ELL Siemens Vectron - u najmu

Thommo

 
Osoblje foruma
140 eur za piko loksu s ovakvim pantografima nebih dao nikad. Opcenito za piko lokomotive nebih dao vise od 80eur (pricam samo o expert seriji). LSM treba uskoro izbaciti svojeg Vecrtona, a i Roco je nedavno "slucajno" plasirao u javnost informacije da razvijaju model Vectrona. Mislim da ce Rocov mkdel opet biti bestbuy, posebice kao rabljen model za preradu.
Piko Expert serija je tehnološki, a i detaljima sasvim blizu standardnim Roco locomotivama, a miljama bolji od MaTrixa (npr. Hercules od Trixa je igračka, a i ostalo što sam vidio je NE-NE za moju kolekciju.)

E sad, ako Roco izbaci Vectrona a da UVP cijena bude nekih 179 eura, onda bi to bilo super. Ali takve cijene imaju samo upgrejdane lokse koje su se već višestruko isplatile (npr. OBB 1044, Traxx 185 ili takve). Blago sumnjam da će Vectron biti ispod 200 eura UVP, a to znači da će proći koja godinica prije nego cijene padnu na Piko razinu. Za to će vrijeme nadam se moj 268 napraviti već desetine kilometara na maketi. :cool1:
A pantografi su ionako lako zamjenjivi, s tim da ova dva lijevo solidno izgledaju. Sad samo moram još maznuti dva takva s neke druge lokse... :D
2016-12-11 (19).JPG
 

wiggum

Veteran foruma
4 pantografa za promijeniti jednako 60 eur plus 140 za model i dolazi se na 200eur za Piko lokomotivu. A tu su onda jos i vozna svojstva koja se nemogu mjeriti s Rocom. No istini za volju, da imam ovog Vectrona od PPD-a, nebih se bunio ni najmanje. :palac_gore:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Tvrtka PPD je na svoju Facebook stranicu stavila fotografiju modela lokomotive u svojim bojama.
15776896_785089051648285_6852239432773029436_o.jpg
15697297_785086271648563_9038804825513113836_n.jpg

99% sam siguran da je ovo Piko modelčić... Ne znam da li je to neka maloserijska prerada ili Piko možda ima u planu takav modelčić dati u prodaju?

Bojanje ovog bočnog panela bi odgovaralo pravim ELL/PPD loksama 273 i (možda) 269.
 

wiggum

Veteran foruma
Da li je netko od proizvodaca najavio ovaj Vectron kao model? Koliko je meni poznato ne, ali mozda mi je nesto promaklo. :hmmm:
 

Almir

Član foruma
140 eur za piko loksu s ovakvim pantografima nebih dao nikad. Opcenito za piko lokomotive nebih dao vise od 80eur (pricam samo o expert seriji). LSM treba uskoro izbaciti svojeg Vecrtona, a i Roco je nedavno "slucajno" plasirao u javnost informacije da razvijaju model Vectrona. Mislim da ce Rocov mkdel opet biti bestbuy, posebice kao rabljen model za preradu.
Ne znam u čemu ovaj Pikov model zaostaje pa ne bi dao više para?
 

wiggum

Veteran foruma
Nije ENNA, već HŽ Cargo.
Od nedavno je u najmu kod HŽ Carga prvi od tri Vectrona.

Riječ je o 193 762. Evo ga u Koprivnici:
ell1.jpg

Nažalost još uvijek nemamo takav zeleno-crni ELL Vectron s bijelim poljem, kao H0 model. Premda lokomotiva u točno takvoj shemi ima u više numeracija i premda voze po cijeloj Europi (Njemačka i Austrija prvenstveno), još nijedan proizvođač koji ima Vectron u svojoj lepezi, nije ponudio ili najavio takav model. Šteta. :plac:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh