Razno - modeli

mehano

Član foruma
Pa zar ne bi trebala imati HŽ numeraciju s obzirom da je koliko sam shvatio u najmu Carga? Simdensove koje su bileprije u najmu su nosile HŽ znak i numeraciju.
 

wiggum

Veteran foruma
Pa zar ne bi trebala imati HŽ numeraciju s obzirom da je koliko sam shvatio u najmu Carga? Simdensove koje su bileprije u najmu su nosile HŽ znak i numeraciju.
Možda griješim, ali vjerojatno se to promijenilo liberalizacijom tržišta tj. ulaskom u EU.
 

mehano

Član foruma
Pa i ja sam to isto pomislio, ali ajde vi aktivni željezničari malo pojasnite o čemu se točno radi!
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Ovako, lokomotiva je u vlasništvu RCA i u postupku dobivanja licence. svaka lokomotiva mora dobiti licencu da bi mogla ići nekom državom. da bi mogla početi voziti za dobivanje licence vlasnik mora predati infrastrukturi podatke o istoj koji se ubacuju u računalo. sve lok u državama koje dozvoljavaju inter operabilni promet moraju imati samo brojčane oznake po UIC standardu iz matične države.Helge su imale HŽ oznake privremene jer su bile na probi u najmu, ali ne u interoperabilnom prometu. Inače RTS taurus ima privremenu dozvolu za potrebe Svietelskog i vozi vlakove na relaciji Koprivnica- Okučani- Koprivnica, a zaposjedaju ga strojovođe iz Hrvatske koji imaju našu licencu.Isto je1216.
 
  • Like
Reactions: Sky

wiggum

Veteran foruma
Ne znam kuda da to točno stavim, ali evo neka se nađe ovdje:
Besplatna poštarina unutar EU kod Modellbahnshop Lippea produljena do 31.12.2014.!
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ne znam kuda da to točno stavim, ali evo neka se nađe ovdje:
Besplatna poštarina unutar EU kod Modellbahnshop Lippea produljena do 31.12.2014.!
Da li to vazi i za RS posto mi nismo jos pocasni clanovi?
 

Davor

Veteran foruma
Danas sam imao susret sa ova dva rariteta - HŽ Gbs. Vidljivih oznaka nema sem logoa HŽ-a.
Copy of Photo0088.jpg Copy of Photo0089.jpg
 

wiggum

Veteran foruma
Danas je dosla u Hrvatsku ÖBB 1063 032 na testiranja za dozvolu.
A evo i modela :gladan

cwqsgl9mvr9z1g1ge.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Disco vagon Maerklina (na prvom videu prikaz rada vagona počinje od 3,5 min)
na maketi
i jedan panorama vagon
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh