Posip / tucanik / balast - vrste, veličine itd

klek

Član foruma
Molim da se ta posipalica malo poslika kako bi dobila repliku osim ako nije patentirana >:)
 
A

Anonymous

Guest
blubacy kaže:
Ima li neki poseban razlog zašto ćeš imati nasip 8mm ?

Vjerijem da je ovo pitanje meni bilo usmjereno jer ja sam jedini koji je spominjao "nasip" (tucanik,balast ili nesto drugo) visine 8mm. E, pa ovako - kako imam prilike studirati tu podlogu u kvartu (a i mjerio sam je) ona je visine 600-700mm. 700 podjeljeno sa 87 = 8mm. Moglo je biti i 7mm pluta ali onda moram kupovati dvije razlicite debljine. Pricamo dakle o podlozi tracnica. NASIP je medjutim kud i kamo visi - u kvartu je dobrih 5m a mozda i vise. Nadam se da je ovo bilo lako razumljivo stivo :D :D
 
A

Anonymous

Guest
Nisam nickname25, ali razmisljam o posudbi ovoga......
&feature=relmfu
 
A

Anonymous

Guest
@piccolo: ...ostaje jos samo izvaditi palac iz .g......... i to napravit...

@klek: Molim da se ta posipalica malo poslika kako bi dobila repliku osim ako nije patentirana >:)

Evo junaci, za one sa palcima na krivom mjestu :D :D :D
i za sve druge imaju volju to napraviti...

Ovako izgleda moj:

lp
 

Attachments

  • spread.jpg
    spread.jpg
    15.1 KB · Pregleda: 118

mmatja

Poznati forumaš
Ovdje sve lepo piše:
nem122d-001.jpg


:D
L.P.
 

blubacy

Član foruma
piccolo kaže:
blubacy kaže:
Ima li neki poseban razlog zašto ćeš imati nasip 8mm ?

Vjerijem da je ovo pitanje meni bilo usmjereno jer ja sam jedini koji je spominjao "nasip" (tucanik,balast ili nesto drugo) visine 8mm. E, pa ovako - kako imam prilike studirati tu podlogu u kvartu (a i mjerio sam je) ona je visine 600-700mm. 700 podjeljeno sa 87 = 8mm. Moglo je biti i 7mm pluta ali onda moram kupovati dvije razlicite debljine. Pricamo dakle o podlozi tracnica. NASIP je medjutim kud i kamo visi - u kvartu je dobrih 5m a mozda i vise. Nadam se da je ovo bilo lako razumljivo stivo :D :D

ma da , podloga, a ne nasip, sorry krivo sam se "odrazio" :crvenilo: , ok razumljivo sve ok.... ;)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Nasao sam u Bahuhausu u Zagrebu ovaj sljunak i kupio jendu vrecicu.
Izgleda mi po boji i teksturi odlican za posip.
Kako koristim Roco Geoline, namjeravam raditi posip izmedju kolosijeka a ova siva boja mi se cini odlicna.
Originalan Roco posip tezine 300 g kosta oko 5.50 EUR
Ovaj Knauf posip kosta 26.90 kn za 2.16 kg

Radi se o obojenim zrnicma prirodnog kamena velicine do 1.2 mm max.
Nesto je sitniji od originalnong Roco posipa (za one koji su ga koristili)
Inace se koristi se kao Mozaicna zbuka.

Sljunak - Siva G - Lasselsgerber - Knauf - Decorol

Sljunak - Siva G - Lasselsgerber - Knauf - Decorol .JPG

Osim standardnih boja, Crna, Bijela, Siva i Oker, postoje jos Crvena, Zelena, Plava, Narancasta, Zuta, Bordocrvena itd...
Ima li netko iskustva s ovim materijalom? :)
 

mmatja

Poznati forumaš
Bez zamjerki, ali nemoj "odkrivati toplu vodu", kad si več tako profesionalno pristupio izradi makete. Boljeg posipa od Woodlanda jednostavno NEMA!!!.Malo je potrebno pogledati na e-Bay i nađe se po dosta povoljnoj cijeni. Evo za tri ovakve doze sam sa poštarinom zajedno platio 40$ !!! Imam malo veču maketu, pa sam do sada potrošio jednu Flašu i nešto malo...

Kod posipavanja tirne grede i prostora izmedju pojedinih kolosjeka, nisam htio ništa propustiti slučaju i eksperementirati. Za glavne tirove upotrebio i upotrebit ču, ovo:
dscn0229.jpg

za stranske tirove ovo:
dscn0230.jpg

a za izmedju dviju pruga ovo:
dscn0231.jpg

L.P.
A rezultat možeš vidjeti ovdje: http://forum.malezeljeznice.net/index.php?threads/maketa-iz-lendave.1943/page-20
 

Damir

 
Osoblje foruma
Pazi,postoji opasnost i to jako velika da kada budeš ljepio taj posip (voda-drvofix) da tvoji kamenčići ispuste boju s kojom su prešpricani
i na prave ti užas na maketi. I dobro ti je rekao mmatja : "...kad si več tako profesionalno pristupio izradi makete", nemoj štedjeti na lovi!
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Bez zamjerki, ali nemoj "odkrivati toplu vodu", kad si več tako profesionalno pristupio izradi makete. Boljeg posipa od Woodlanda jednostavno NEMA!!!.Malo je potrebno pogledati na e-Bay i nađe se po dosta povoljnoj cijeni. Evo za tri ovakve doze sam sa poštarinom zajedno platio 40$ !!! Imam malo veču maketu, pa sam do sada potrošio jednu Flašu i nešto malo...


A rezultat možeš vidjeti ovdje: http://forum.malezeljeznice.net/index.php?threads/maketa-iz-lendave.1943/page-20

Kako ne znam nista o posipima hvala na postu. Ja sam kupio 3 kg originalnog Roco posipa koji dolazi u kutijicama od 300 g. Kako sam se odlucio za Roco Geoline (sto je nekima neprihvatljivo :cool: ) trazim rjesenje sto prirodnijeg prijelaza s tracnica na okolinu. Kako je moja maketa manjih dimenzija cjena posipa uopce nije bitna. Pogledat cu kako taj Woodland posip izgleda. Posipi koje sam vidio u Austriji mi nekako ne izgledaju prirodno jer su kamencici previse okruglih oblika (zrnati). Kako sam prilicno daleko od te faze izrade imam dosta vremena naci posip. Pogledao sam slike na tvojoj temi vec ranije i svidja mi se kako si napravio posao :palac_gore:
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Pazi,postoji opasnost i to jako velika da kada budeš ljepio taj posip (voda-drvofix) da tvoji kamenčići ispuste boju s kojom su prešpricani
i na prave ti užas na maketi. I dobro ti je rekao mmatja : "...kad si več tako profesionalno pristupio izradi makete", nemoj štedjeti na lovi!

Damire,
hvala na odlicnom komentaru. U svakom slucaju testirat cu vise posipa i usporediti sve prednosti i mane. Posip koji sam naveo svidio mi se bez deteljne analize jer su bridovi i stranice kamencica prirodno kalani. Neki poisipi izgledaju potpuno neprirodno zrnato sto je dio procesa drobljenja i prosijavanja kao i samog materijala. Roco posip izgleda iznimno prirodno iako je tesko reci da je u pravom mjerilu. Mozda malo prevelik.
Ovo sto si naveo o pustanju boje je odlicna primjedba. Kako sam vec odgovorio ranije MMatiji cijena nije bitna. Pogledat cu kako izgleda taj Woodland posip koji je MMatija preporucio.

Pozdrav,

Davor
 

Davor

Veteran foruma
Davore, probaj napraviti na posebnoj ploči i komadom šine eksperiment sa šljunkom iz Bauhausa pa ćeš videti može li se koristiti ili ne.:citaj:
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Davore, probaj napraviti na posebnoj ploči i komadom šine eksperiment sa šljunkom iz Bauhausa pa ćeš videti može li se koristiti ili ne.:citaj:

Davore, hvala na prijedlogu. Pokusat cu naparavit jedan mali segment i objavit cu slike posipa.
Znam da je bilo rijeci ranje o patiniranju tracnica, procitao sam i nekoliko postova o tome ali nisam uspio naci vise informacija o boji osim Revela 83 sa dodatkom mat crne da se dobije nijansa izmedju matt 83 i 84. sto je objavio torrente, pa ako imas neke informacije o tome bilo bi lijepo da ih podijelis ili naravno ako netko drugi ima takve informacije.

Pozdrav,

Davor
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh