Rezanje tračnica

KAPO

Poznati forumaš
Kratko pitanje!
Kako jednostavno i precizno režete tračnice i sa čim?
hvala
Kapo
 
A

Anonymous

Guest
Ja imam Dremelicu

dremel1.jpg


dremel3.jpg


dremel01.jpg


pouzdana i precizna svarčica
 

Igor_A.

Član foruma
Ja sam isto pitanje svojedobno postavio torrente-u, evo što mi je odgovorio, "sto se tice rezanja flexova davno sam kupio preko conrada "diamantierte trenscheibe" mislim da se ovako pise, njemacki mi nije bas jaca strana. sa ovom "sajbom" sam rezao flexove i jako je jednostavno." Ja nisam nabavljao ovakav sofisticirani alat, već sam rezao sa običnom pilom za željezo, uz pomoć malenog škripca, s kojim sam fiksirao tračnice u toku rezanja. Rez ne ispadne gladak i ravan, ali malo turpijanja finom turpijicom i rezultat je sasvim zadovljavajući.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Obelezim gde da presecem, dodam jos 1 mm na tu duzinu, i "precvikam" sa obicnim klestima.
Onda uzmem turpiju i poravnjam deo gde sam preseko prugu a na kraju predjem sa finim bruspapirom.
Vreme za ceo postupak: 1,5 min :zvizdi: LOL
 

Attachments

  • Klesta.jpg
    Klesta.jpg
    47.1 KB · Pregleda: 564
  • turpija.jpg
    turpija.jpg
    60.2 KB · Pregleda: 564
  • smirgla.jpg
    smirgla.jpg
    30.5 KB · Pregleda: 565
A

Anonymous

Guest
Nabrzinu si dobio tri metode. Sad samo zaključi koliko si vješt i koliko džep trpi. :zvizdi:
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
I ja se slažem s prvom solucijom s time da bi dodao, da se možda isplati staviti mokru vatu preko tračnica tamo gdje ih režeš inače će se poznati na plastičnim pragovima. Rezanje sa tim diamantnim kolutom zagrijava metal. I još jedna dobra stvar kod mokre vate je da se prašina zaustavlja na njoj ali ipak nije baš na najboljem mjestu ;) Možda treba i druga mokra vata za to >:)
 

Didy

 
Osoblje foruma
A jel postoji tj. sigurno postoji samo ne znam kako se to zove, ovaj disk za rezanje koji bi mogao namontirati na accu buslicu. Biti ce malo teze ali ako se sa stegama dobro pricvrsti tracnica onda ne bi trebalo biti problema, barem ovako u teoriji.

ja sam danas probao ovo sa obicnim klijestima ali nisam bas zadovoljan, jer uvijek se i zgnjeci dio tracnice tako da ga se treba dobro ismirglati da bi spojnica legla bez problema. A posto imam dosta flexica sto podrazumjeva i dosta rezanja onda bi se pravo nasmirglao >:finger:
 
A

Anonymous

Guest
Englezeri kaži diamond disc, a ja bih rekao "dijamntna pločica za rezanje (brušenje)". Potreban je i nastavak na koji će se pritegnuti

dremel01.jpg
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Supporter 2024
Ja sam kupio u BauMaxu 300kn i zadovoljan sam :)
 

Attachments

  • Picture 268s.jpg
    Picture 268s.jpg
    104.3 KB · Pregleda: 103

NClight

Hybernated
Einhell... vidi se na naljepnici >:)
Ja imam istu, pljunutu takvu, ali nekog Novozelandskog proizvođača (duga priča...) izgleda da Kinezi to štancaju na klaftre za sve...
Dobra je, samo valja paziti na steznu glavu jer ne trpi grubu ruku i puno lateralne sile. Najbolji dijelovi alata su mala glodala... rezne ploče su tanke i krte... lako pucaju, ali ih se zamijeni kvalitetnijim (i skupljim) Proxxonom koji traje u nedogled. Obavezno zaštiti oči ako radite sa tankim reznim pločama, jer kada puknu, to frca na sve strane.
 

polval

Član foruma
Bez alata nema zanata :D , ova graverka izgleda jako dobro.
Imam i ja istu ovu kao plavi ajnhel gore , moja je crvene boje i neka druga firma, Rider. Koristim stezace od Minicrafta koji za divno cudo pasuju i za razliku od onih koje sam sa njom dobio su perfektno nacentrirani pa alat ne vibrira a burgije/glodala ne 'beze' iz centra.

Pozdrav
Tino
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh