Prerada u Eas-HŽ vagon

wiggum

Veteran foruma
Evo bliže slike jednog od tih Eaos-a (830). Identično je napravljena revizija kao i onima iz prosinca. Osim tih koji su otišli, radi se i dalje na novima, tako da ovo nisu zadnji bili.

ermewa03.jpg
Čakovec III/'23.

A trenutno se u Varaždinu nalazi 15 Ermewinih Eaos-a koji idu put Mađarske na popravak. Odlaze u Mozdony és Vasúti Járműjavító Kft
ermewa04.jpg



Prema vagonima koje sam vidio i popisu vagona koji su bili na prodaju, dolazi se do zaključka da je Ermewa kupila od Carga 313 komada Eaos vagona.
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Očito veteran teretnih vagona nema posla kod nas, da nema stranih kupaca, završili bi u starom gvožđu. Valjda u HŽ Cargu samo održavaju broj strojovođa (navodno 12) / 1 lokomotivu.
 

Domagoj Vu

Aktivan član
I cisterne razne prodaju.... neke smo prodali Pimku, neke Vagon Trans Logisticu te neke smo prodali poljskom Tankwagonu SP Zoo.
Neke je Eaose i Ease kupila Lokomotiva d.o.o iz Beograda.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Hm....., koliko možda sad to zvučalo malo čudno, to što su prodani hm..., sa modelarskog aspekta možda i nije tako loše, možda potaknu proizvođače modela da prije naprave Ermewin Eaos (ex HŽ), nego što bi ih mi ikad dobili kao naše HŽ! Ermewa je ipak atraktivnija, nego HŽ!:crazy:
 

wiggum

Veteran foruma
Neke je Eaose i Ease kupila Lokomotiva d.o.o iz Beograda.
Odakle ti podatak za Eaos i Eas vagone? Imaš neku sliku dotičnih vagona s oznakama od Lokomotive iz Beograda? Ne tvrdim da Ermewa nije prodala neki od Eaos-a, ali zasad znam da su svi Eaos-i od Ermewe.
Jer ja svoje tvrdnje provjerim i podkrijepim, ovako je to samo rekla kazala.
 

wiggum

Veteran foruma
Hm....., koliko možda sad to zvučalo malo čudno, to što su prodani hm..., sa modelarskog aspekta možda i nije tako loše, možda potaknu proizvođače modela da prije naprave Ermewin Eaos (ex HŽ), nego što bi ih mi ikad dobili kao naše HŽ! Ermewa je ipak atraktivnija, nego HŽ!:crazy:
Upravo tako, to i je razlog zašto pratim ovu situaciju oko prodaje vagona i stavljam slike ovdje.
Kao uvod zašto je atraktivna konstrukcija Eas vagona da bude model, evo i par slika HŽ vagona po Europi.

eas01.jpg
31 78 5950 394-6 Eas, Linz (Austrija), 2008.
www.goederenwagens.nl

eas02.jpg
Eas, Gyékényes (Mađarska), 2007.
Dániel Ferito

eas03.jpg
31 78 5978 926-3 Eas, Hendaye (Francuska), 2006.
Jean-Pierre Vergez-Larrouy

eas04.jpg
Dva Eaos vagona, Crailsheim (Njemačka), 2012.
RAIL-LOGISTIK

eas05.jpg
31 78 5950 791-3, Beograd (Srbija), 2008.
@damir661
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Odakle ti podatak za Eaos i Eas vagone? Imaš neku sliku dotičnih vagona s oznakama od Lokomotive iz Beograda? Ne tvrdim da Ermewa nije prodala neki od Eaos-a, ali zasad znam da su svi Eaos-i od Ermewe.
Jer ja svoje tvrdnje provjerim i podkrijepim, ovako je to samo rekla kazala.
Imam jedino Easa samo u kadru kojeg sam fotkao u Sl Brodu, nemam nikako sreće da Eaose pofotkam.
FB_IMG_1680098643255.jpg

FB_IMG_1680098638040.jpg

FB_IMG_1680098633397.jpg
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Supporter 2024

Attachments

  • Screenshot_20240319_174921_AliExpress.jpg
    Screenshot_20240319_174921_AliExpress.jpg
    70.2 KB · Pregleda: 22

Domagoj Vu

Aktivan član
Mislim da je to electrotrenov Eas vagon, samo kopija Electrotrena i jeftinije proizvodnje.
Sam's Trains je imao video o njima i pokazali su se odličnima, al njegov video nemogu naći osim ako je on izbrisao video.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
I s tim smo se već bavili prije nekog vremena:

 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh