Piko flexi tračnice

brum

Član foruma
Nabavio sam nekoliko Piko flexi tračnica, spojnice i one kratke nastavke "pragova" za njih. E s obzirom da ove fleksi tračnice izgledaju vrlo flexi u odnosu na neke stare (mislim da su Mehano) koje sam imao prije imam par pitanja:
- da li se fleksi tračnicama mogu praviti duži pravci umjesto da spajam nekoliko ravnih dijelova
- obzirom da su vrlo savitljive i nemaju spojnice na krajevima, jasno mi je da moram sam staviti spojnice, ali da li to znači da sam moram pripremiti kraj tračnice (smeta mi plastični jezičak podloge) i kako to točno radim.
- ako ju koristim za krivine, kako ju fiksiram za podlogu da mi se ne izravna. Bilo je govora da tračnice ne treba zakucavati za podlogu radi sprečavanja deformacija, ali mislim da je s fleksi tračnicama drugačije

Nadam se da ne gnjavim s ovim pitanjima
 

brum

Član foruma
Znači ja bih trebao izbaciti dio pragova i umjesto njih ubaciti ovaj nastavka koji ima utore da se spojnice mogu bez problema staviti?


P3200030.JPG

P3200031.JPG
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Znači ja bih trebao izbaciti dio pragova i umjesto njih ubaciti ovaj nastavka koji ima utore da se spojnice mogu bez problema staviti?


View attachment 43297

View attachment 43298
Pa da samo seci koliko ti sta treba i smeta.. Ja sam za pravce koristio Roco flexy jer su dosta kruce od Piko koje su za razliku dosta mlitave i jedva ih doteras u pravac.. ali moze naravno i one da se podese da budu ravne!
 

brum

Član foruma
Pa ta njihova mlitavost je i mene začudila. No možda se zbog toga lakše savijaju za potrebne radijuse.
 

Mon

 
Osoblje foruma
...Ja sam za pravce koristio Roco flexy jer su dosta kruce od Piko koje su za razliku dosta mlitave i jedva ih doteras u pravac...
Ustvari, postoje da ih tako nazovem flexibilne i extra flexibilne šine. Najverovatnije da su te "kruće" ROCO flexi a "mlitave" PIKO extrafleksi šine. :cool:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh