Putnicki ÖBB u JŽ Bt

IVANS

Član foruma
Moram da otvorim temu prerade putnickog OBB vagona u JZ epoha IV. Preradu odlucno odradio chachak, sve pohvale. Uz baat vagone odlicna kompozicija.
 

Železničar

Poznati forumaš
Svaka čast! Čovek bi pomislio da je ovo fabrički model a ne prerada!
Odlično odrađeno
00000003.gif
clapping.gif
 

Davor

Veteran foruma
Moram priznati da jako malo znam o ovom tipu vagona. Može malo više podataka?:citaj:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Bravo za Chachka, i ja bih jedan ovakav u JZ izvedbi! :slinim:

http://www.railserbia.net/forum/viewtopic.php?f=3&t=3747
Tomi Vauda je napisao:
"Da, »Spantenwagen«, sa ÖBB oznakama 20-04 (samo elektro grijanje) ili 20-14 (elektro + parno grijanje). Vagoni su navodno za vrijeme prodaje bili još sa »harmonikom«, a za postolja ne znam, da li su več kod svih bila SGP 53 U ili kod nekih još N28, kao kod Klein varijante sa brojem 3851."
 

damir661

Veteran foruma
Vagoni su vozili po centralnoj Srbiji. Dosli u sredinom osamdesetih godina, vecina ih je bila sa harmonikom i sa postoljima koa kod 3851. Koliko znam ostala su samo tri komada, koji trunu po Nisu,Kraljevu.
 

damir661

Veteran foruma
Mala ispravka, ovo je ep IV, kao ACME 50299 i 50279, vidi se po numeraciji koja je vec po UIC
Jedna fotka vagona u stvarnosti ilustracije radi, nadam se da nisam nešto pobrkao. Uz napomenu da je ovaj u ep III
JZ 2-3klasa.JPG

I da sve čestitke za prinove, a chachku bravo za odlično odradjen posao
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh