REE 030 TU ili JŽ 62

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Nekako mi se model nije uklapao u moju mini kolekciju pošto je američka konstrukcija ali kad sam na youtubu našao snimke, da je gurala i u Novoj gorici uzeo sam je čak sa soundom. Zaključak prvorazredna loksa kao i sound koji je od ZIMO.
dsc07435.jpg

dsc07438.jpg

dsc07439.jpg

dsc07440.jpg

dsc07441.jpg


I još ima 2 lampe sprijeda.:palac_gore:. Nije uzalud rečenica na kutiji La difference
pozz
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Graciozno izgleda..;)....hoces li moci postaviti snimak da cujemo taj Zimo??
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Kasti, Tebe zanima više manje ono kaj je bilo u Novi Gorici? Naime nekoliko lokomotiva američke proizvodnje je bilo Sloveniji...
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Gorchi americke parne ne svidjaju mi se. Ovu sam uzeo neocekivano ali sad kad je imam ostace.Inace kod mene ima prostora samo za Austrougarske. A Nova gorica ima isto posebno mesto jer je loziona u ono vrijeme bila naj odmah iza Dunajske .
 

nik

Veteran foruma

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Gorchi americke parne ne svidjaju mi se. Ovu sam uzeo neocekivano ali sad kad je imam ostace.Inace kod mene ima prostora samo za Austrougarske. A Nova gorica ima isto posebno mesto jer je loziona u ono vrijeme bila naj odmah iza Dunajske .

U vezi čega je bila odmah iza neke bečke?
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
što se ložione tiče tako je bila rangirana što sto trebali opskrbljivati za tadašnja vremena naj naj lokse koje su prometovale na Transalpini. Da spomenem seriju 280 pa 380 i kolosalnu seriju 100. Pa seriju 180 (prva upotrebljiva parnjača sa 5 osovina na svijetu) Neču dalje nabrajati ali žalostno da je objekat dočekao takav kraj. Taj podatak o važnosti našao sam na netu /tuđa strana/ ali nemojte sad zapinjati gde. Ni ja ne tražim nekih potvrda od drugih za navedbe u raznim postovima. A što se 36 tice nije da jo zaobiđem samo kao prusko njemački tip stoji posle svih nabrajanih tipova koje na žalost rade samo za duboke đepove. Imao sam seriju 380 od MM ali največa mana bila je upotrebljivost lokse . Išla je na radijuse veče od 800 mm i time bila neupotrebljiva . Meni loksa važi ako je mogu provozati na krivinama za obične smrtnike.I još da dodam da mi je ispred 36 Mađarica serija 17. Kolko uspomena na godišnje odmore u Bohinju gde smo se vozili sa vozom- Batiči i 17. To je još jedna must have ali treba se strpiti završiti 28 pa onda dalje na 17.
pozz
pozz
 
Last edited:

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Dva puta da. Jste Velimir jotakvu 17 i Nik tako bezbroj putu Jesenice Boh.Bistrica in ponekad Boh.Bistrica Nova gorica pa pješice u Goricu Italija. A nazad Dash u karton oval ambalaži i pokoji Lima vagon.
pozz
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Kasti strpi sa 17-icom, budemo je pripremili sa Milošem na osnovi korekcija Velimirovih pločica i sa tokarenim dimnjakom, kotlom, domovima. Nadam se da bude toliko dobra kao JŽ 28 koju sastavlja ebi2. Znam za nekoliko ljudi koji je žela ali nemam vremena za sve na žalost.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh