Prerada ROCO OBB u SINOBUS JZ812

gagy222

Aktivan član
malo sam se zabavljao ovih dana i uz neka kompromisna resenja dosao sam do starog dobrog....
 

Attachments

  • IMG_3142.JPG
    IMG_3142.JPG
    336 KB · Pregleda: 362
  • IMG_3141.JPG
    IMG_3141.JPG
    362.4 KB · Pregleda: 357
  • IMG_3140.JPG
    IMG_3140.JPG
    341.8 KB · Pregleda: 358
  • IMG_3139.JPG
    IMG_3139.JPG
    350.1 KB · Pregleda: 360
  • IMG_3138.JPG
    IMG_3138.JPG
    393 KB · Pregleda: 357

gagy222

Aktivan član
jos malo
 

Attachments

  • IMG_3146.JPG
    IMG_3146.JPG
    361.2 KB · Pregleda: 312
  • IMG_3144.JPG
    IMG_3144.JPG
    348.1 KB · Pregleda: 312
  • IMG_3143.JPG
    IMG_3143.JPG
    329.5 KB · Pregleda: 311

Mon

 
Osoblje foruma
Dobro je ispao; bez kompromisa se nista nemoze kad su nasi modeli u pitanju.
:palac_gore: :palac_gore:
 

gagy222

Aktivan član
jeste bogami, siva legenda i taj zvuk motora koji je jedinstven ukombinovan sa udarima tockova na mestima gde se pruga spaja :ljubav
 

gagy222

Aktivan član
FLM nema dovoljno dugacku prikolicu tj. vagon tako da ni jedan ne valja sto se tice prikolice ali MV je bolji FLM jer je to naj pribliznije. nisam siguran mislim da je roco imao pre da se kupi posebno prikolica sa tri vrata sa svake strane.
 

gagy222

Aktivan član
jesam razmisljao ali u ovom sam se navozao za medalju i mnogo mi je lepsi u svakom pogledu, a ovog ZS ako mi verujes ni nisam video uzivo nikad samo na slikama
 

nik

Veteran foruma
gagy222 kaže:
FLM nema dovoljno dugacku prikolicu tj. vagon tako da ni jedan ne valja sto se tice prikolice ali MV je bolji FLM jer je to naj pribliznije. nisam siguran mislim da je roco imao pre da se kupi posebno prikolica sa tri vrata sa svake strane.

Da, Roco prodaje motorna kola i upravljačku prikolicu u setu a 'običnu' posebno.

'Recept za JŽ šinobus bi bio slijedeći (uz još neke sitne modifkacije):

1x Fle DB motor ep.IV; bez 'gornjih' prozora na čelima
1x Fle DB prikolica 'kratka'
1x Roco OBB prikolica 'duga'
1x Roco set prozora (bočnih) za OBB motor

...i onda se na Fle motor stave Roco prozori a na Roco prikolicu Fle čela (dio ispod donjeg ruba krova, uključujući vrata i pripadajući pod sa prihvatom kvačila).
 

Mon

 
Osoblje foruma
A koje si LEDice upotrebio za pozicije prikolice Gagy?
Mislim, koje su velicine?
 

Železničar

Poznati forumaš
nepco kaže:
brzi_voz_628/629 kaže:
Svaka čast neumorni tvorcu JŽ modela. :naklon:
Da li si razmišljao i o ovoj varijanti (u budućnosti) http://www.freewebs.com/sinobus/812_304.JPG?

hmmmm... meni je sivi šinobus zakon.... i dalje ga viđam na pruzi ka Kanjiži i Senti....

a ovaj šareni ne-ne
... viđao ga da ide ka Somboru ali je to žikina šarenica... a ne šinobus.
Taj sareni kvazi-sinobus ne ide prema Somboru, somborci i suboticani jedino gone ove sive. Jedino da si ga video da ide na strug u Sombor.
 

gagy222

Aktivan član
nisam nista jel ne mogu ovde nigde da nadjem tako male diode tako da je samo imitacija ali bi voleo i na MV-u da odradim crvenu rasvetu i naravno na prikolici.

cuo sam da se koristi i najlon za pecanje da prebaci svetlo od izvora do zeljenog mesta ali jos nisam to probao.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh