Razno - modeli

wiggum

Veteran foruma
RailTop 35513 WLABm 173.1 CD, "Lednice-Valtice"

"During the current production phase the injection mould of this carriage has been badly damaged. Repair works proved to be unsuccessful, so that it is necessary to manufacture a new injection mould. Hence, delivery will suffer a further delay of several months."
http://www.ben-model.cz/e-shop/en/detai ... ltice.html

RailTop nema sreće s kalupima.

Tko želi ovaj spavać, mislim da mu je to zadnja prilika..
 

wiggum

Veteran foruma
ACME



Traxx 186 240
Zagreb Zapadni

DSC_0120_PS_res.jpg


Toma Bačić, zeljeznice.net
http://www.zeljeznice.net/forum/index.p ... __p__12080
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
kakav je Heris uopće? kakav je proizvođač čiji je JŽ kušet sa svih strana proglašen totalnim pucnjem u prazno? :eek:
 

nik

Veteran foruma
kakav je Heris uopće? kakav je proizvođač čiji je JŽ kušet sa svih strana proglašen totalnim pucnjem u prazno? :eek:
Ovisi o kojem njihovom modelu je riječ. Onaj JŽ kušet nije savršeno ofarban i ima jednu krivu znamenku u broju ali sigurno nije 'pucanj u prazno'. Što se njegovih problema u vožnji tiče to je isključivo rezultat priglupe naknadne modifikacije alata za okretno postolje; imao sam u rukama nekoliko takvih kušeta nešto starije proizvodnje (DB i FS) i sa njima problema nema.
Domaći Gbs vagoni imaju jedno glupavo rješenje kod učvršćenja nosača osovine ali kad se to riješi (zalijepi) i njegovi problemi sa vožnjom nestaju. Inače vagoni su prilično precizno i detaljno napravljeni uključujući kvalitetno farbanje i tisak natpisa. Ovo se odnosi na prvobitnu ediciju; ona druga serija 'duplih' vagona je puno šlampavije složena.
Isto tako su im pivski kkStB vagoni prilično dobri; i izrada/detalji i farbanje/tisak. To je inače konstrukcija modela sa kraja postojanja KMB koja na kraju tamo nije bila realizirana. Jedini je problem ovih vagona očajna ambalaža opasna po detalje.
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Ovisi o kojem njihovom modelu je riječ. Onaj JŽ kušet nije savršeno ofarban i ima jednu krivu znamenku u broju ali sigurno nije 'pucanj u prazno'. Što se njegovih problema u vožnji tiče to je isključivo rezultat priglupe naknadne modifikacije alata za okretno postolje; imao sam u rukama nekoliko takvih kušeta nešto starije proizvodnje (DB i FS) i sa njima problema nema.
Domaći Gbs vagoni imaju jedno glupavo rješenje kod učvršćenja nosača osovine ali kad se to riješi (zalijepi) i njegovi problemi sa vožnjom nestaju. Inače vagoni su prilično precizno i detaljno napravljeni uključujući kvalitetno farbanje i tisak natpisa. Ovo se odnosi na prvobitnu ediciju; ona druga serija 'duplih' vagona je puno šlampavije složena.
Isto tako su im pivski kkStB vagoni prilično dobri; i izrada/detalji i farbanje/tisak. To je inače konstrukcija modela sa kraja postojanja KMB koja na kraju tamo nije bila realizirana. Jedini je problem ovih vagona očajna ambalaža opasna po detalje.

Huhhhh..... :zvizdi:

meni je ovo i više nego dosta razloga da prije nego kupim bilo koji njihov vagon, pogledam hrpu recenzija kakav je... a to mi već ne ostavlja dobar dojam..
 

nik

Veteran foruma
Huhhhh..... :zvizdi:

meni je ovo i više nego dosta razloga da prije nego kupim bilo koji njihov vagon, pogledam hrpu recenzija kakav je... a to mi već ne ostavlja dobar dojam..
Nije to tako jednostavno; ako želiš JŽ/HŽ/SŽ Gbs ili kkStB Bierwagen možeš kupiti Heris ili ne kupiti ništa; trećeg nema niti će biti...
 

wiggum

Veteran foruma
Nisu li i njegovi natpisi krivi (oba natpisa za kola s lezajima su na latinici, nedostaju i voiture couchette i liegewagen)...
 

nik

Veteran foruma
Nisu li i njegovi natpisi krivi (oba natpisa za kola s lezajima su na latinici, nedostaju i voiture couchette i liegewagen)...
To je teško reći; pitanje je da li su se na 1:1 vagonu mijenjali natpisi tokom eksploatacije. Npr. u 80-ima beogradski kušeti nisu imali niti natpise iznad prozora niti na ćirilici. Osim toga ovom modelu će LS Models uskoro izbaciti 'alternativu'...
 

damir661

Veteran foruma
Taj Bcm kušet je u stvari neki ex DB Bcm243, i trebao je da predstavlja epV.
Tokom osamdesetih godina i tokom delom devedesetih na orange traci je bil natpisa kao i na Bcl vagonima, dakle samo latinica "Kola sa ležajevima" i Voiture Couchettes", dok oznad prozora nije bilo natpisa. Kasnije se prešlo na natpise iznad prozora, a na orange traci je bilo i ćirilice i latinice.

Gledajući Herisov model pitanje je gde bi oni inače smestili te natpise iznad prozora.
Čekamo LS models, iako treba napomenuti da LS za sada ima Bcm246 u najavi kao JŽ, još nije u planu Bcm243
 

Mon

 
Osoblje foruma
...Što se njegovih problema u vožnji tiče to je isključivo rezultat priglupe naknadne modifikacije alata za okretno postolje...

Ja sam jednom dobio savet da zamenim originalna Herisova postolja sa nekiom od ROCOvih s čime bi problemi prilikom vožnje nestali... :djed
Jel neko možda to uradio?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Vezano za jednu takvu sličnu zamjenu na Herisovim modelima:

U Memobi se je svojedobno (ne znam da li još uvijek), mogao kupiti set LS Models postolja tipa SGP-400,
namjenjen za zamjenu postolja na Herisovim OBB kušetima:
memoba_mb85000[1].jpg

Inače, taj tip postolja LS Models je napravio za memobinu ekskluzivnu LSM seriju OBB (ex CNL) dvokatnih kola za spavanje u 'upgrade' shemi,
a ona ujedno kao tip pašu na OBB kušete iz serije 59-91.2, kakve nažalost, u modelu radi samo Heris.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Vezano za jednu takvu sličnu zamjenu na Herisovim modelima:

U Memobi se je svojedobno (ne znam da li još uvijek), mogao kupiti set LS Models postolja tipa SGP-400,
namjenjen za zamjenu postolja na Herisovim OBB kušetima:

Inače, taj tip postolja LS Models je napravio za memobinu ekskluzivnu LSM seriju OBB (ex CNL) dvokatnih kola za spavanje u 'upgrade' shemi,
a ona ujedno kao tip pašu na OBB kušete iz serije 59-91.2, kakve nažalost, u modelu radi samo Heris.

Evo i ja imam velikih problema s Herisovim postoljima cak sam i objavio jedan post na tu temu pa me zanima da li je netko mijenjao postolja na 17502 HZ. Slika je u prilogu.

Kontaktirao sam ih preko 10 puta i dobio sam samo jedan odgovor s uputom kako skratiti granicnike da opruga ne dolazi u kontakt s postoljem. Plastika postolja je premekana tako da osovine lagano izglodaju lezista sto onda voznju cini nemogucom.

Na moje inzistiranje da narucim nova postolja ovi iz Herisa mi se uopce ne javljaju.
Uzas. Taj Heris vise nikada necu kupiti!!!! samo zbog toga jer se prema kupcima ponasaju krajnje neodgovorno i jer je nemoguce nabaviti dijelove. Sada cijenim Roco jos vise.

HERIS 17502 - HZ - 03.jpg

Na slici se vidi kako su lezajevi osovina osteceni. Ima li netko ideju sto napraviti.
Plastika je meksa od plastike za jogurt casice?!? Sve se savija i nekako je igrackasto.
Barem podvozje treba biti od krute plastike.

Unaprijed hvala

Pozz.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Evo jos jedno pitanje.
Nisam znao gdje da ga postavim pa ako je na krivom mjestu ispricavam se.
Dakle imam vagon Roco DB 44301 Bpmz291 (koji je vozio izmedju 1984 i 1991) Epoha IV.
Bojanje vagona je Ozeanblau/Beige. Nigdje ne mogu pronaci koji je to RAL.
Duzina vagona je 264 mm ako to pomaze.

Na prednjoj strani vagona ostetila mi se ta ocean-plava boja i izgubio sam nekoliko plasticnh dijelova.
Plasticni dijelovi su manji problem.
Zanima me gdje mogu kupiti tu Ozeanblau boju da je istog odnosno slicnog Rala.
Nekada je neka mala firma porzvodila boje za Roco pa me zanima gdje se moze naci ta boja i koji je to ustvari RAL.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Evo i slike s bojama tog ROCO 44301 vagona jer mi se slika nije uspjela ucitati u prethodni post

Roco ICE 44301.jpg
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Evo i ja imam velikih problema s Herisovim postoljima cak sam i objavio jedan post na tu temu pa me zanima da li je netko mijenjao postolja na 17502 HZ. Slika je u prilogu.

Kontaktirao sam ih preko 10 puta i dobio sam samo jedan odgovor s uputom kako skratiti granicnike da opruga ne dolazi u kontakt s postoljem. Plastika postolja je premekana tako da osovine lagano izglodaju lezista sto onda voznju cini nemogucom.

Na moje inzistiranje da narucim nova postolja ovi iz Herisa mi se uopce ne javljaju.
Uzas. Taj Heris vise nikada necu kupiti!!!! samo zbog toga jer se prema kupcima ponasaju krajnje neodgovorno i jer je nemoguce nabaviti dijelove. Sada cijenim Roco jos vise.

View attachment 41750

Na slici se vidi kako su lezajevi osovina osteceni. Ima li netko ideju sto napraviti.
Plastika je meksa od plastike za jogurt casice?!? Sve se savija i nekako je igrackasto.
Barem podvozje treba biti od krute plastike.

Unaprijed hvala

Pozz.



Nekoliko mogučih rješenja:

2403_1.jpg

http://www.makette.de/makette/bauteile.html



90_0.jpg
http://www.wagenwerk.de/h0de/fahrzeugbauteile/lagerbuchse-spitze-fur-modellradsatze-mit-spitzenlagerung.html


bez slike
http://www.wagenwerk.de/h0de/uic-achshalter.html

Ali sve to je veoma teško izraditi i ugraditi, za dobar rezultat bi najprije trebalo izraditi nekakve šablone.

Možda bi bilo još najjednostavnije probati s tim:
ms1.jpg
http://www.peho-kkk.de/
jer Peho nudi i odgovarajuči alat za ugradnju, jedino je pitanje da li je plastika nosača dovoljno »debela« za takvu ugradnju.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh