Rezervni dijelovi i dodaci za modele

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Malo OT, ali kako pronaci rezervne dijelove za modele?
Wiggume, za koje modele? Za Roco imaš puno toga na webu, za Piko skoro isto a možeš ih nabaviti i kod MoKo. ACME ima kaj ima na websajtu a za ostalo...
 

wiggum

Veteran foruma
Wiggume, za koje modele? Za Roco imaš puno toga na webu, za Piko skoro isto a možeš ih nabaviti i kod MoKo. ACME ima kaj ima na websajtu a za ostalo...
Konkretno 2 dijela za Roco 67619 MAV Tadgs - platforma s rukohvatima i dvije poluge

roco 67619.jpg


Treba mi za Albert modell MAV Tadgs - 31 55 0824 032-4 - za bazu su koristili smeđi Roco Tadgs i obojali ga u plavo. Ali da li zbog loše pripreme ili jednostavno presitnih i savitljivih dijelova, boja se izljuštila dolje. Sada kada je ROco izbacio plavi Tadgs, mogu kupiti orginalne dijelove bez straha da će se išta ljuštiti.

t188.jpg


@Mon - zasebna tema za ove postove? :andjel:
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Mislim da toga nema, to koliko znam nisu Roco-ovi rezervni dijelovi. Za vagone ima Roco kao rezervne dijelove ponajviše samo postolja, kotače, kopče i odbojnike.
 

wiggum

Veteran foruma
Mislim da toga nema, to koliko znam nisu Roco-ovi rezervni dijelovi. Za vagone ima Roco kao rezervne dijelove ponajviše samo postolja, kotače, kopče i odbojnike.
Mislim da se praktički sve može naručiti, samo treba znati točan kataloški broj rezervnog dijela. Jednom sam trebao za Roco Sggmrs prelazne limove izmežu zgloba vagona, i to sam naručio kao 113078 Übergangsblech 1 + 2

roco rezervni.jpg

Evo i slike limova kada su došli, kao i ostalih dijelova koje sam tada naručio:
roco rezervni 1.jpg

109807 Getriebeboden - schwarz (x1)
130337 Zurüstbeutel - E-Lok Rh 1043 (x1)
98737 Puffer rechts (x2)
98736 Puffer links (x2)
99838 ZURÜSTBEUTEL (x2)
99875 Zurüstbeutel - Hechtwagen (x1)
98846 PUFFER (x4)
122679 Zurüstbeutel - Eurofima (x1)
120955 Zurüstbeutel - Ged. Güterwagen (x2)
122961 Radsatz m. Zahnrad o. Haftring (x1)
107856 Zurüstbeutel - E-Lok 1144 (x1)
124608 Dachdeckel lackiert (x1)
122966 Abdeckblech - verkehrsrot (x2)
108614 Kardankugel (x4)
113078 Übergangsblech 1 + 2 (x1)
 

wiggum

Veteran foruma
Ili trebam od Tilliga Görlitz V postolje s alternatorom. Kako naručiti Tillig dijelove?
Tillig_Gorlitz_V_-_side_1.jpg
Tillig_Gorlitz_V_-_side_2.jpg
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Mislim da se praktički sve može naručiti, samo treba znati točan kataloški broj rezervnog dijela. Jednom sam trebao za Roco Sggmrs prelazne limove izmežu zgloba vagona, i to sam naručio kao 113078 Übergangsblech 1 + 2


Obujam Roco-ovih rezervnih dijelova koje je moguče naručiti variira od modela do modela, ali ipak se kod modela vagona ne može naručiti baš svega, za razliku od rezervnih dijelova za lokomotive.

Evo jedne liste Roco-ovih rezervnih dijelova iz g. 2010, ne znam da li je kompletna.
 

Attachments

  • Roco seznam rezervnih delov 2010.pdf
    297.6 KB · Pregleda: 10

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Konkretno 2 dijela za Roco 67619 MAV Tadgs - platforma s rukohvatima i dvije poluge

View attachment 87512


Treba mi za Albert modell MAV Tadgs - 31 55 0824 032-4 - za bazu su koristili smeđi Roco Tadgs i obojali ga u plavo. Ali da li zbog loše pripreme ili jednostavno presitnih i savitljivih dijelova, boja se izljuštila dolje. Sada kada je ROco izbacio plavi Tadgs, mogu kupiti orginalne dijelove bez straha da će se išta ljuštiti.

t188.jpg

:andjel:


Evo kaj je moguče naručiti kao rezervne dijelove kod modela Roco Tadgs vagona:

IMG_0001.jpg

IMG_0002.jpg
 
  • Like
Reactions: Mon

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
One ograjice bi morale biti u kesici 121909. Barem kod mojih Tads vagona nabavljenimi pre nekoliko mjeseci je tako...
 

wiggum

Veteran foruma
Evo kaj je moguče naručiti kao rezervne dijelove kod modela Roco Tadgs vagona:
A evo što se može naručiti za Roco 66983 Sggmrs "DHL" prema tome listiću koji se dobije uz vagon:
rezervni1.jpg

rezervni2.jpg

...pa sam ja svejedno mogao naručiti 113078 Übergangsblech.

One ograjice bi morale biti u kesici 121909. Barem kod mojih Tads vagona nabavljenimi pre nekoliko mjeseci je tako...
A evo i Gorchijev post potvrđuje da taj papirić ništa ne znači.

Poslao sam upit Rocu, pa sad čekam odgovor. Makar jučer sam uspoređivao plavu boju vagona, i Roco je tamnije nijanse plave, a Albert modell svijetlije plave, koja kao da ima dodatak zelenkaste u sebi. Iskreno, puno mi se više sviđa Albert modell nijansa plave i odgovarala bi više realnom modelu, onako zagasita. Rocova je jednostavno prežarka plava.
Ako mi Roco odgovori, mislim da svejedno neću kupovati njihove zamjenske dijelove jer je razlika u nijansama plave bila čak i pod slabim svijetlom u sobi evidentna, pa vjerujem da će pod dnevnim svijetlom biti i veća. Poslikam za koj dan, pa stavim slike. :)

 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh