Predstavljamo proizvođače cestovnih vozila: Herpa

Thommo

 
Osoblje foruma
Interesantna novost za Herpa kolekcionare: DVD sa arhivom svih modela od 1978. do danas.

196246.jpg


196246 Herpa model archive CARS & TRUCKS 1978-June 2012 DVD

THE HERPA CARS & TRUCKS ARCHIVE DVD 1978-June 2012. A total of more than 10,000 cars and trucks on a CD-Rom, with pictures in high-quality resolution, you can create a list of all the models you are looking for, list your own collection, and print your own data sheets. (system requirements: processor 1Ghz or higher XP/Vista/Windows 7; 512MB RAM, min 650MB free harddisk space)


http://www.e-shop-direct.com/eshop/?mid ... &pid=34225
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Da, isto kao što si zadnji Herpa kamion besplatno "skinuo" iz Njemačke! LOL

24 EUR. Nema džabe ni... :D
 

speed2

Član foruma
Nije loš taj popis/katalog. Samo je cijena malo visoka :(
Možda to pirati budu spržili u pola cijene (da, sigurno haha) :D
 

Gligi

Član foruma
Herpa je izbacila katalog noviteta za 5/6 mesec ove godine. Ono sto je zanimljivo je da se u katalogu nalazi skanija srpske firme "Euro Tank trans" iz Starih Banovca koja je bila izlozena na sajmu u Hanoveru prosle godine:)

302180.jpg
302180k.jpg


http://www.eurotanktrans.com/
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Hmm, na stranici piše da je to kamion firme "Seka-Tank" iz Leverkusena? Da li je firma iz Srbije iznajmila njihov kamion?

www.herpa.de?302180

Seka Nutzfahrzeuge with headquarters in Leverkusen is manufacturer of and truck rental for tank vehicles. For their own purposes, this Scania R 09 Topline rigid tractor was elaborately designed, which is released together with a chrome-plated tank trailer miniature.
 

Killer9990

Poznati forumaš
Baš super - ima novosti od herpe. Baš sam nervozno zadnjih nekoliko tjedana pratio novosti da vidim što me sve očekuje još ove godine!
:plaza:
 

Killer9990

Poznati forumaš
Vidim 1 novost za sebe. Napravili su nove drugačije segmente modularnih (polu)prikolica Goldhoffer sa prorezima na vrhu. Podsjeća me na Kibri modularne segmente

302227.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Herpa je ultra-brza kad njemački proizvođač kamiona izbacuje novu seriju vozila! Evo, novi kiper Arocs je već napravljen u 1:87 i može se kupiti! :vrag5:

Herpa_Arocs_zps60083dec.jpg


Istina, ove prve, "First edition" serije su uvijek jako skupe, npr. ovaj gore je 27,50 eura. Ali u sljedećih par mjeseci doći će i jeftinije verzije za mase. ;)
 

speed2

Član foruma
Thommo, a još nema novog Volva FH od Herpe :D Tako da zasad jedino postoji reklamni model, mislim od Motoart.

Evo jedna novost iz susjedne Srbije. I njihov NIS, kao i naša INA, obnovio flotu. INA je Manove TGS, a oni su MP 3 Actrose.
Pa je Schwarzmuller dao izraditi cisterne 1: 87, a za kamion ih toliko nije bilo briga, pa su stavili novog MP 4 Actrosa.
Slika je iz fb grupe Makete kamiona i autobusa:

BA3fN.jpg


Mislim da ga nije bilo u slobodnoj prodaji...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Thommo, a još nema novog Volva FH od Herpe :D
A ni novog DAF-a XF, koji je isto kao Volvo FH potpuno nova generacija.

S druge strane, MAN Euro 6, MB Antos i MB Arocs su kao modeli izašli bukvalno u isto vrijeme kao 1:1 modeli, što znači da je Herpa imala pristup nacrtima i dizajnu tih modela puno prije nego obična raja. :pilot:Ali to je njima domaće tržište, tko je kriv Šveđanima ili Nizozemcima da nemaju takvog proizvođača u 1:87. :spank: :vrag2:
 

speed2

Član foruma
Da, ni novog Dafa još nema od Herpe. Ali zato ga je Holland Oto proizveo (metalnog, ali detaljnog koliko toliko). Inače zanimljivo da su kinezi imali modele, nekog većeg mjerila, novog Volva još prije skoro dvije godine. Bila je slika negdje na teretna- vozila forumu.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Da, ni novog Dafa još nema od Herpe. Ali zato ga je Holland Oto proizveo (metalnog, ali detaljnog koliko toliko). Inače zanimljivo da su kinezi imali modele, nekog većeg mjerila, novog Volva još prije skoro dvije godine. Bila je slika negdje na teretna- vozila forumu.
Hmmm interesantna i dobra konstatacija..
jer i ja sam razmišljao i slično primjetio.. ima neka veza Kineza i Volva definitivno ( mislim što se izrade modela kamiona tiče)
 

speed2

Član foruma
Imam jedno pitanje, do sad se nisam susreo sa takvim slučajem. Da li netko ima u svojoj kolekciji kamion od Herpe, kojem nije kabina podizna? Ali ne mislim na one kamione starije generacije, nego one novije. Npr. ja imam Mana TG- a sa LX kabinom, koja nije podizna, a motor je ugrađen ispod kabine. Isto tako imam TG- a XXL i TGX XLX, kojima je kabina- podzina! Inače, dalo bi se namjestiti da LX bude podizna (malo rezuckanja ispod kabine i sve normalno bi bilo), ali opet... zašto, kako... Kad su već iste šasije i skoro kabine na ostalim modelima Mana od Herpe.
 

AnteMAN

Član foruma
Thommo, a još nema novog Volva FH od Herpe :D Tako da zasad jedino postoji reklamni model, mislim od Motoart.

Evo jedna novost iz susjedne Srbije. I njihov NIS, kao i naša INA, obnovio flotu. INA je Manove TGS, a oni su MP 3 Actrose.
Pa je Schwarzmuller dao izraditi cisterne 1: 87, a za kamion ih toliko nije bilo briga, pa su stavili novog MP 4 Actrosa.
Slika je iz fb grupe Makete kamiona i autobusa:

BA3fN.jpg


Mislim da ga nije bilo u slobodnoj prodaji...

Evo jedan na Ebay .

http://www.ebay.de/itm/Herpa-Merced...03&pid=100010&prg=1013&rk=12&sd=121000272016&
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh