Poštansko-prometni centar i cestovna poštanska vozila

Stanley

Poznati forumaš
Poštanski autobus Saurer 3DUK, proizvođač Schuco:

HlYJbCZ.jpg


http://www.modellbahnshop-lippe.com...13011-0-0-0-4-0-0-grp-de-h-0/ein_produkt.html
 

Stanley

Poznati forumaš
Nije cestovni model, ali se uklapa u poštansko-prometni centar pa stavljam ovdje. Ako admini žele neka premjeste post gdje misle da treba.
Svi znamo za poštanske vagone, cestovna vozila da ne spominjem, ali prvi put vidim poštansku lokomotivu (Švicarska pošta). Proizvođač je ADE:

SkvzNVp.jpg
 

Stanley

Poznati forumaš
Tri modela proizvođača Brekina u H0 mjerilu.

Mercedes-Benz L 325 Deutsche Bundespost:

i4WP62d.jpg


Mercedes-Benz MB LP 322 Deutsche Bundespost:

3XHXpnU.jpg


Isti model s oznakama pošte Švicarske:

71lIYeU.jpg
 

brum

Član foruma
I ja sam bacio oko na istu Fallerovu zgradu pošte, a DHL vozila već sakupljam, tako da mi je ova tema odlično došla kao preglednik poštanske ponude u HO mjerilu ;)

Što se tiče pokretne pošte, kod mene u turopoljskim selima oko Velike Gorice već godinu dvije traje ekperimentalni projekat privremenog gašenja nekih manjih poštanskih ureda koje zamijenjuje pokretni poštanski ured koji čini VW kombi s izvlačivom tendom.
 

Stanley

Poznati forumaš
I ja sam bacio oko na istu Fallerovu zgradu pošte, a DHL vozila već sakupljam, tako da mi je ova tema odlično došla kao preglednik poštanske ponude u HO mjerilu ;)
Što se tiče pokretne pošte, kod mene u turopoljskim selima oko Velike Gorice već godinu dvije traje ekperimentalni projekat privremenog gašenja nekih manjih poštanskih ureda koje zamijenjuje pokretni poštanski ured koji čini VW kombi s izvlačivom tendom.
Hajde, drago mi je da je ova tema nekome i od praktične koristi.
Nemam baš puno dodira s mojom bivšom firmom pa nisam znao da HP opet ima pokretnu poštu. U svakom slučaju dobra ideja, a toga bi trebalo biti još. Pa mi budi dopušten mali osvrt.
Još dok sam radio (2009.) počelo se govoriti o racionaliziranju poštanske mreže i o masovnom ukidanju malih seoskih poštica. A devedesetih se pootvaralo čuda toga, pri čemu sam i osobno sudjelovao u pripremama jer sam radio u službi realizacije razvoja. Majko mila, gdje sve nismo otvarali urede… Prvi je bio Dragonožec u jesen 1991., a pošta je otvorena jer je direktor Perak tamo imao vikendicu. U Dubrancu, u Vukomeričkim goricama, otvorili smo pošticu u jednom kutu privatnog dućana, a moj kolega je jeftino kupio neki zapušteni grunt i poslije ga preprodao kao građevinsko zemljište. U Zagorju smo pak otvorili poštu u Petrovskom, jer oni su kao jedino općinsko središte u županiji koje nema svoju poštu. A ta općinska metropola je izgledals impresivno - crkva, općinska zgrada i pet-šest kuća, uz još ponešto rasutih po okolnim bregima.
U Donjoj Lomnici smo otvorili poštu na terenu koji smo nazvali ''sveta zemlja'', jer se objekt nalazi na parceli koja pripada župnom uredu. Otvaranje pošte je isposlovao župnik, koji se hvalio da smije probuditi direktora Pošte u tri sata noću. A taj velečasni je i inače bio egzotični lik, u dvorište su mu stalno dolazili neki šleperi. Kada sam nazvao montera koji će nam ukopčati telefone, a bio je i sâm iz Lomnice, rekao mi je: - Aha, to je onaj pop mafijaš koji ima privatne dućane. :D
Eto, malo sam se raspisao… nadam se da neki administrator zbog oftopičarenja ili Božji sluga zbog oblajavanja neće na mene baciti anatemu. Pa se vraćam na topic - nastavljam pratiti sve novosti i čim nađem nešto odmah objavljujem.
 

brum

Član foruma
Ajde malo edukacije:
- koliko vidim DHL i Deutsche post su kao sestrinske firme. Ja sam predpostavljao da je DP nešto kao HP, a DHL privatna kurirska firma kao UPS, Fedex ili nešto slično. Kako to u stvarnosti funkcionira? Da li je DHL nešto kao HP expres?
 

Stanley

Poznati forumaš
Ajde malo edukacije:
- koliko vidim DHL i Deutsche post su kao sestrinske firme. Ja sam predpostavljao da je DP nešto kao HP, a DHL privatna kurirska firma kao UPS, Fedex ili nešto slično. Kako to u stvarnosti funkcionira? Da li je DHL nešto kao HP expres?
Da, DHL je nešto slično hpekspresu iako je po prometu i rasponu usluga razlika ''nebo i zemlja''.
Njemačka pošta danas nosi ime Deutsche Post DHL. Preciznije, DHL je jedna od četiri divizije ove kompanije. Divizije su 1. Brief (pisma), 2. Express, 3. Global Forwarding i 4. Supply Chain.
Nijemci su odavno shvatili da klasična pošta polako odumire i da nacionalni operater mora mijenjati i širiti opseg poslovanja kako ne bi životario na tržištu, pa je Deutsche Post DHL danas najveća logistička kompanija u svijetu.

DHL ima vlastite cargo-avione:

M5BfiY9.jpg


I za razliku od HP koristi i željeznicu (modeli su iz moje kolekcije):

YSLTLaP.png


LLYjvDG.jpg
 

vule

Poznati forumaš
Da, DHL je nešto slično hpekspresu iako je po prometu i rasponu usluga razlika ''nebo i zemlja''.
Njemačka pošta danas nosi ime Deutsche Post DHL. Preciznije, DHL je jedna od četiri divizije ove kompanije. Divizije su 1. Brief (pisma), 2. Express, 3. Global Forwarding i 4. Supply Chain.
Nijemci su odavno shvatili da klasična pošta polako odumire i da nacionalni operater mora mijenjati i širiti opseg poslovanja kako ne bi životario na tržištu, pa je Deutsche Post DHL danas najveća logistička kompanija u svijetu.

DHL ima vlastite cargo-avione:

M5BfiY9.jpg


I za razliku od HP koristi i željeznicu (modeli su iz moje kolekcije):

YSLTLaP.png


LLYjvDG.jpg
cisterna za veče isporuke vina!!!!!!!
 

brum

Član foruma
Hvala na tumačenju, nisam ovo znao .

I ja sam bacio oko na DHL vagone. Vidio sam ih s kontejnerima, ali ovaj još nisam. Čiji je to proizvod?
 

sinisa017

Član foruma
Odlican kit poste ima i Vollmer, tako da bih ja i taj uzeo u razmatranje posto kao i kolega Stanley planiram na buducoj maketi mesto za jedan tako lepi objekt. Nabavio sam i jubilarni Marklinov postanski set 2890 koji je uradjen povodom jubileja 500 godina Nemacke poste, a koji sadrzi lokomotivu, cetiri postanska vagona i postanski kamion epoha IV. Set cu predstaviti zajedno sa celim voznim parkom uskoro u temi nase kolekcije.:palac_gore:
36168_b.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh