Roco SŽ 363 'Brižitka'

željko halambek

Veteran foruma
Na slikama iz Domžala sam vidio model "Brižitke". Radi se u više verzija tj farbanja ...



damir661 kaže:
Za Brižitu mogu reći da je to proizvod Modellanda i da joj cijena bila 400 EURa
Jel to ona u stvari prepravljena od one Jouef SNCF elektricne sto lici na nju? Mogli bi u posebnoj temi vise o prepravkama tog modela u Brizitku 363

http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... 9&start=15

Thommo kaže:
P5220880.jpg
 

željko halambek

Veteran foruma
Re: JŽ/SŽ 363

NClight kaže:
Ima li malko više podataka o tom modelu?

Nažalost nemam viiše podataka.

Zato sam otvorio ovu temu. S obzirom na cijenu modela voljeli bi znati nešto više o njoj.

Evo par nepoznanica?:

Karoserija je izrađena od rezina ili nekom drugom tehnikom?
Razrada detalja.
Kvaliteta otiska, natpisi.
Koje se sve verzije rade?
Navodno se može kupiti gotova i samo karoserija.
Svijetla, funkcioniraju ili ne?
Kako se ponaša u vožni?
Kako i gdje se može nabaviti model?
 

damir661

Veteran foruma
Re: JŽ/SŽ 363

Bilo bi dobro imati odgovor na ova pitanja.

Moje misljenje je da je model napravljen na bazi Hornby-Jouef SNCF elektricne koja jeu principu jako slicna Brizitki, tako da u prevodu celo podvozje, motor, prenos je verovatno Jouefovo.

HJ-2025
HJ-2025.jpg
 

damir661

Veteran foruma
Re: JŽ/SŽ 363

Primecujem da ima dosta toga da bi se ova SNCF dovela do Brizitke, reflektori, prozorcici na mas. prostoru, gornje resetke, zatim treba izbaciti vrata, staviti prozor na kabini. Ne znam ima li razlika u krovnoj opremi, kao i izmedju postolja.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: JŽ/SŽ 363

Dosta toga si pogodio no kako kažeš, da može se ta CC6549 preraditi u SŽ Brižitu. Na krovu ima nekoliko detajla, koje treba izbaciti (ima puno ravniji krov), nekih posebnih detajla električne instalacije praktično nema. Malkice treba prepraviti onu kutiju za ventilaciju jer nema toliko otvora a koliko se sjećam samo 4. Ostaje samo još kutija reflektora na krovu iznad kabine sa velikom prozorom i dva reflektora za prozorom.

Ispod centralnog dijela tamo imaš dva boxa za akumulatore (Jouef ima samo jednog), onda imaš dva velika rezervoara za vazduh, statički pretvarač (?) odnosno onaj veliki valjak iza jednog postolja a na samoj sredini između rezervoara i kutija za akumulatore imaš još jedan uzak i dugačak blok betona. Na pravoj lokomotivi mislim da ga ima za oko 5 tona.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: JŽ/SŽ 363

Evo još fotografije odlitaka Brižite sa 31. sajma ;)
Kako rekoh ne znam ko je pravi autor tih odlitaka, samo sumnjam ko bi mogao biti.
 

Attachments

  • 20100522_0143.JPG
    20100522_0143.JPG
    138.5 KB · Pregleda: 359
  • 20100522_0142.JPG
    20100522_0142.JPG
    116.9 KB · Pregleda: 357

željko halambek

Veteran foruma
Re: JŽ/SŽ 363

Hvala na Gorchi na informacijama i slikama.

:)

Vidi se dosta veliko odstupanje u nijansama žute boje između ove i Bartolove Brižite.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: JŽ/SŽ 363

Željko,
ima još fotki prave Brižite :) Inače oko boje, kolega Borut Puklavec je uz pomoć ljudi na grupi Zeleznica skupio ove boje:
http://modelni.vlaki.com/Material/misc/ral.htm
Možda će komu pomoći. Inaće boja donjeg dijela 342 i 362 nije prava, u Italiji bi rekli "Castagno" ili kestenasta; znači nije crna nego tamno smeđa.
 

nejcko13

Član foruma
Re: Roco SB 109 (JŽ 03)

kasti kaže:
Momci upravo gledam novosti Roco 2013. Nema JŽ 03 nego SŽ 03. Po meni greška kod odluke ali strici su pametniji . Ne sečam se da bi neka firma prvo napravila muzejsku verziju neke lokomotive koja nije vozila redovito. A i cijena je otišla u nebo. Prije bila analog verzija 399 sada 439 ojriča.Brižita isto dolazi tako da ove godine nema odmora.
Sretno skupljanje novca.
Ali se mogoče ve ceno za Brižito in kdaj naj bi prišla?

LP
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Roco SB 109 (JŽ 03)

kasti kaže:
Momci upravo gledam novosti Roco 2013... ...Brižita isto dolazi tako da ove godine nema odmora.
Sretno skupljanje novca.

Kao što izgleda neće biti AC varijante, i tako valjda neće biti razloga, da ralica ne bude takva kakva bi trebala da bude odnosno da bi bila skraćena, kao što se to desilo kod modela ÖBB 1044/1144.
 

Železničar

Poznati forumaš
Slažem se sa Damirom. Ipak, nadam se da će kad-tad izaći i verzija. Modifikacije bi bile minimalne, odnosno potrebni su samo drugačiji dekali kako uspevam da vidim.
 

damir661

Veteran foruma
Piše takodje da je 1987. uradjena modifikacija na na otvorima z ventilaciju, to se verovatno odnosi na one kao rešetke sa strane, ranije je bio samo jedan red, posle su dodali i onaj deo iznad.

Zanimljivo je da li će biti i JŽ verzije
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Roco model vrlo srodne 6-osovinske lokomotive, SNCF CC 6500, ima preporučenu cijenu 249,00 EUR (Roco NH katalog, str. 44-45).

Kako je SLO Brižita gotovo identičan model kao i francuska rođakinja, pretpostavljam da će cijena biti ista (nadam se ne i viša... :S: ).

Ništa, ljubiteljima ove grandiozne lokomotive preostaje opasno štediti za sljedeći Božić... LOL :ovaldrvce:
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Tražio sam nešto drugo i kod toga slučajno pronašao i ovu moju fotografiju JŽ 363-005 iz godine 1977:

caw6dve46k7943tjw.jpg
 

nik

Veteran foruma
Bravo! Odlična slika...

Bilo bi zgodno ako pronađeš još takvih dobrih slika sa temom Goša Y vagona; tu smo jako deficitarni, pogotovo što se tiče 'domaćih' prostora.

Hvala za Brižitu!

P.S. Izrazito smo malo našli slika Goša Y vagona na poslovnim vlakovima a pogotovo za P100/101 Sava Express.

<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=53&t=1762" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=53&t=1762</a>
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=87&t=3323" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=87&t=3323</a>
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=59&t=2724" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=59&t=2724</a>
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh