Prototip i model - teretni vagoni za prijevoz žitarica (serije G, H, U i T)

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Slike su :fp:
Imam ih, ali slikano s 200m udaljenosti s mobitelom preko grmlja. Vidi se koji su vagoni i vidi se na nekoliko izmedu grmlja Veronesi logo, ali daleko je to od kvalitetnih slika. Stavim ih sutra.
Samo ti to stavi, nećemo komentirati umjetnički dojam!:gladan
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Pre neke godine slao sam mejling ko bi sve bio zainteresiran za ove modele pa nije bilo interesa. A vagoni se voze preko Hrvatske i Slovenije u Veronu i natrag, čak postoje slike iz Ljubljane i to dobre i izbliza.
 

wiggum

Veteran foruma
Modeli jesu interesantni (ne samo ovi Veronesi), ali nazalost cijenom spadaju u rang koji moram preskociti. Radio bih imao kompozicije tih vagona, ali sve ce ostati na svega par probranih modela (VTG Tagnpps 102m³). Po cijeni ovog vagona mogu kupiti skoro putnicki ili dva teretna.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)

Natpisi NACCO su još uvijek na vagonima? Pitam se kako i kada će kupnja CIT-a od strane VTG-a, Wascosa-e i Aves One (ne znam koje vagone je koja tvrtka kupila, a nemam ni vremena da tražim) utjecati na izgled vagona.

 

wiggum

Veteran foruma
Danas sam u Čakovcu vidio kompoziciju s NACCO "Veronesi" Tagnpps 101m³ vagonima.
Proizvodi ih NME i postoji 19 različitih numeracija - BS10001 - BS10014

View attachment 115604

View attachment 115605

View attachment 115606

View attachment 115607

Slike su sa stranice

Evo i danas sam ih vidio. Znaci nisu slucajno bili, nego voze neke ture redovito.
 

Martin

Poznati forumaš
Hm, obzirom sam ovdje dosta nestrucan, a volio bih imati jedan vlak s vagonima za zito; bi li netko napisao sto se od modela i gdje moze sada kupiti (onih koji voze kroz HR), ono, kataloske brojeve, proizvodjace...Hvala!
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Također jako zanimljiv model za sastav žitnih kompozicija.
Tagnpps
Sličan Uagpps u najavi ima Jouef , HJ6186:
330503_e.jpg

Foto: https://www.modellbahnshop-lippe.com/
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Hm, obzirom sam ovdje dosta nestrucan, a volio bih imati jedan vlak s vagonima za zito; bi li netko napisao sto se od modela i gdje moze sada kupiti (onih koji voze kroz HR), ono, kataloske brojeve, proizvodjace...Hvala!
Baci malo pogled na prvu stranicu ove teme, tu sam prikazao proizvođače modela za one francuske tipove silosa koji su još uvijek najčešći na našim prugama.

Ove nove Tagnpps vagone planiram 'obraditi', samo nikako uhvatiti vremena.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Wiggum, straga je Wascosa Tagnpss, možda u vlaku sa istim plavim vagonima od VTG?
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Ajd da se i ja priključim.
Kod mene već skoro 2 godine jako češto voze Transcerealesovi / Ermewa Uagps vagoni, no slike neću stavit pošto su ostali stavili.
Ovi žuti NACCO-vi Tagnppsi su počeli i kod mene u zadnje vrijeme voziti u Vukovar ali bez Veronesi logom.
Vinkovci 9.9.2020 11:10
IMG_20200909_111110.jpg
Vukovar - Borovo Naselje 1.9.2020
33 83 I-MONF 9338 261 - 3 Uagpps
IMG_20200901_114552.jpg

Ovih crnih od Ermewe već 2 godine voze i oni su također češti.
IMG_20200901_114544.jpg

12.8.2020
Vukovar - Borovo Naselje
Pojavio se čak i američki Cargill
33 F-MISA 9335 582 - 9 Uagps
IMG_20200812_101750.jpg
Vagon nije više u vlasništvu Cargilla već Millet.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh