PIKO Taurus 1216-922 "ADRIA TRANSPORT"

sini

Bivši član foruma
Pozdrav

Evo opet jedan lepi produkt od Piko-ta ali mu je jedna velika mana,
opet mu nisu pogodili plavu boju.Inače ja model tehnološko vrlo dobro
izrađen,mogo bi reči da još bolje od Roco-ta,ali opet ta boja!!!
Tako su isto obojali Herkulesa,evo primerke:

pikoroco.jpg


Evo primerka prave lokomotive:

2906843691_9d5db73ebe_o.jpg


LP Sini
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
sini, hvala na fotki Piko-Roco usporedbe!
Razlika u boji je baš velika... :(
 

Aljaz

Član foruma
A šta radi ona crna boja iznad upravljačnice :o ? Ako uspoređivamo model sa današanjim stanjem original lokomotive, onda fale i natpisi sa njezinim novim imenom - "Vanja".

img9564a.jpg


(Koper, 4.11.2012)
 

H0 amater

Član foruma
Re: PIKO Taurus - modeli i rasprava

Pozdrav svima!

Ponoviti ću svoju razpravo iz slovenačkog foruma, jer smo več davno zapeli oko boje Taurusa i Herculesa, koje proizvodi Piko.

Prvo da kažem, boja na Pikovem Herculesu je sasvim TAČNA ...............ako se uzme u obzir, koje podatke su dobili od firme Adria Transport, koja je u 50% vlasništvu Luke Koper i 50% vlasništvu Graz Koflacher Bahn (GKB).

Ovo su napisali :
Citat:

... vielen Dank für Ihre Anfrage. Das Modell ist wie folgt lackiert:
Sky blue 5015
Black 9005
Diese Farben wurden uns von ADRIA Transport vorgegeben. Die Loks wurden uns auch so freigegeben.

Für Rückfragen stehe ich Ihnen jederzeit gerne zur Verfügung

Mit freundlichen Grüßen...

Ovaj tekst je dobio jedan naš kolega na slovenačkom forumu, kad jih je pitao za prave RAL kodove.

ALI dečki iz Adrie dobili su pogrešne brojeve RALa od Siemensa, jer pravi su ovi, koje smo mi dobili od Siemensa, kad smo farbali jednog oštećenog Herculesa:

spodnji del lokomotive : RAL 7021
ohišje lokomotive : RAL 9006 (weissaluminium) in RAL 5017 (verkehrsblau).

To znači, da je lokomotiva u realnosti tamnija, nego je od Pikota.

I to je to. Vama pa prepuštam odluku, koje ekvivalente akrilov i enamelov čete upotrebit pri bojanju modela. Ja sam za svoju pronašao ali kako kaže jedna naša poslovica "svake oči imaju svog malara (pitura)"

I na kraju još par mojih fotografija z našeg depoa, kad smo sredjivali Herculesa.



 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: PIKO Taurus - modeli i rasprava

H0 amater kaže:
Pozdrav svima!

Prvo da kažem, boja na Pikovem Herculesu je sasvim TAČNA ...............ako se uzme u obzir, koje podatke su dobili od firme Adria Transport, koja je u 50% vlasništvu Luke Koper i 50% vlasništvu Graz Koflacher Bahn (GKB).


ALI dečki iz Adrie dobili su pogrešne brojeve RALa od Siemensa, jer pravi su ovi, koje smo mi dobili od Siemensa, kad smo farbali jednog oštećenog Herculesa:

spodnji del lokomotive : RAL 7021
ohišje lokomotive : RAL 9006 (weissaluminium) in RAL 5017 (verkehrsblau).

To znači, da je lokomotiva u realnosti tamnija, nego je od Pikota.

to je to. Vama pa prepuštam odluku, koje ekvivalente akrilov i enamelov čete upotrebit pri bojanju modela. Ja sam za svoju pronašao ali kako kaže jedna naša poslovica "svake oči imaju svog malara (pitura)"
HO amater, ako sam ovo dobro shvatio, onda je PIKO Hercules ipak ofarban u pogrešnom RAL tonu.
PIKU su nažalost dostavljene krive informacije.. :(
 

wiggum

Veteran foruma
Re: PIKO Taurus - modeli i rasprava

A od koga su onda dobili informaciju da je krov iznad upravljačnice crni? Priča oko pogrešnog RAL-a je zbilja splet nesretnih okolnosti i žao mi je Pika, ali ovaj crni krov je čista Pikova greška.
 

wiggum

Veteran foruma
A od koga su onda dobili informaciju da je krov iznad upravljačnice crni? Priča oko pogrešnog RAL-a je zbilja splet nesretnih okolnosti i žao mi je Pika, ali ovaj crni krov je čista Pikova greška.
Piko je u međuvremenu ispravio tu grešku, te se sada mogu kupiti modeli s pravilnim-plavim krovom.
 

sini

Bivši član foruma
Piko je u međuvremenu ispravio tu grešku, te se sada mogu kupiti modeli s pravilnim-plavim krovom

e na to sam čekao,da opet mi ne treba kompletnu loksu preraditi,
u bit če opet biti prerada samo na digitalizaciji,motor,kinematika,ledice i detajli
znači 60% lokse.:vrag3:

LP Sini
 

wiggum

Veteran foruma
e na to sam čekao,da opet mi ne treba kompletnu loksu preraditi,
u bit če opet biti prerada samo na digitalizaciji,motor,kinematika,ledice i detajli
znači 60% lokse.:vrag3:

LP Sini
Koji su razlozi za preradu, a ne Roco Adriu?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh