Problemi s karticom

Martin

Poznati forumaš
Pozdrav,

pred nekoliko dana zvali su me iz ZABA-e (Zagrebačka banka), i priopčili mi da mi je Go card MC kartica zloupotrebljena. Sreća je da je limit bio pri kraju i da je banka brzo reagirala, pa nema neke velike štete (25 dolara za nekakav food for a poor - nema dvojbe kako će moja, odnosno, osigurateljska donacija završiti baš u hrani za siromašne.......).
E, sad, obzirom sam podatke po toj kartici internetom prosljeđivao isključivo renomiranim dobavljačima modela u Njemačkoj i (samo jednom) u Austriji, zanimaju me iskustva drugih; ima li još takvih situacija?

Mladen
 

Didy

 
Osoblje foruma
Pozdrav
meni se prije pet dana desila apsolutno ista aituacija. ja sam ostao kraci za nekih dezet dolara ali sve drugo je isto. doduse ja sam "pomogao" neku djecu iz DEnvera. Isto nemam blage veze kako su podaci procurili...
 

Booster

Član foruma
Ja sam nedavno vidio kod naručivanja preko ebay-a tamo kod plaćanja je bila kvacica Donate $10 to poor nesta bla bla, sad se ne sjecam jel je o bila opcija ili je vec kvacica bila tamo pa sam ju maknuo prije finaliziranja plaćanja ali to bi moglo biti to (išlo je preko pay pal-a).
 

Didy

 
Osoblje foruma
Mene su zvali iz banke, javili da se pokusava skinuti sa kartice oko 3000$ vec nekoliko dana za neku organizaciju Save Denver Children ili nesto tako. Posto im je to jako sumnjivo a i ja sam im potvrdio na telefon da nista takvo nisam pokusao karticu su blokirali iz sigurnosnih razloga.

Moja banka nije ZABA, nego Pro Credit Bank BiH, ali vidim da je situacija slicna :evil:
 

nepco

Član foruma
Jedna od sigurnijih mogućnosti za kupovinu online je poklon kartica Hypo banke (bar takva mogućnost postoji u srpskoj filijali te banke).
Ta je kartica za jednokratnu upotrebu i kada se potroši, može da se baci. Prilikom kupovine iste, sami određujete visinu uplate.
Ja sam je koristio par puta za plaćanja preko neta.....
 

Martin

Poznati forumaš
Didy kaže:
Mene su zvali iz banke, javili da se pokusava skinuti sa kartice oko 3000$ vec nekoliko dana za neku organizaciju Save Denver Children ili nesto tako. Posto im je to jako sumnjivo a i ja sam im potvrdio na telefon da nista takvo nisam pokusao karticu su blokirali iz sigurnosnih razloga.

Moja banka nije ZABA, nego Pro Credit Bank BiH, ali vidim da je situacija slicna :evil:

Upravo tako, meni su rekli da je bilo preko 500 pokušaja naplate........... Isto smo je odmah blokirali, dobio sam drugi dan drugu, i to je to.
Međutim, cijela zafrkancija je uslijedila baš nakon narucivanja iz jednog shopa u Njemačkoj (neću ovdje navesti ime, jer ljudi vjerojatno nisu niš krivi), zapravo, par dana iza plaćanja.
 

mmatja

Poznati forumaš
Očito hekeri u zadnje vreme rade prekovremene satove... :D Naime i ovdje u SLO nije ništa bolje. Mene su iz NLB (Nova Ljubljanska Banka) obavjestili o zloupotrebi moje Mastercard kartice u pazi: 00.30h u noči!. Ali hvala bogu, da je tako i da banke barem nešto rade...
Karticu su mi odmah zablokirali i napisali nalog za izdaju nove. Ali što je najinteresantnije, ja moj broj Mastercard-a nisam proslijedio nikome, osim kad sam otvarao račun za Pay-Pal. Očito, da ni tamo nije sve kako treba...Ako neko zna bolje Engleski ili Njemački, ne bi bilo na odmet, da se sastavi neko pismo i njih obavjesti u vezi toga.
L.P.
 

Mon

 
Osoblje foruma
nepco kaže:
...kartica za jednokratnu upotrebu i kada se potroši, može da se baci. Prilikom kupovine iste, sami određujete visinu uplate.

Ovo je dobra zastita. :palac_gore:

Ja radim slicno, mada to nije kartica za jednokratnu upotrebu vec "trajna", vazi par godina i povezana mi je sa PayPal-om.
Ja na nju imam samo 1 euro i nadopunim je s onoliko novca koliko kosta stvar koju sam kupio+eventualna provizija PayPal-u.
Tako da, i kad bi je neko "provalio" uzeo bi samo 1 euro.
>:finger:
 

Booster

Član foruma
nepco kaže:
Jedna od sigurnijih mogućnosti za kupovinu online je poklon kartica Hypo banke (bar takva mogućnost postoji u srpskoj filijali te banke).
Ta je kartica za jednokratnu upotrebu i kada se potroši, može da se baci. Prilikom kupovine iste, sami određujete visinu uplate.
Ja sam je koristio par puta za plaćanja preko neta.....


Ima i bolji način, ja imam Prepaid Master karticu Hypo banke...košta 25kn izrada kartice i dalje nema nikakvih naknada ni godišnje članarine ni vođenja računa ništa, možda uzmu nekih par lipa ali ja to uopce ne primjetim. Funkcionitra tako da koliko uplatis toliko imas na racunu i nema minusa, kao mobitel na bonove recimo. Kupim nesto za recimo 200kn, odem u banku i stavim na karticu 200kn, dodjem doma i za sat vremena preko pay pal-a platim...to je to :)

Više o tome ovdje.

http://www.hypo-alpe-adria.hr/home.nsf/id/62
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh