Prerada u Eas-HŽ vagon

wiggum

Veteran foruma
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon

Sky kaže:
...lako si kasnije napraviš još jedan plavi Eas sa skupljim modelom....


npr. s KMB SŽ Eas-om?
6 komada otišlo za istu cijenu...



LOL LOL LOL >:x)>

E to nema više smisla, za običan teretni dati 50 EUR!
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon

wiggum kaže:
npr. s KMB SŽ Eas-om?
6 komada otišlo za istu cijenu...
E, upravo sam mislio na te modele! ;) I po toj cijeni, naravno! >:D: >:D:
 

NClight

Hybernated
Pitam se, dali je ikome palo na pamet žrtvovati jedan, pa ga u resinu odliti, i za male novce ih imati koliko ti srce poželi i novčanik dozvoli... :hmmm
 

wiggum

Veteran foruma
uz piko eas za 10,50 EUR, mislim da nema smisla. Postolja se ovak i onak moraju kupiti..

Ovih dana očekujem svoj tak da budem usporedil razlike.



Inače, ima razlika u SŽ i HŽ verziji (osim u tisku, naravno)?
 

wiggum

Veteran foruma
Sky kaže:
Hm, ja bih ipak prvo pogledao što Piko nudi od postolja za svoje modele, pa eventualno probao njih nabaviti
(zasebno ili u sklopu nekog škartiranog modela koji ima potrebna postolja),
upravo zbog kompatibilnosti u dosjedu postolja na vagon.

Danas je stigel model i mogu krenuti u daljnju preradu filozofiranjem. >:D:

Rastavil sam nekoliko modela teretnih vlakova različitih proizvođača: Piko, Roco, KMB, Sachsenmodelle i skužil sam da je premještanje postolja gotovo ne-izvedivo/isplativo i mislim da je preporuka od Sky-a najbolja. Mogu kupiti nova postolja, ali onda nisam ništ napravil jer opet nebudu pasala i moral bi raditi preinake.. Najlakše i najbolje je uzeti od nekoga Piko modela postolja i to je to.

Sad tražim nekoga ko ima Piko vagon s Y25 postoljima da mi ih poslika. A poslije ću onda, ako netko ima takav vagon, dog. eventualnu zamjenu postolja (i kompenzaciju) ako mu nije bitno kakva postolja ima vagon pa svi sretni i zadovoljni. ;)

Javite se. :)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Uff brzo će okruglih 10 godina kako je ova tema zamrla... :vrag2: :vrag2:

Evo malo dizanja iz mrtvih... Da li netko ima kakva iskustva s ovim prozvođačem "Evemodel"? Očito neki Kinezi.

Ali Eas vagon se čini dosta sličan onim našim Eas-z vagonima koji između vrata nemaju profil gore (zanemarit ćemo oblik odbojnika).

evemodel_eas_p1.jpgevemodel_eas_p2.jpgevemodel_eas_p3.jpgevemodel_eas_p4.jpgevemodel_eas_p5.jpg

 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Naročito nam fali takav E u IVa epohi! Popunio bi praznine među odbojnicima.
 

nik

Veteran foruma
Evemodel
1599164909337.png

Electrotren
e5386_m.jpg


Renfe 1:1
Vag%25C3%25B3n%2BXX%2B-%2BEalos%2Bde%2BRenfe%252C%2Bversi%25C3%25B3n%2Bde%2Borigen%2BMarzo%2B1998%2BVol.6.jpg
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Znači alati so u biti od Hornbya ? Zapravo se ne čudim ali me zanima kakav je odnos između Hornbya i Evemodel.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh