Postoji li ovaj model: ĐĐ 740 H0e ?

starky

Član foruma
Supporter 2022
Pozdrav svima!

Zna li itko, postoje li igdje modeli ove lokomotive?






Radi se o uskotračnoj željeznici koja je nekada postojala u Dubrovniku, a sama lokomotiva je navodno proizvod
Đure Đakovića.

Dakle, očekujem da je mjerilo HOe.
 

Attachments

  • gallery1.jpg
    gallery1.jpg
    97.3 KB · Pregleda: 713
  • gallery5.jpg
    gallery5.jpg
    76.7 KB · Pregleda: 710
A

Anonymous

Guest
Re: Postoji li ovaj model?

starky kaže:
Zna li itko, postoje li igdje modeli ove lokomotive?

Ne postoji, barem ga ja još nigdje nisam vidio.

starky kaže:
Radi se o uskotračnoj željeznici koja je nekada postojala u Dubrovniku...

Nije samo u Dubrovniku, nego na cijeloj uskotračnoj mreži u ondašnjoj kvazibratskoj državi. Danas voze još uvijek u Banovićima (BiH). Prerađene voze i danas u Austriji i Španjolskoj.

starky kaže:
...a sama lokomotiva je navodno proizvod
Đure Đakovića...

Nikako navodno, stvarno ju je ĐĐ izradio

starky kaže:
...Dakle, očekujem da je mjerilo HOe.

Ja isto to očekujem :D :D :D
 

SHUCA

Poznati forumaš
:geek: Pravljeno je i TO :geek:
Uskoro bi trebalo da se i pojavi mini-serija u naravno,HO-e......
Pazljivo pregledaj fotos- videces je kao i jos neke uskolosecne JZ lokomotive :ples
Prvo izlazi motornjak 802.
Pogledaj na www. railserbia.net/forum u oblasti JZ modeli :eek:
 

Attachments

  • Picture 070mala.jpg
    Picture 070mala.jpg
    190.9 KB · Pregleda: 659

starky

Član foruma
Supporter 2022
Može li malo više informacija o mogućnostima nabave?

Tko pravi, može li se naručiti i po kojoj cijeni?
 

SHUCA

Poznati forumaš
U maloj seriji ,prvo izlazi JZ 802 (na fotosu) a tokom ove godine trebalo bi da se okonca i priprema za livenje i maloserijsku produkciju JZ 740 lok. koja te interesuje. Za detaljne info oko nabavke, javi se P.P.
 

Attachments

  • Picture 063.jpg
    Picture 063.jpg
    102 KB · Pregleda: 616
  • Picture 062.jpg
    Picture 062.jpg
    161 KB · Pregleda: 617

SHUCA

Poznati forumaš
A ove modele JZ 740 je unikatno napravio izvesni svajcarac :eek:
Na veliku zalost ostalih,on to pravi samo ZA SEBE :D ali zato ima sanse da se 740 pojavi iz poznate BGD radionice :ples
 

Attachments

  • 8_4_diesel_73_921_1.jpg
    8_4_diesel_73_921_1.jpg
    39.6 KB · Pregleda: 544

markez

Član foruma
SHUCA kaže:
A ove modele JZ 740 je unikatno napravio izvesni svajcarac :eek:
Na veliku zalost ostalih,on to pravi samo ZA SEBE :D ali zato ima sanse da se 740 pojavi iz poznate BGD radionice :ples
Zdravo majstor Suco. Izvesni svajcarac je gospodin Gerhard Mann, veliki zaljubljenik uskotracne zeleznice sa prostora ex-ju.
Lep pozdrav
 
A

Anonymous

Guest
Zna li netko možda nešto više. Kako su izgrađena okretna postolja i prijenos pogona. Je li možda iskorištena neka postojeća N/H0e lokomotiva kojoj je samo zamijenjena školjka? Kako je školjka izrađena?
 

markez

Član foruma
Ja ti za sada ne mogu puno pomoci. Kada sledeci put budem otisao kod njega, raspitacu se i dobices informacije iz prve ruke i naravno par fotografija. ;)
 

SHUCA

Poznati forumaš
To je unikatni komad 740 koji stoji u vitrini SS Jov-a :D :D :D Napravio ga je ,ako se dobro secam :hmmm 1975. po dokumentaciji i fotosima koje sam mu ja doneo sa putovanja uzanim kolosekom pre ukudanja :citaj:
Prikazani model 740 NEMA veze sa buducim maloserijskim modelom >8-o: jednostavno receno, to je tako napravljeno da se NE DA kopirati u gumi. Priprema model-mastera koji je namenjen replikaciji u ressinu se radi na sasvim drugaciji nacin,no, o tome mozemo u nekoj drugoj temi na forumu. :prof:
 
A

Anonymous

Guest
Nisam mislio da je to nešto iz serije ili za budeću seriju.

Nego, preslikavanje mi nije zanimljivo jer je već viđeno. Više me zanima sama izrada izvornika! O tome možeš otvoiti temu ako imaš mateijala klopa
 

SHUCA

Poznati forumaš
Ako ste gledali ASALAT stranice možete videti i model LH 45 u HO-e :!:
To je model lokomotive koja redovno vuče na Šarganskoj osmici :D i dobavljiv je :ples2:
Napomena- na fotosu je probni komad :!:
 

Attachments

  • 8_IMG_0422_1.jpg
    8_IMG_0422_1.jpg
    100.4 KB · Pregleda: 207

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh