Prerada modela (Herpa, Wiking....) na Car system

robogovi4

Poznati forumaš
mda, malo smo zadnje vrijeme povečali "ergelu" sa par novotarija pa je u međuvremenu završeno još par modela.
Na žalost, samu preradu nisam slikal jer je više manje skoro sve isto kao i kod već opisanih modela:

Herpa Actros; dobio i rasvjetu napred, sa otraga se još natežem jer je malo mjesta

2.JPG

Mercedes Sprinter; (skoro isti ko Acin Crafter ;)

3.JPG

Mercedes M klasa (slićan ML-u)

4.JPG

Mercedes ML

5.JPG

Manji dio do sada napravljene "ergele" na okupu; još malo pa im moram napravit autoput :)

6.JPG

I da, najte sad gledat prašinu v regalu, sutra je subota, dan za čiščenje :mad:
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
mda, malo smo zadnje vrijeme povečali "ergelu" sa par novotarija pa je u međuvremenu završeno još par modela.
Na žalost, samu preradu nisam slikal jer je više manje skoro sve isto kao i kod već opisanih modela:

Herpa Actros; dobio i rasvjetu napred, sa otraga se još natežem jer je malo mjesta

View attachment 101245

Mercedes Sprinter; (skoro isti ko Acin Crafter ;)

View attachment 101246

Mercedes M klasa (slićan ML-u)

View attachment 101248

Mercedes ML

View attachment 101249

Manji dio do sada napravljene "ergele" na okupu; još malo pa im moram napravit autoput :)

View attachment 101250

I da, najte sad gledat prašinu v regalu, sutra je subota, dan za čiščenje :mad:
:aplauz::cool1::palci_gore:
 

emilijano.blazic

Član foruma
Robi prvo sve najbolje u Novoj godini i još prerada. Ovih dana iman malo vremena pa nešto čeprkam pa me interesira u onaj Actros koji si pogon ugradil.
 

robogovi4

Poznati forumaš
E hvala, hvala i tebi također, sad sam tek natrčal na post.

U Actrosu, kao i u ostalim tegljačima je oriđiđi fcs zupčanik sa 30 zubaca m3 i orginal puž (dakle prijenos 1:30) ali motor je kinez 10x15mm koji vrti dosta sporije od orginala, mislim da je nekih 10000 obrtaja na 2,4v (orižiđi je na toj voltaži na 16-17) i to mi je prebrzo a 1,2v nije dolazilo u obzir jer mi 2,4 treba radi rasvjete.
Obzirom da ni tih 2,4v nije dovoljno, stavil sam još ovo;
https://modellbau-schoenwitz.de/de/...-system-beleuchtung-einzelplatine?action_ms=1

jako fina stvarčica, kaj god da kopčaš na ulaz (od 0,9 do 2,6v) na izlazu uvijek imaš napon potreban za ledice :)

Inače kaj se pogona za tegljače tiće, već neko vrijeme razmišljam da ovo probam:

https://www.sol-expert-group.de/media/content/Produktanleitungen/96750_Mikrogetriebe G95B_DT(1).pdf

samo se nikako odlučit, inače je pogon namijenjen upravo za tegljače ali RC verziji no i za fcs bi moral bit ok
 

robogovi4

Poznati forumaš
Inače, te pogone radi Solexpert, ima ih kao gotovih (oko 27e) ili za sastavljanje (nije problem i dođu oko 21e) a ima ih i u Conradu za pribavit. Tehničke podatke (br. obrtaja na kojem naponu i dr.) ima na njihovim stranicama.
Po dimenzijama točno sjedaju između okvira/rame na Herpa tegljačima.


1547656285032.png

1547656312345.png
 

emilijano.blazic

Član foruma
Ma te male pogonske motoriće sam i ja gledal al treba platit poštarinu 15 eura pa se nisam odlučil .Kad spominješ Conrad dali si mislil na njihovu Hrvatsku stranicu Ako se odlučiš za nabavu mogu i ja sudjelovat .
 

1borna

Veteran foruma
Hmm u početku sam mislio da slažeš F1 a ne bus, 1,2 v je taman kako treba?
Šofer ti nije baš neki (ili si je previše popil), voli povremeno krivudati. Dok je sam na cesti to još i
prođe no kod većeg prometa bi moglo biti sudara?
 

robogovi4

Poznati forumaš
:pozdrav:

eh da; na žalost od "A" klase za sad nebu niš. Doduše sam sve potrebno uspel napakirat nutra i ovak i vozi ali kad ga stavim na cestu i kad se "skija" sa magnetom "zaljepi" za cestu, pogonski kotači jednostavno proklizavaju i autek ne mrda s mjesta. Pretpostavljam da bi problem mogel bit u pre maloj težini auta (cca.7 gr) sa jedne i prejakog magneta sa druge strane pa ga jednostavno koči. Doduše, probal sam ga vozit i bez karoserije (da mogu stavit par grama utega gore) no ni to nije pomoglo pa nisam baš ziher da je samo težina problem. Morat ću to još malo pročačkat.

BTW, modeli terenaca koje sam radil; Touareg 3x, ML 2x, GLx1 su 12-12,5gr kao i mala kombi vozila (spinter i dr.) i oni voze savršeno dakle; ako se tko možda susrel sa navedenim problemom i ima rješenje; pljačam :pivo:za rješenje :)
 

1borna

Veteran foruma
Napravi mu krovni nosač prtljage i na njemu veliki Thule spremnik od olova :crazy:
Možda je problem u pretvrdim gumama na pogonskim kotačima?
 

robogovi4

Poznati forumaš
ma probal sam bez "pokrova" pa stavil 5gr olovo gore al opet isti problem, to mi i je malo čudno a na ideju sa promjenom guma sam isto došel samo nokak da se lovim to provjerit/zamjenit
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh