Rezanje tračnica

vule

Poznati forumaš
kad sam se prvi put srel sa Lidlovom markom PARKSIDE(na večim alatima)jako sam se ugodno iznenadil,ovi svi Enhelli i sl.mogu se skriti po pitanju cjena-kvaliteta................ :citaj:
 

NClight

Hybernated
keko kaže:
Mislim da su si je mnogi danas uboli... :)
Ooooo... daaaaa... jesu >:)

Usputno, isplativa su nabavka (za servisiranje modela, elektronike, fine mehanike itd.) i onaj kompletić alata (sa sječicama, hrpom nastavaka (bitova) i odvijačem/šrafcigerom, povećalcem i pincetom) te onaj veliki set skalpela-nožića.

Povećalo sa rasvjetom provjerite prije kupnje... dosta je loše složeno mehanički... jedna plastična kapica na vijku mi je popustila odmah i nemogu zavrnuti vijak. Samo povećalo je reklativno OK sa povećanjem 2,5 x te malom lupom (leća-u-leći) 5x, sa dovoljno jakom LED rasvijetom hladne, plavičaste nijanse.

Što se Einhella tiče, imam par komadića njihovog alata - accu-bušilice/odvijači su im odlični, ostalo je vrlo prosječno, no to i nije neki profi alat... za profi se kupuje Makita, Bosch profi itd... :plaza:

Da rezimiramo... za rezanje tračnica, plastike i sl... ova graverka je dušu dala. samo je nemojte forsirati *mudri*
 

Mr.Joe

R.I.P.
Imam Einhellovu gravir komplet sa produživačem.Koristim već5-6 god.bez ikakvih problema.Najviše se koristi mali fleks koju lako možete slomiti ako ne pazite prilikom rada.Posebno sam kupi garnituru fleksa a iz Conrada kupio ploču za rezanje(debljine je 0.1mm a prečnik oko 20mm)dobar je za sečenje plastike.
Kupio sam u Mađarsku u OBI komplet je bio oko 8000 Ft(forint).
Ka alat joškoristim ovaj kinezki komplet.
 

Attachments

  • PA260013.JPG
    PA260013.JPG
    74.1 KB · Pregleda: 173
  • PA260015.JPG
    PA260015.JPG
    64.3 KB · Pregleda: 173
  • PA260014.JPG
    PA260014.JPG
    63.8 KB · Pregleda: 173
  • PA260017.JPG
    PA260017.JPG
    66.2 KB · Pregleda: 171
  • PA260018.JPG
    PA260018.JPG
    76.6 KB · Pregleda: 172

Mon

 
Osoblje foruma
Mislim da je najbolja solucija specijalna klesta za rezanje tracnica.
Licno sam se uverio u efikasnost ovih klesta prilikom moje posete mmatji.
Samo "precvikate" tracnicu klestima i toliko; nema potrebe od turpijanja ili smirglanja.

INFO: iz ovog i sledecih par postova bice otklonjene neke informacije da ne bi doslo
do zabune forumasa prilikom ev.kupovine ovih klesta.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Mon kaže:
Mislim da je najbolja solucija specijalna klesta za rezanje tracnica.

Licno sam se uverio u efikasnost ovih klesta prilikom moje posete mmatji.
Samo "precvikate" tracnicu klestima i toliko; nema potrebe od turpijanja ili smirglanja.
Koliko kostaju ova klesta?
 

Mon

 
Osoblje foruma
Hvala mmatja za ukazani propust!

Inace, ova su ta klesta koja su namenjena za rezanje tracnica:
 

Attachments

  • 813343_LB_00_FB_EPS_400.jpg
    813343_LB_00_FB_EPS_400.jpg
    8.7 KB · Pregleda: 63

mmatja

Poznati forumaš
Mon kaže:
Hvala mmatja za ukazani propust!

Inace, ova su ta klesta koja su namenjena za rezanje tracnica:
:aplauz: :palac_gore: ;) I mogu reči samo, da su FENOMENALNA!! Potrebno je paziti samo na to, da se cvika OBAVEZNO! po visini tračnice!. Odcvikaš na odredjenu mjeru i možeš odmah staviti sponku, i to je sve. I još nešto. Za flexibilne tračnice najbolje je upotrebiti i ovo: http://www.handlaidtrack.com/Fast-Track ... l-0004.htm Kad ih zakriviš sa tom spravicom na odgovarajuči radijus sa ovim "cvingicama": http://www.conrad.de/ce/de/product/2177 ... 0&ref=list tračnicu fiksiraš i pričvrstiš na podlogu, bez da se pomeri u bilo kakvom pravcu.
L.P.
 

Mon

 
Osoblje foruma
The Milwaukee Road kaže:
Pozdrav!

Sem nov na forumu. Prihajam iz SLO, in modeliram ameriško železnico (H0) - The Milwaukee Road, obdobje 1950-1959.
Rad bi dopolnil Matjaža glede rezanja tirov. Način, kot piše, se uporablja pri H0, pri N merilu pa se tiri režejo prečno, torej po širini, obratno od H0.

INFO: Deo posta sa fotografijama makete The Milwaukee Road-a je prebacen u novu temu:
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=20&t=3015" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=20&t=3015</a>
 

mmatja

Poznati forumaš
dperi kaže:
pozdrav svima
tu su spomenute male brusilice, pa evo ako netko ima danas prilike u lidlu ima akumulatorska PARKSIDE sa 3 g. garancije za 199,00 kn:

http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-79F ... _22381.htm
Bez uvrede, ali što se prodaje u Lidlu, Hoferu i sličnim trgovinama ne vredi ni te zaista nizke cene. To mogu reči iz svog iskustva. Znate onu poslovicu: "Malo para, malo muzike..." A alati za modelarstvo, se kupuju jednom, i to za duže vremena...
L.P.
 

vule

Poznati forumaš
nebi se složil stobom,ja kaj sam god od el.alata(lem.stanica,gravirka,aku.bušilica,brusač za mot.pilu...) kupil od Parkside firme (za koju nikad prije nesem čul)šljaka bez zamerkigodinama ,a kod mene to sve je u ful upotrebi,i pevecovo enheli se moro skriti,tak neznam na kaj si ti naletel....
 

mmatja

Poznati forumaš
vule kaže:
nebi se složil stobom,ja kaj sam god od el.alata(lem.stanica,gravirka,aku.bušilica,brusač za mot.pilu...) kupil od Parkside firme (za koju nikad prije nesem čul)šljaka bez zamerkigodinama ,a kod mene to sve je u ful upotrebi,i pevecovo enheli se moro skriti,tak neznam na kaj si ti naletel....
Izgleda da si imao sreču, i naletio na dobro napravljen proizvod. Pošto to izradjuju Kinezi ili Tajvanci ili Vietnamci ili neki drugi ostali "Orientalci", kod njih je poznato, da redovito rade tek sredinom tjedna (Utorak, Srijeda, Četvrtak). Izgleda da je tvoj produkt bio uradjen baš u tom terminu... :hmmm :D
L.P.
 

hyperion

Veteran foruma
mmatja kaže:
Bez uvrede, ali što se prodaje u Lidlu, Hoferu i sličnim trgovinama ne vredi ni te zaista nizke cene. To mogu reči iz svog iskustva. Znate onu poslovicu: "Malo para, malo muzike..." A alati za modelarstvo, se kupuju jednom, i to za duže vremena...
L.P.
Zavisi što kupuješ. Sve što sam ja kupio u Lidlu i Hoferu je u redu kvalitete. Recimo trebao mi je šestar sa raznim dodacima i neznamštojošsve, tražio ga svugdje, u specializiranim trgovinama, tiskanicama, fancy trgovinama s tim materijalom ali nigdje nisu imali. Sve dok nisam jednog dana išao nešto kupovat u Hofer u vidio, da prodavaju točno to što mi treba za svega 6 eura.
 

keko

Poznati forumaš
Ja sam u Lidlu kupio električni set za graviranje sa šajbicama za rezanje.
Izrezao sam već more tračnica (u ovih godinu dana koliko je imam) i nije bilo nikakvih problema.
za te novce koje sam dao (mislim oko 160kn) je sasvim uredu.
 

mmatja

Poznati forumaš
Nigdje nisam zapisao, da SVE što se dobije u spomenutim trgovinama, ne valja ne-ne . Naprotiv, puno puta se može nači nešto korisno :zvizdi: . A što se električnih ručnih alata pritiče, e tu se bojim, da nije tome uvjek tako :( , barem takvo je moje iskustvo.
L.P.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Od svega sto sam ja isprobao/video ona klesta s kojom je mmatja rezao sine mi se ucinila najboljim i najjednostavnijim alatom za to.

Nema "doterivanja" sina na mestu gde su presecene kao na primer smirglanje ili sl.
- samo treba da se dobro izmeri, dobro obelezi, tacno presece i sastavi sa ostalim sinama.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh