Promotivna lokomotiva - Malezeljeznice.net

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
mda, treba još poljepit i one fajne mesingpločice al pošto sam ja na "vi" sa ljepljenjem, pa bi bilo šteta da ih upropastim, to zadovoljstvo ću prepustit nekom drugom :)
nemoj zaboravit tender spojiit s USB kablom na laptop ili PC i upisati svoje podatke i staviti slike.
IMaš na tom USB sticku i dio za dekoder pa napiši nešto o podešavanju CV-a na tom Marklin dekoderu za analognu i DC vožnju :_)
Drago mi je da si ju uspio ukrotiti i da fino vozi.
Da li i efekt vatre i svjetla rade na DC ili AC sustavima? Kod Borne su radili.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
@Kameni reci mi molim te,u kakovom pakiranju se nalazi lokomotiva?
Nešto čvrsto kao Štacionov Actros ili obična kutija?
Pitam iz razloga,što kada se putuje većinom se model vuče po ruksacima pa da se nešto ne polomi na njoj.
Sto se tice kutije Domagoj je uzeo mjeru i rekao da ce napraviti drvenu kutiju s spuzvom za sto sigurniji transport. Ne znam u kojoj fazi je izrada kutije ali najbolje je da on odgovori. Mozda Borna moze pitati Domagoja:)
Isto tako uz loksu su i dvije mesingane plocice s novim logom foruma koje treba zalijepiti na loksu. :) To se mozeodraditi i u subotu na susretu treba samo par kapi cijanofixai treba malo ostrugati dekale na lokomotivi ispod prozora da ljepilo bolje primi na plastiku.

Trazimo hladnokrvnog dobrovoljca mirne ruke da to napravi hehe
 

Damir

 
Osoblje foruma
Mislio sam ju pokupiti na druženju u ZG jer ja i kolega Thommo idemo na malo duži ekšn u inostranstvo pa da se druži sa našim Actrosom i da joj podebljamo kilometražu.
Pošto nema kutije neću je uzimati da je nebi satralo tramakanje.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Lokomotiva je upakirana u kutiju od Bachmann Spectrum modela,
kutija je preuredjena da loksa pase savrseno u spuzvu.
Tako sam nju ja otpravio na put.
Znaci da moze podnijeti puno kilometara....
Slazem se sa mjestom ljepljenja plocica kao sto kaze kolega @Kameni ,ispod prozora kabine.
Neznam ime kolege koji je to napravio,spomenite ga u temi da se zna tko je to napravio.
Jeste da ce se morati skinuti decali sa kabine,ali nadam se da autor decala nece nista zamjeriti?
Zelio bi samo da uz primopredaju lokomotive u subotu,bez obzira kome ce dalje ici,provozi barem koji krug kod Backa na maketi.
Ak se ne varam,Backo ekipa je donirala decoder za malu PIKO loksu?

A sad,
dati,
predati lokomotivu @Damir -u i @Thommo -ju,oni ce nju prodati na Ebayu,imaju plan,sigurno:hahahaha:.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
...kilometraza se sakuplja,od @Kameni -tog do @1borna ,pa do Virovitice,tko to prati....?
 

robogovi4

Poznati forumaš
OK, ja svakako Čiru donosim u subotu u ZG na susrete, a vi se dogovorite kuda će dalje.

Kaj se tiće kutije, da, kutija je od neke lokomotive al je dobro "pospužvana" tak da nema straha kod transporta.
(osim ak taj transport nije poštom, oni bi, i da je željezna, uspjeli razbit)
 

Domagoj

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Ideja je bila da napravim pristojnu drvenu kutiju koja bi sposobna izdržati, malo drmusanja i truckanja u transportu, a vjerojatno bi bila i nešto ugodnija oku od one papirnate kutije u kojoj je bila loksa kad sam je zadnji put vidio.
Tomislav, da Backo je donirao dekoder.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Onda kolega @Domagoj imas par dana da zavrsis kutiju za lokomotivu.
Preciznije do subote,prije nego @Damir i @Thommo ,dobiju kakve ozbiljne ponude na EBayu..
.Ako bude u drvenoj kutiji,biti ce i cijena veca...
opet,salu na stranu,bitno da se ideja pokrenula sa pocetka,pa da vidimo prve kilometre?
Nadam se da Damir nece u neki duzi eksn u Amsterdam,tam se cuda dogadaju?
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
...kilometraza se sakuplja,od @Kameni -tog do @1borna ,pa do Virovitice,tko to prati....?
Svatko tko primi loksu treba spojiti USB kabel u tender i spojiti na računalo, PC, laptop itd... i u excell tablicu upisati svoje ime km itd itd....
Sve piše u ovoj temi

USB utor se nalazi ispod poklopca vode na tenderu. USB kabel sam stavo u kutiju.
Na tom USB u tnederu ima stvarno slika, ima dosta materijala itd...

Pločice je napravio kolgega @ZLi :)

USB.JPG
 

Domagoj

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Haha, neće moći kutija biti gotova do subote, osim ako ne dođe do mene sutra ujutro, a i onda bi mi bilo vrlo na knap.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Da,ali treba voditi i kilometrazu na samom forumu?
Lokomotiva foruma bez kilometraze je ko lokomotiva koje nema
 

Mon

 
Osoblje foruma
Moglo bi nešto slično Štacionovom Actrosu, ili?

Svako koji primi loksicu preračuna koliko je prešla da bi stigla do njega, pa te kilometre sakupio sa do tada pređenim kilometrima i upoše u postove gde postavlja slike.
Ukoliko tako uradi svaki naredni kolega-primaoc loksice imat ćemo uvek u vidu koliko je loksa prešla. :palac_gore:
.
 

robogovi4

Poznati forumaš
:pozdrav:
khm, kaj se kilometri tiće; a kaj ima i kakšni brojač vugrađen, mislim, ja zbila nis brojil (em, jel govorime o km u 1:1 il u 1:87 ).
Kod nas je pelala nekih 5-6 krugova, ak je krug 20m sam na 100-120m ukupno a v 1:87 bi to ondak bilo 8,7 (9,x) km

A kaj se kutije za lokicu dotikavlje, imam ideju;
se časkom "znovčajte", mi kupite ovo: http://www.njuskalo.hr/igracke-vozila-plovila/marklin-big-boy-oglas-20778821

za pod bor, a ja vama onda poklonim kutiju (čiro bu ziher stal nutra :cool_2:

marklin-big-boy-slika-74939140.jpg
 

Domagoj

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Hehe, onda kutija zvonca ko kinder jaje.

Nego.... da se vratimo na pitanje loga, jel dostupan u vektorima?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh