Predstavljamo proizvođače cestovnih vozila: Herpa

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
logo.gif

http://www.herpa.de

Ko ne poznaje automobile, avione i ostala vozila od Herpe? Poznati njemački proizvođać radi svoje modele u više mjerila upotrebljivih za željeznicu (1:87 H0, 1:160 N, 1:220 Z), kao i za zbiratelje kolekcija aviona (wings), vojnih vozila i dr. Mogu se dobiti vozila čak i sa zvukom i lampicama (Scenix)!

Predstavljam nekoliko vozila ne baš najnovije produkcije ali u 1:87. Izradjeni su iz plastike i za moj okus malo bolje nego kot Noch-a. Izradjeni su lijepo sa finim detajlima.

Herpa_001_AlfaRomeo166.jpg


Herpa_002_AlfaRomeo166.jpg


Herpa_003_MercedesETouring.jpg


Herpa_006_OpelOmegacaravan.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Bravo, Gorane, uštedio si mi vrijeme sa ovih nekoliko predstavljanja! :ples2:

Za mene je Herpa naj-naj proizvođač cestovnih modela u 1:87, evo par mojih modela.

2009-01-14_Herpa_kam9.jpg


2008-11-14_kamioni1.jpg


2008-11-09_MAN_motor.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Sva tri modela su Herpa 1:87 - Peugeot 205 turbo, BMW "kockica" Cabrio i Golf II GTI

2009-05-10_autici1.jpg


2009-05-10_autici2.jpg


2009-05-10_autici4.jpg
 
A

Anonymous

Guest
Lijep paketić. Vjerovao li ili ne, prije nekoliko godina razgovarao sam s čovjekom iz zastupništva MAN-a i taj dio kamiona je cijelo vrijeme nazivao traktorom. :D
 

Barney

Član foruma
Strogo tehnicki gledano nije ni pogrijesio, pogotovo ako je zanat ucio na sjevernoamerickom kontinentu. Tamo to jesu traktori i to ponajvise zato jer vuku ono sto nakvacis na njih. Kod nas se udomacio naziv kamion ali ako malo bolje pogledas tako ih zovemo samo u kompletu. Pojedinacno bas i ne... ;)

Barney

Edit nightrain: nepotrebno je citirati takst ispod kojeg se odmah nalazi odgovor na njega.Stoga, mičem citat. vrijedi za sve.. :palac_gore:
 
A

Anonymous

Guest
Potpuno si upravu. Mislio sam da će netko misliti da pričam gluposti....Barney spašava čast :palac_gore:
 

speed

Član foruma
nemogu a da se ne ubacim ;) Traktor se i koristi po Europi za tegljača, a nerijetko i u "stručnom" žargonu. Tegljač(traktor) je vozilo na koje nasijeda poluprikolica(svojim prednjim krajem), kamion je- kamion, ili ti ga solo vozilo, a kamion s prikolicom je kamion koji vuče prikolicu-šleper. Tako da postoji nekoliko vrsta...
Da ne odem(o) u OT skoroz, osvrnuo bih se na te modele. Meni su odlični, a u to doba je Herpa, iz meni nepoznatog razloga, na nekim modelima zaboravila stavljati rezervoar, poput na mog Fiat- Iveca...
 

maki-vu

Član foruma
Supporter 2023
Supporter 2024
pa zanimaju me auti i autobusi prioritetno a onda i kamioni !!!!!!
 

Thommo

 
Osoblje foruma
E, ovo je auto kojeg je moja family imala krajem 70-ih! :D ;)

1000mb.jpg

Herpa ga najavljuje za proljeće 2011. Jedva čekam! :palac_gore:
 

Gligi

Član foruma
Kod njih jeste :D Inace izbacili su 4 modela za sada, od toga jedan je od prevoznika "Alfred Talke" a jedan od prevoznika "Wandt" sto znaci da su pomenute kompanije vec narucile svoje primerke ;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Herpa ima i 1:87 modele, edicija HIGHTECH, sa funkcionlnim delovima.
 

Attachments

  • Herpa 2510 Ferrari.jpg
    Herpa 2510 Ferrari.jpg
    25.5 KB · Pregleda: 181

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh