Poštansko-prometni centar i cestovna poštanska vozila

Stanley

Poznati forumaš
Rietze 63263 - poštanski autobus Mercedes-Benz Integro:

XR52KFS.jpg
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Steyr Saurer 4 autobus Österreichische Post, H0 model Starline models.

IMAG0298 – kopija (2).jpg

IMAG0300.jpg

IMGP9017 – kopija.JPG

Ima uložnicu za pisma, he, he.

IMGP9016 – kopija – kopija.JPG

Na žalost izgleda da su u Starline-u malo pogriješili kod izrade podvozja pa kotači niso dovoljno unutra karoserije, odnosno avtobus je previsoko iznad kotača.

Preko kotača sam nacrtao silhuetu po mom mišljenju ispravnijeg položaja kotača.

IMGP9016 – kopija – kopija 2 – kopija.jpg
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
A propos poštanski autobusi Österreichische Post, nekako maglovito imam u sjećanju kao da su neko vrijeme vozili i po našim prostorima, naime na relaciji Klagenfurt - Ljubljana, ali danas ne znam više da li bi to moglo biti još za vrijeme Jugoslavije ili tek kasnije, u samostalnoj Sloveniji...
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Tv da, dolazili su u Ljubljanu pre 1991 a sječam se ih i kasnije. Pošto već nekoliko godina ne živim pokraj stanice ne znam kako je sada.
 

Stanley

Poznati forumaš
U Modellbahnshop.lippe je stiglo nekoliko noviteta iz voznog parka različitih poštanskih uprava, pa se zainteresirani mogu poigrati s lijepim modelčićima. Kombi se može prikazati i kao vozilo Hrvatske pošte, samo bi trebalo staviti nove natpise.

Shuco 452626400 - poštanski autobus Franz Brozincevic Wetzikon FBW C40U u dvije perspektive:

4XoWwDB.jpg


BhzDMmh.jpg


Wiking 030906 - VW T5 GP:

cw3iCbG.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh