Prerada modela (Herpa, Wiking....) na Car system

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
To je dobra ideja i realno ostvariva:palac_gore: Verujem da ima interesenata sirom planete za ovakve stvari,ali meni je ovo za sada cist hobi.

Ne bih da imam posla sa maketarima jer su mnogo zahebani. :crazy: Svi imaju ugradjene mikroskope u očima :hahahaha::hahahaha::hahahaha::hahahaha::hahahaha:
Ovako stancnem drugaru sta treba i mirno spavam.:palci_gore:

Inace imam ponuda da stancam neke delove koji nisu iz hobi price.Tu imoze kakva zaradica, ali je to slabo na utroseno vreme.

Radovi koji se ticu hobija ,za mene nisu izgubljeno vreme :dada:

Sada se vise fokusiram na ono sto me zanima,jer necu da hobi pretvorim u nesto sto opterecuje.

Kucice,stanice,signale,sa nasih prostora,lokomotive u JZ oznakama:palci_gore:

Nisam gadliv na novce i ako bude interesovanja,naravno da moze biti trange frange:palci_gore:
 

emilijano.blazic

Član foruma
Boh dečki evo čim uhvatim vremena rasturit ću Citara i provat napravit što točniji nacrt,na šta moram najviše obratit pozornost.Šta se tiče Neoplana iSetre ukupna dužina je 136 mm širina 27 a osovinski razmak 69 .Nisam baš očekival ovako pzitivan stav oko cijene ali vas potpuno podržavam jer maketarstvo je ujedno iskup hobi dovoljno nas gule sa poštarinama a da ne govorim da opće ne rade modele sa našeg područja nego moramo sami kemijat meni je Danijel napravil ove prerade već sam ga i spomenul pa kad sve to zbroji da mi žena zna brzo bih dobil nogu ali šta mogu kad su ove minijature jače od mene a negdje sam pročital da kad se prestaneš igrat onda si ostaril
 

robogovi4

Poznati forumaš
mda, daklem mjere se skoro poklapaju sa mojim mjerenjima;
pri tom mi ni dalo mira pa sam provjeril širinu, da, setra 315 je širina 26 a 415 je 27mm, osovinski razmak je u granicama naše konstrukcije (68-73mm) jedino me tu malo pili što je na pojedinim busevima zadnji kraj zakošen prema gore, to će bit teško izvest jer opet dolazimo do onog "printanja u zraku" pa sam još uvijek mišljenja da se taj dio koristi sa orginala isto kao i prednji dio( od prednje osovine do prednjeg branika)
Jedino kaj se tiće ove razlike u širinama, to ni problem, napravit ćemo još jednu verziju pa......

Isto tako, za one male vozilice ćemo ipak napravit za svaki posebno, sinoć sam se malo poigral sa time i uočil neke nedostatke pa ćemo to ispravit a kad je već tako onda mi nije problem napravit nekoliko različitih verzija pa da pašu ko u sir (rekel bi Aco, em sam sinoć skužil kako iz jednog nacrta brzinski ga prilagodit na koju god mjeru ;)
Nacrt za Tuareg, Sprinter i stare MB kombije serije 200/300 su gotovi, još MB serija 400, Vito/viano i VW T4 pa bu to trenutno to .
(drugih modela nemam pri ruci pa ne mogu izmjerit, al ako netko donese kaj od 1/87 na burzu, "šubler" mi je v žepu)

Boh dečki evo čim uhvatim vremena rasturit ću Citara i provat napravit što točniji nacrt,na šta moram najviše obratit pozornost.

Kod mjerenja, najbolje je skinut onu orginalnu donju plastiku/podvozje (onaj tanki do) te po njemu izmjerit i to:
-ukupna duljina,
-međuosovinski razmak (ova naša konstrukcija za sada zadovoljava sve od 68-73 al razmišljam da to presložim da ide od 66-74, za svaki slučaj, a to dobijem samo preradom onog prednjeg malog dijela)
-razmak od prednje osovine do kraja prednje strane
-razmak od zadnje osovine do kraja zadnje strane
-širina,
-ako na gornjem dijelu karoserije postoje one "zakvačke" koje drže donji dio, onda izmjerit njihovu poziciju ;najlakše izmjerit udaljenost tih zakvački u odnosu na prednju ili zadnju osovinu (stavim poslije sliku na što mislim, mada, i tu imam ideju koja će to rješit univerzalno, pošto je Aco rekel da podvozja smijem stanjit)
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Mozes to da zakosis na kraju kod busića...... ispasce to dobro jer ce lakse kasnije da se obradi....ma cak nece ni trebati ..to ce otprintati dobro jer ide na gore...problem je da ide ravno
Ovako ukoso on to fino slozi ...vec sam to radio

Mozes da utanjis patos i da one grede isto spustis ako zuljaju gore
Tamo gde je masina i osovina .tu ostavi sve mere

Revidiraj i rupe za prekidac i punjac.Vidim da se to vino ouklopilo ali ako je zeru sire,moze da se skrati....
Ma sada mozemo slobodno i ulozak za bateriju da skockamo....Sve profi da bude
Super da si provalio da brzinski stesemo nacrt:palac_gore:.......samo brzinci rade posao......

I ja cu da napravim za par kamionica i bisića podvozja ,pa cemo tako da prosirimo paletu

Imamo i za Zlaju da napravimo one cerade.......ne sme vojska da kisne u onim kamionima:hihihi:


Kelega Blažic ..rasklopi zglobni busic i skini to podvozje da vidimo kako to izgleda....samo da nema neke zakačke i veze sa zadnjim delom
 

emilijano.blazic

Član foruma
Bok Roberte da svaki autobus ima neke pojedinosti koje nisu iste ili zakrivlje prednji kraj ili ugrađene kopče kao maglenke na setri. zati bi bilo najbolje bez puno mudrijanja koristit postojeće djelove i samo ih naljepit ova Setra nema bočne kopče samo male čunjiće na zadnjo strani i one maglenke na prednjo strani koje sam ja uspjel polomit.Neoplan ima tri bočne zakačke stima da su po jedna sa svake strane poredana tako je prva ispred prednje osovine druga na sredini i treća iza zadnje osovine.Razmak od prednje osovine do početka kanala za zakačku je 34 mm aod zadje do zakačke je 30 mm znači 4mm je utor za zakačku i niži je u odnosu na podvozje 1,5 mm.Još jedno pitanje kamo da kupim one male on of prekidače nije problem autobus nego ova mala vozila.

Pozdrav Aca skinuo ja podvozje kako je to nisko podni autobusić njemu je podvozje ipodnica praktički skupa i povezana je sa prikolicom poprilično krutim spojem tako da je neupotrebljiv za prolaženje zavoja.Ima jedna dobra prerada na yut yubu di je čovjek kroz cijeli autobus stavil mesinganu traku i na nju pričvrstil i prednju osovinu i prikolicu sa šarafićem i motorić ja ću provat to izvest na isti način a harmoniku napravit od papira.
 

nik

Veteran foruma
Za zglobni bus pogon se stavi otraga a srednja osovina je slobodna. Prednja upravljiva osovina je standardna. Zglob se napravi pomoću kuglastog zgloba iz RC modelarstva kao na slici ispod. Harmonika od papira ili neko drugo mekano i savitljivo rješenje. Sve nabrojeno sam u praksi isprobao prije više od 10 godina.
4x-kugelgelenk-16-x-2mm-m2-kugelkopf-spurstange-lenkkopf-modellbau-rc-trial.jpg

https://www.hobbytalent.de/694-4x-k...f-spurstange-lenkkopf-modellbau-rc-trial.html
 

robogovi4

Poznati forumaš
Toćno,

vozio je još prije 3 tjedna al "Atlas Dubrovnik", ovo je "AP Varaždin" no, i taj vozi samo je sad još, kak veli kolega, "ušminkavanje" il možda bolje reć; "kompliciranje" koje se upravo tjera kraju.

Nakon toga je još na redu Čazmatrans, Croatiabus i Touring od buseva, pa imamo još jen Touager, Mercesed ML i VW Crafter al ti neće svijetlit garant, da se nebi meni smračilo. ;)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Toćno,

vozio je još prije 3 tjedna al "Atlas Dubrovnik", ovo je "AP Varaždin" no, i taj vozi samo je sad još, kak veli kolega, "ušminkavanje" il možda bolje reć; "kompliciranje" koje se upravo tjera kraju.

Nakon toga je još na redu Čazmatrans, Croatiabus i Touring od buseva, pa imamo još jen Touager, Mercesed ML i VW Crafter al ti neće svijetlit garant, da se nebi meni smračilo. ;)
nemoj tako... moraju svi imati rasvjetu :)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
pa, busevi još i možda al ovi mali prdavci, teško, osim ako se najde kandidat za odradit taj dio :vrag3:
:) kandidata nikad manje nije bio hahaha morat ćeš sam :)
reci da li si našao neko novo rješenje za male baterije?
 

robogovi4

Poznati forumaš
:cool1: ajde, još jedan "patnik" al ide to tebi moram priznat.

Btw, kakvu bateriju si stavil, LiPo pretpostavljam ali............ i koje ledice?

U bus sam stavil 2,4v bateriju sa stepup konverterom za ledice, nije baš sretno rješenje; kad vozi bez svjetala ok, al kad se upali rasvjeta očigledno dosta cimne baterije pa bus dosta uspori
(osim kad su baterije ful pune a to je jako kratko vrijeme/ ok, za probu su stavljene i relativno slabe baterije od 300mAh) tak da, čekam stepdown da mogu napucat LiPo nutra, mislim da bu pametnije. Isto tak, Ledice sam stavil kineske smd sa već zalemljenim licnama (da se ne mučim još i to lemit) i isto nisam sretan; licne jako loše zalemljene, kod smještanja/namještanja u vozilo, licna pukne/odlemi se i onda :wc: tak da mislim da ću radije uzet dlaku veće ledice i lemit sam.
 

robogovi4

Poznati forumaš
:pozdrav:

ajmo opet malo:


Na busu moram popravit svjetla (više svijete gdi ne treba) i stavit LiPo bateriju, ova nutra je pre slaba, Renault tegljač je dobil 2,4v aku u kabinu da može vozit sam, em je motor ugrađen vodoravno pa je ostala orginal "kopčalica" da se prikolice mogu mijenjat (taj je već bil tu prikazan ali je tek sad provozil kak se spada, nikak da dojde na red ;)
 

Martin

Poznati forumaš
Svi oni, vozeći se uz dašak vjetrova po pustinjskoj autocesti, imaju prispjeti do mjesta koje se zove Hotel California. Tehnologije nam daju ogromne mogućnosti. Bravo, kolega, samo naprijed......veličanstveno!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh