Putnički vagoni GANZ i Goša IT

nik

Veteran foruma
Nik,hvala za trud,ja se sječam restorana samo kako su ga dodavali na agencijski vlak Touropa za Opatiju ili Rijeku verovatno na Jesenicama.
Imam dva Acme JŽ vagona koji se dosađuju sami,pa bi ova tri Ganz baš išla pored sa jednim Daa ispred.
LP Miloš
A kad su ti Touropa agencijski vlakovi za Rijeku vozili i koji im je bio sastav?
 

Stanley

Poznati forumaš
Imam dva Acme JŽ vagona koji se dosađuju sami,pa bi ova tri Ganz baš išla pored sa jednim Daa ispred.
Bila bi to lijepa kombinacija koju bi svatko volio imati.
Ja sam vagonom GANZ putovao više puta, a i ostavio sam nešto love u WR na relaciji Zagreb - Beograd - Zagreb.
Najslađa vožnja bila mi je 22. listopada/oktobra 1974. jer sam se vraćao kući iz vojske. U GANZ-u sam bio na brzom vlaku Prizren - Beograd. Još čuvam uspomenu na to putovanje (doplatnu kartu za brzi sam izgubio):

5sA6IAA.jpg


Sorry zbog blagog skretanja O.T.
 

nik

Veteran foruma
Malo van iz teme ali ipak.Touropa su vozili krajem pedesetih i početkom šezdesetih godina u nedelju samo u sezoni u oko 9 dole kroz Kranj i oko15 natrag.Vukle su serije 10 ili 06 a kasnije 661.Bilo je po mome 8-10 vagona.Bili su tamno plavi sa srebrnim krovom a dole sivi.Istodobno i do sredine šezdesetih usred sedmice su vozila vlaka SCHARNOW REISEN i ALPEN-SEE sa sličnim vagonima samo svetlozelene boje umesto plave.LSmodels i Hobytrain sada najavljuju baš te vagone (Bcmu60) u epohi 3.Roco,Lima i drugi več odavno prave Touropa vagone,ali ja se sečam ovakvih sa duplim prozorima.
LP MilošView attachment 50051
Jesu u sastavu bili samo ovi sa duplim prozorima ili si samo njih zapamtio jer su sa tim prozorima bili drugačiji od drugih vagona ili se ne sjećaš više točno?
 

milošjocif

Član foruma
Ne sječam se više,ali ovi su bili sigurno.Na kraj voza je bio dodan naš WR,pretpostavljam da od Jesenica dalje,što ima neki smisao-ujutro doručak ili piče do Reke.Možda ima neko od Riječana kakvu fotografiju ili uspomene na ta voz?Možda ima u kakvom starom voznom redu nešto,ali ja to neznam potražiti.
LP Miloš
 

milošjocif

Član foruma
Zaboravih da ti odgovorim,da su svi vagoni bili jednaki po vanjskom izgledu(srebrni krov,plava karoserija i siva "suknjica") a za prozore neznam.
LP Miloš
 

nik

Veteran foruma
Ovi dupli prozori su bili na 'boljim'/većim/skupljim odjeljcima pa pretpostavljam da je ipak većina putnika koristila one manje/jeftinije dako da se može pretpostaviti da su u vlaku pretežno bili vagoni samo sa 'običnim' odjeljcima odnosno svim istim prozorima (ovi dupli prozori su zato da se po noći odjeljak može podijeliti okomitom roletom; i vrata prema hodniku su dupla).
 

nik

Veteran foruma
Prerada zagrebačkog restorana na bazi Ganz-a (Wegmann postolja sa papučama).

Zagreb, valjda ranih 80-ih.
IMG_2887.JPG
Foto: Gredelj
 

nik

Veteran foruma
Prerada ljubljanskog restorana na bazi Ganz-a (Wegmann postolja sa diskovima).

SŽ WRl 51 79 87-40 000-2, Ljubljana 18.6.1993.
View attachment 50178

http://forum.malezeljeznice.net/ind...goni-u-sastavima-ex-yu.2286/page-4#post-26594
Ovo na kraju vidljivog dijela vlaka, iza drveća, bi mogao biti ljubljanski Ganz WR (pregrađen ili neptregrađen); vidi se tamnoplavi vagon sa dvije tanke bijele crte (a to uglavnom odgovara i tadašnjem sastavu 'Pohorja' na toj lokaciji).

http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=JZ&cislo=700&rok=1989

Pivka, 27.3.1989.
k2_52128-de321db9d.jpg

http://www.drehscheibe-online.de/galerie/ds_galerie.php?DS=157&action=galerie&set_page=3
 

nik

Veteran foruma
Prerada zagrebačkog restorana na bazi Ganz-a (Wegmann postolja sa papučama).

Zagreb, valjda ranih 80-ih.
View attachment 50184
Foto: Gredelj
Dva pregrađena Ganz restorana na Akropolisu; vagoni još nose KSR oznake a izgledom koliko vidim manje-više odgovaraju ovom zagrebačkom gore što ne znači da i drugi ŽTP-i nisu možda imali ovu ranu modifikaciju (vagoni na slici su okrenuti na različite strane).

Zagreb, valjda ranih 80-ih.
novabranimirova.JPG
Foto: zbirka D.Staničić
 

nik

Veteran foruma
Plus takav u narandzastoj boji, kao na kutiji Avale.

Još jedna
View attachment 50191
Taj na kutiji Avale je drugi tip; bez uskih prozora u sredini vagona.

Odlična je ova slika zagrebačkog WR na TUI vlaku! Gdje i kad je to slikano? Neobičan je lijevi položaj broja i serije dok je natpis KOLA ZA RUČAVANJE ispod JŽ-loga.
 

damir661

Veteran foruma
Mislim da se pojavila negde ovde na forumu, e sad da li je negde u Sloveniji ili u Italiji ne znam.
Da, taj na kutiji jeste drugačiji, ali je bilo i ovakvih, ima isto jedna slika s Avale u WienSud
 

nik

Veteran foruma
Mislim da se pojavila negde ovde na forumu, e sad da li je negde u Sloveniji ili u Italiji ne znam.
Da, taj na kutiji jeste drugačiji, ali je bilo i ovakvih, ima isto jedna slika s Avale u WienSud
Ajde daj tu sliku iz WienSud.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Taj na kutiji Avale je drugi tip; bez uskih prozora u sredini vagona.

Odlična je ova slika zagrebačkog WR na TUI vlaku! Gdje i kad je to slikano? Neobičan je lijevi položaj broja i serije dok je natpis KOLA ZA RUČAVANJE ispod JŽ-loga.

To je Koper, naravno od tada je naraslo drveće a došlo je i do promjena na peronu.
163341_10151312660276263_186691988_n - Copy.jpg

Unbenannt-Echtfarben-01 - Copy.jpg

Koper, 13. 7. 20140004 - Copy.JPG
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh