Restauracija starog modela vrtne željeznice

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Joj joj joj..uff povecao sam ti par slika ali si brzi od mene sa ovim postovima!
Ne moras stavljati po jednu sliku u jedan post nego mozes slobodno staviti do 5 fotki u jedan post I kad zavrsis sa pisanjem I ubacivanjem fotki klikni na "CIJELA SLIKA" da ih sve povecas!
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Jednom prilikom ima tome već jedno mjesec i pol dana člna kluba mi je savjetovao da se poigram sa zvukom na način da zvučnik (stari) od lokomotive maknem i spojim zvučnik od Hi - Fi linije i ostao sam ugodno iznenađen koliko je to bila kvalitetna reprodukcija.

Usporedba:

Stari zvučnik


Hi - Fi zvučnik


Kad sve zbrojim, da sam maleticu doveo u adekvatno vozno stanje trebalo mi je sveukupno 18 radnih sati i 60-tak eura za dijelove. Uživao sam u slaganju i raznim probama, ali najveći gušt mi je bio da pokažem jedan ovakav osebujan model ljubiteljima željeznice.
Dobar ti je ovaj stari zvucnik nego mu fali kutija..u tome je stvar!
 

Marko 0909

Član foruma
Dobar ti je ovaj stari zvucnik nego mu fali kutija..u tome je stvar!
Točno! Caka je u kutiji, ugraditi će se nekoliko zvučnika različitih tonskih raspona pa će se onda napraviti kutija, no to treba isplanirati jer će se potrošiti nekih 30-40 eura.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Koliko ohm-a ti je izlaz za zvucnik? Ako je neka standardna omaža tipa 4 ili 8 ohm onda takvih zvučnika možeš naći u raznim uredjajima! Da ne plaćaš dzabe..takodje koliko je W potrebno da bude taj zvučnik? Kutiju možeš sam izraditi.. sve to može da košta 0 eura!
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Zanima me takodje koliko koštaju šine/tračnice za ovo merilo I gde se sve mogu nabaviti?
 

Marko 0909

Član foruma
Na zvučniku ne piše koliko je
Koliko ohm-a ti je izlaz za zvucnik? Ako je neka standardna omaža tipa 4 ili 8 ohm onda takvih zvučnika možeš naći u raznim uredjajima! Da ne plaćaš dzabe..takodje koliko je W potrebno da bude taj zvučnik? Kutiju možeš sam izraditi.. sve to može da košta 0 eura!

Na zvučniku ne piše koliko je ohm-a, snagu ne znam, a što se tiće kutije to mi je još nepoznanica jer ne znnam od kojeg materijala da je napravim i gdje da je smjestim niti znam koliko će zvučnika ići u nju.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Gledaj,moras definitivno znati koliko ohm-a sme da se poveze na dekoder! Pogledas u uputstvima za dekoder koji imas.. To moras znati zbog zvucnika koje kasnije mozes da menjas dodajes itd! Ovaj zvucnik od hi-fi sto si povezao na njemu pise koliko ohm ima pa ako ga planiras zadrzati onda proveri u manual za dekoder da li ti odgovara!
Ne znam da li se razumes u muziku ali ne bi smeo da stavis recimo zvucnik od 4ohm na dekoder kojem je propisano 8ohm..moze staviti vise ohm-a ali manje nikako ne!
Kutiju bi trebalo napraviti od nekog cvrstog materijala,sad ne znam koje su dimenzije u pitanju da bih ti rekao da moze od deblje plastike! Dosta zvucnika je inace u kutiji od plastike pa verujem da ne bi nista smetalo I u tvojim modelima da bude od te plastike!
Ako nadjes taj podatak javi da vidimo sta pise..
 

Marko 0909

Član foruma
Gledaj,moras definitivno znati koliko ohm-a sme da se poveze na dekoder! Pogledas u uputstvima za dekoder koji imas.. To moras znati zbog zvucnika koje kasnije mozes da menjas dodajes itd! Ovaj zvucnik od hi-fi sto si povezao na njemu pise koliko ohm ima pa ako ga planiras zadrzati onda proveri u manual za dekoder da li ti odgovara!
Ne znam da li se razumes u muziku ali ne bi smeo da stavis recimo zvucnik od 4ohm na dekoder kojem je propisano 8ohm..moze staviti vise ohm-a ali manje nikako ne!
Kutiju bi trebalo napraviti od nekog cvrstog materijala,sad ne znam koje su dimenzije u pitanju da bih ti rekao da moze od deblje plastike! Dosta zvucnika je inace u kutiji od plastike pa verujem da ne bi nista smetalo I u tvojim modelima da bude od te plastike!
Ako nadjes taj podatak javi da vidimo sta pise..

Nažalost nemam uputstva od dekodera, definitivno ću bolje pogledati i potražiti te specifikacije
 

Marko 0909

Član foruma
S obzirom da si postavio bitna pitanja, a ja nisam imao odgovor na njih vodio sam se onom tko pita ne skita i naravno nisam skitao ni malo. Specifikacije od decodera su jedno dok su specifikacije modula za zvuk drugo, barem kod ovog digitalnog modela. Ne znam baš njemački no ako ga itko zna i razumije se u problematiku nek mi/nam objasni, bio bih mu jako zahvalan.

Specifikacije dekodera - pdf le230
Specifikacije (modula) zvuka - DBS Sounds Anleitung
 

Attachments

  • le230.pdf
    109.4 KB · Pregleda: 2
  • DBS Sounds Anleitung.pdf
    439.2 KB · Pregleda: 6

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Odlicno..ovakve informacije su ti bitne to je sigurno!
Probacu da prevedem ovo sto si postavio..
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh