Prerada EMD G22CU u G26C (JŽ 664) Ličanka (HŽ 2062) - NATJEČAJ

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Da .. mislim da sam i ja cak link stavljao..
Na Shapswayu su po 120 Eur bili..
No ja osobno ne mislim da ce oni kod njih da printaju/ce printati..
Shapsway je generalno skuplji i tu je postarina..
A za vise printanja pametnije je uzeti / naci i kupiti cak i bolji printer.. i sve jeftinije izadje :)
Naravno nemoze se puno sniziti cijena ali koliko toliko i moze..
Ovo su neka moja razmisljanja naravno..
A cijena niska nemoze ni da bude u svakom slucaju.. ja nevidim nacina kako da bude jeftinija od nekih prijasnjih pokusaja..nema logike..
Samo sto se moze ocekivati je razlika u detaljima tocnosti i prefomansama..
A to bumo videli..
Od mene svakako palac gore i respekt za trud i entuzijazam :)
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Perfomanse će svakako ovisiti o postoljima i izboru motora, a onima koji svoje modele voze, to će biti jako bitno.
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Pozdrav društvo!
Evo još nekih novosti od ekipe koji radi na HŽ/JŽ dizelima.
Upravo su izbacili fotke prototipnog modela upregnutog u kompoziciju koju će svi moći vidjeti na izložbi Virovitica Voli Vlakove.

Kako pišu, radi se o prototipu na kojem su tokom izrade otklanjali mušice i skraćivali vrijeme izrade, a da pritom zadrže karakteristike modela.
Sam prototip leži na univerzalnoj prototipnoj šasiji, i povišen je za 1,5mm.
Kako pišu, ima još dvije sitnije, meni nevidljive netočnosti.
No sve u svemu, mislim da model već izgleda mrak, a momci su potvrdili kako je serijski model sada potpuno egzaktan i spreman za izbacivanje.
Ja jedva čekam da vidim kaj budu slijedeće izbacili, a bome bi volio vidjeti ove modele kod sebe u vitrini...

lokomotiva 7.jpglokomotiva 2.jpglokomotiva 3.jpglokomotiva 4.jpglokomotiva 5.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Modeli za prodaju neće biti ovako postarani no uz dogovor se može i ovakav dobiti (uz doplatu)
O detaljima pogona te dekodera bit će još kada dođe vrijeme
 

Shokre

Član foruma
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ima stogod novoga u vezi ovoga
. Pogledao sam na faceu ali nisam nista uspio naci??
 

1borna

Veteran foruma
Na žalost i štetu našeg modelarstva društvo koje je pokrenulo taj projekt se razišlo. :plac:
... cijene bi bile od 400-500 Eura.
 
Last edited by a moderator:

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
S obzirom da nisam dugo pratio ovu temu mogu samo reči da sam u toku sa izradom i jednog i drugog tj Adi i Polaris čak mogu reći da su našli zajednički jezik jedni prave vjerni vanjski prikaz modela ( ručno mjeren svaki šaraf ) a drugi messing podvozje sa pogonom na svaku osovinu ( u suradnji sa švicarskim klubom modelara koje usput budi rečeno ne zanima profit) , spominju se i vrhunski pogonski motorići i godinu dana ulaganja u razvoj podvozja gdje se greške mjere u stotinama eura. Adi od svog posla zarađuje jako dobre novce i ne zanima ga zarada u vlakovima, ima dijete sa posebnim potrebama te još 2 tinejđera i radi ovo modelarstvo samo kad ima vremena. Tko nema obitelj i privatni posao ne moze ni pratiti ovaj tekst jer ne razumije odricanje, vrijeme i trud. Messing podvozje, vrhunski motor, 3d print svakog sarafa na modelu, mjerenje u slobodno vrijeme po lokomotivama, skupo placanje gresaka na podvozjima i motorima, jer zelite da Vam masina vozi godinamai da moze povuci vise od 5 vagona a da se ne pregrije, zatim od printera do finomehanike sve strojeve kupujete sami da bi to mogli izraditi....

Licemjerni ste ako mislite da tako nesto zbrojeno ne vrijedi barem 400 eura a sami ga nikad ne bi napravili a ni uložili tolike novce a jos k tome da i uspijete ne bi ga dali ispod 600 eura jer smo jednostavno takvi...
Ne sudite nekome jer Adi nije cak nista ni nudio nikome sami ga zovete i pitate i covjek Vam kaze realnu cijenu
A da bi mi svi vrhunske modele po 100 eura e to bi , ni Slavkovi modeli nisu jeftini kad se stavi bolji motor i dekoder a jos se s vremenom i savinu...

Samo moje mišljenje , no kao što je Prljavi Harry rekao " ...mišljenje je kao šupak...svi ga imaju

Pozdrav
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Licemjerni ste ako mislite da tako nesto zbrojeno ne vrijedi barem 400 eura a sami ga nikad ne bi napravili a ni uložili tolike novce a jos k tome da i uspijete ne bi ga dali ispod 600 eura jer smo jednostavno takvi...
Ne sudite nekome jer Adi nije cak nista ni nudio nikome sami ga zovete i pitate i covjek Vam kaze realnu cijenu
A da bi mi svi vrhunske modele po 100 eura e to bi , ni Slavkovi modeli nisu jeftini kad se stavi bolji motor i dekoder a jos se s vremenom i savinu...
Skromnoga sam mišljenja, da ovdje u našem hobiju nije možda toliko čak niti cijena zapravo bitna, nego bih rekao više da je bitno što točno dobivaš za tu cijenu, Jer, ima ljudi koji su spremni iskeširati i više za neki model. Jasno, ekipa potencijalnih kupaca se samim time smanjuje, i vjerojatno bi to bila uglavnom ekipa iz inozemstva. Na, trgovcu ostaje odlluka na koju skupinu hobista pikira i isplati li im se u konačnici taj projekt...
Evo, svjedoci smo kako nam iz godine u godinu cijene tvorničkih modela rastu, pa bih tu ponovio onu jednu staru @wiggum -ovu misao o tome kako su prosjećne cijene exact putničkih modela vagona u prosjeku 60-70 EURa, da bi za tu lovu trebali dobiti model besprijekorno kvalitetan, bez da mu treba naknadno išta korigirati ili pritezati. Ovako smo svjedoci velikog šlamperaja u proizvođača, od izostavljenog tiska, savinute plastike, neuredno sljepljenih detalja, profulanog RAL-a :) hihihi :) i sl......:plac:
Mene su znali ljudi pitati, koliko bi koštale neke prerade, i kad zapravo gledaš, stvarno uloženi rad i cijena nabavke materijala , teško bi to na kraju ispalo nešto povoljno, pogotovo u ovakvoj nekoj domaćoj manufakturi... Zato, ne želim sebe sa takvim radovima onda opterećivati a niti razočarati druge....
 

Arni

Član foruma
Baš čitam ovo sve imislim si... ja bi npr štel karavelu. Ali kome je zapravo ako budemo realni cijena koja se spominje (oko 400 eura) priuštiva. Da, slažem se da su troškovi izrade takvi kakvi jesu, ali s našim primanjima je ipak puno. a tržište za JŽ/HŽ nisam siguran kolko je veliko. Možda je ipak največi problem u našim željama i stvarnom standardu. Kaj se printera tiče, začas nebu ni pljuckanja, preciznost im raste, a valjda bu s vremenom i jeftinije. Do onda se bumo snalazili kak ko. Ja sam npr mislil danas sutra uzeti Fratechi i SD40T-2 shell pa probati složiti karavelu, al otom potom...
 

romi

Član foruma
Dečkima koji rade na ovom modelu svaka čast,bravo.Eto imamo i mi "konja za trku" samo je pitanje dali bude dosta slame !!
U svakom slučaju kako kaže Robi nemojte zaboraviti nas Marklinaše i obavezno zvuk jer je to ono što ih čini močnima .
Preporučam se kad bude sve štimalo.
 

Arni

Član foruma
Sad baš gledam i nije mi jedna stvar jasna. Tolko truda i novaca za ovu ličanku gore a na kraju ostave bore od printanja, i to na ravnim površinama bez nekih detalja di se more izpolirati... zakaj? Nebi ništ rekel da nisam i sam x puta poliral i male i velike ravne površine i jasno mi je da se nemre sve, al ovo kaj se more, zakaj ne dotjerati? Pogotovo za ovakav unikat kojem je malo reči samo svaka čast !
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh