Putnički vagoni Hrvatskih željeznica u mjerilu H0

nik

Veteran foruma
Vagon 125-4 ima drugačiji tip rukohvata uz vrata (ravni okomiti umjesto zavinutog nagnutog) pa bi kod sklapanja modela sa tim brojem umjesto priloženog jetkanog rukohvata krivog tipa trebalo od žice izraditi odgovarajući (ravni komad žice odgovarajućeg promjera koji je na oba kraja oštro zavinut pod pravim kutem a na razmaku koji odgovara rupama na karoseriji vagona); zavinuti krajevi ofarbani u zelenu boju vagona a okomiti dio u bijelo.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Kameni, danas sam govorio s kolegom Borutom pa mi je rekao da on nije dobio nikakav mejl. Na koji mejl si slao upit?
Inaće pažljivo oko je otkrilo još nekoliko stvari. HŽ Baat smo stavili na trg u 2012 kaj se vidi iz broja artikala.
Artikal je bio samo jedan i taj je imao broj vagona 50 78 24-17 109-8, ostali trije brojevi su bili samo dodatni brojevi i koliko se ja osobno sjećam samo za one, koji su uzeli 2 ili 3 vagone. Kod poslednjeg broja bila je i drugčija tabelica sa revizijom.
I još nešto, daj promjeni naziv kluba pošto je oficijelno ime kluba "Klub Baat" a ne samo Baat ili sl.

Tenkju! :)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Kameni, danas sam govorio s kolegom Borutom pa mi je rekao da on nije dobio nikakav mejl. Na koji mejl si slao upit?
Inaće pažljivo oko je otkrilo još nekoliko stvari. HŽ Baat smo stavili na trg u 2012 kaj se vidi iz broja artikala.
Artikal je bio samo jedan i taj je imao broj vagona 50 78 24-17 109-8, ostali trije brojevi su bili samo dodatni brojevi i koliko se ja osobno sjećam samo za one, koji su uzeli 2 ili 3 vagone. Kod poslednjeg broja bila je i drugčija tabelica sa revizijom.
I još nešto, daj promjeni naziv kluba pošto je oficijelno ime kluba "Klub Baat" a ne samo Baat ili sl.

Tenkju! :)
Gorchi, hvala na zanimljivim detaljima, promijenit cu Baat u Klub Baat i ostale detalje koje si naveo u poruci:) .
Sto se tice emaila Borutu, pogledao sam mail izgleda da nije poslan jer ga nema u sent items niti u drafts ?!?!. :) pogledat cu kasnije o cemu se radi. Uglavnom hvala na obavijesti :)
Pozzz

Davor
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Memoba najave
MB24600 - HZ Schnellzugwagen Bauart Gosa, Typ Y, 2. Klasse, hellblau/hellgrau Epoche V

memoba_mb24600_720x600.jpg


Memoba 24400 JZ - Speisewagen Bauart Gosa Typ Y, hellblau/hellgrau, passend zu mb24100 "Croatia", memoba Sondermodell - Epoche IV-V

memoba_mb2440055ae6fb6ea382_720x600.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh