Restoran/bife vagoni u sastavima ex YU

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Damir, pa to izgleda da je isti vagon kao onaj kod Sky-ovog posta...! Grafiti su isti, na istim mjestima :)
 

damir661

Veteran foruma
Da, jeste, sasvim sam zaboravio da taj vagon postoji, a slikao sam ga u NS.
Ima jos jedan BR 85-10 u narandzastoj boji na ploci u Beogradu
 

nik

Veteran foruma
Jedna slika iz ranih 90-ih (sa HTV-a, valjda).

bscap001.jpg


Je li otraga zeleni AR?

Meni se stalno, doduše maglovito, po glavi mota scena sa kraja 80-ih gdje je u poslovnjaku, među plavcima, zeleni bife sa širokom crtom...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
Je li otraga zeleni AR?
Rekao bih, da! Tri prozora ima pod žutom crtom, a 6 bez crte.
Gledajući po dužini vagona, žuta crta je kraća u odnosu na donju široku bijelu, dok je kod ABl vagona obrnuto.
Vidi se i po tome što vagon ima Wegmann postolja sa generatorom.
BTW, jel' svi HŽ Buffeti imaju 2 generatora?
 

nik

Veteran foruma
Taj zeleni je valjda modernizirani sa toplozračnim grijanjem a bijeli na donjoj slici je pretpostavljam nepreuređeni.

poslovni12sk-1.jpg
 

Vedi

Član foruma
nik kaže:
Jedna slika iz ranih 90-ih (sa HTV-a, valjda).

Je li otraga zeleni AR?

Meni se stalno, doduše maglovito, po glavi mota scena sa kraja 80-ih gdje je u poslovnjaku, među plavcima, zeleni bife sa širokom crtom...

Da, nik, je.
Imam tu snimku doma (sa HTV-a je snimka).

BTW, znam i po tome jer je takav AR vozio na IC Zagorje (Zagreb - Čakovec - Zagreb) prve godine prometovanja, 1994. g.

Na bijeloj crti je s jedne strane bio natpis BIFE, a s druge BUFFET.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Vedi kaže:
Na bijeloj crti je s jedne strane bio natpis BIFE, a s druge BUFFET.
Taj natpis je mi meni poznat.., a ovog bijelog iz nik-ovog posta pamtim u sastavu Marjan Express-a (dok je bio sastavljen iz komplet bijelih garnitura).
 

nik

Veteran foruma
Sky kaže:
Vedi kaže:
Na bijeloj crti je s jedne strane bio natpis BIFE, a s druge BUFFET.
Taj natpis je mi meni poznat.., a ovog bijelog iz nik-ovog posta pamtim u sastavu Marjan Express-a (dok je bio sastavljen iz komplet bijelih garnitura).

Pamtiš bijele vagone sa sivim krovom i JŽ logom 80-ih ili srebrne vagone sa srebrnim krovom bez JŽ loga 70-ih?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
Pamtiš bijele vagone sa sivim krovom i JŽ logom 80-ih ili srebrne vagone sa srebrnim krovom bez JŽ loga 70-ih?
To su bili vagoni 1. generacije. Običavao sam ih crtati po likovnim mapama (koje nažalost više nemam), sjećam se da sam im crtao taj JŽ logo..
Marjanom sam putovao od svog ranog djetinjstva (70-ih godina), pa do kraja prve polovine 80-ih.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
wiggum kaže:
Zašto na boku vagona 85-00 001-2 piše restoran? Samo "gredeljevci" tj. greška ili ima nešto u tome?
Ne znam u čemu je caka, ali vagon 001-2 je bio čisti BUFFET:
-3 putnička odjeljka sa po 6 sjedala
-1 odjeljak za osoblje
Ostali dio vagona činio je prostor Buffet-a sa šankom, kuhinjom i ostavom.
 

nik

Veteran foruma

damir661

Veteran foruma
Na slici se vidi kao zadnja rev.12.'77. moguće da je tada poplaveo za potrebe poslovnih vozova.

Pitanje je koliko je tačna info da je slika iz 1985.
 

nik

Veteran foruma
Na slici se vidi kao zadnja rev.12.'77. moguće da je tada poplaveo za potrebe poslovnih vozova.

Pitanje je koliko je tačna info da je slika iz 1985.
Naravno da slika nije iz 1985. Slika je mogla nastati godinu-dvije nakon datuma revizije. Očigledno je ovaj bife krenuo u promet ofarban plavo zajedno sa tada novim zagrebačkim 'InterCity' Aa vagonima, 28.12.1977.

Iz 'Željezničara' ŽTP Zg, broj od 10.1.1978.
index.php

http://forum.malezeljeznice.net/index.php?threads/poslovni-vlakovi-u-ex-yu.1762/page-8#post-131009
 
Last edited:

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Prvi put vidim zagrebački AR bife u plavoj boji. Oznaka je tada bila Aafllr i to je zadnji isporučeni vagon tog tipa. Vagoni 200-209 su došli svi zajedno 1968. a ovaj 210 sam 1969. ali tada je vjerojatno bio srebrne boje.
Poznato je, da je Zagreb imao uz zelene, srebrno/bijele i plavi buffet. Imam čak i poslikano gdje se vidi da je nekada bio plavi.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ova slika iz Beograda je ili iz 1977 ili 1978 prema reviziji na vagonu a pošto vagon izgleda sumljivo čisto, vjerojatno je slika nastala dosta brzo po reviziji. Pošto je vagon u RIC režimu, vagoni su morali biti svake godine na reviziji.
 

nik

Veteran foruma
Ova slika iz Beograda je ili iz 1977 ili 1978 prema reviziji na vagonu a pošto vagon izgleda sumljivo čisto, vjerojatno je slika nastala dosta brzo po reviziji. Pošto je vagon u RIC režimu, vagoni su morali biti svake godine na reviziji.
Ali ima skinutu brzinu sa 160 na 120.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Svejedno nik, ako je RIC onda je zahtjev za reviziju 1 godina. Barem nekada je bilo. Danas i na SŽ vagonima zapažam produljenje revizije na 1,5 godine ali prema fotografijama i ostalim podatcima za vrijeme JŽ, RIC revizije su bile na 1 godinu.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh