Prerada Liminih Asea u JŽ i HŽ

1borna

Veteran foruma
Imam 2 stare Limine Ase-e iz početka 70-ih koje sam tada ručno obojao u JŽ (amaterski)
pa sam nedavno zamolio prijatelja ZES-a koji se profesionalno bavi preradama da ih nanovo oboji
"po propisu" (ali bez većih karoserijskih zahvata oko svjetala i ostaloga jer mi to nije bitno).
Vozio sam ih na Maerklin tračnicama preko gornjeg voda na DC (dok je istodobno Maerklin vozio
preko skija na AC). Kada ih uskoro digitaliziram i one će "proskijati"!
U pripremi su još 2 Maerklin Ase-e koje će dobiti novija bojanja HŽ-a.
DSCN1161_zps18ce4831.jpg
DSCN1160_zps5cc84065.jpg
DSCN1158_zpscadfd330.jpg
DSCN1156_zps92807379.jpg
DSCN1153_zpsd555615b.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Ha, bit će miješano...da ne kažem gemišt! Kad je već došlo nekoliko (dosta) digitalki (zadnjom povelikom kupovinom) budem malo- pomalo digitalizirao
i preostale. Šteta je što analogne ne mogu voziti po digitalu kao što digital može voziti analogno (makar i bez efekata) pa se moram "prilagoditi"....
 

Davor

Veteran foruma
Setim se svog detinjstva kad god vidim ove lepotice plavog frema, crvenog sanduka i belih obrva.
Odlična prerada a posebno :aplauz:za
bez većih karoserijskih zahvata oko svjetala i ostaloga jer mi to nije bitno
 
  • Like
Reactions: Mon

Mon

 
Osoblje foruma
1borna, za ove reci skidam kapu do poda, a i ispod!!!

1. ...koje sam tada ručno obojao u JŽ (amaterski)...
2. ...ali bez većih karoserijskih zahvata oko svjetala i ostaloga...
3. ...koje će dobiti novija bojanja HŽ-a.

Ovde su nam drage kolege hobbysti sazeti temelji naseg hobbyja bez kojih nikad nebismo imali s' cime da se igramo!
 

1borna

Veteran foruma
Dragi Mon, ne pretjeruj.....to sam namjerno napisao radi nekih brojača zakovica. Mnogi mladi pate jer njihovi modeli nisu 100 posto vjerni, a to
uopće nije bitno (osim nekima). Ja takvima skidam kapu radi dosljednosti, ali to se ne mora (i ne može) zahtijevati od svih.
Svatko može imati svoju razinu zadovoljstva, netko može biti sretan i sa najjeftinijim vagonom a netko nesretan jer najskuplja lokomotiva
nije 100 posto vjerna pa će tražiti doradu.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Pa kako sam cuo, tako sam preneo. :cool_2:
Ustvari, recite ako negde gresim u prepricavanju "stare istine" da:

1. gledajuci velike vozove pra-hobysta je odlucio da napravi sebi igracku tako sto ce je "amaterski" obraditi da sto vise lici pravom masinom;
2. pritom se uopste nije zamarao s time sto mu igracka nije 100% ista sa originalnim "1:1" modelom.
3. a zeleo je da dobije nesto koje svaki dan vidja kako tutnji pored njegove kuce, posla, njive itd ili ga sam vozi.

I tako je sve to daaavno zapocelo... valjda... a kako vidim i nas 1borna je tim istim redosledom zapoceo putovanje u hobby-svet koje i dan-danas traje...:respect:

marklin4.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Bit će još prinova iz Lima-JŽ kolekcije! (isto tako sam zadovoljan bez previše karoserijskih prerada, svakome će odmah biti jasno o
kojim lokomotivama se radi...)
102_3834_zpsfa009d6f.jpg
102_3835_zps5e7051bd.jpg
102_3838_zps32812be3.jpg
102_3823_zpsb8b64dd3.jpg
102_3822_zpsb7cc499a.jpg
 
  • Like
Reactions: Mon

Damir

 
Osoblje foruma
Gruba detaljizacija,ali s obzirom kad je,na koji način i s kakvom bojom farbano ovo je prilično O.K!
Jako zanimljivo,idemo dalje Borna...;) jer ja pouzdano znam da se kod tebe krije jako puno toga iz "onih" vremena:)
 

1borna

Veteran foruma
Samo polako, ima materijala za još par godina objava....kako ulovim vremena i kako što stigne na red.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh