SŽ Taurus/Živa (Roco, RailAd)

NClight

Hybernated
Re: Isporučene Roco SŽ 541 lokomotive (Žive, tj. Taurusi)

Vijest o početku isporuke je na portalu u vijestima na prvoj strani. :plaza:

Roco je na tržište poslao prve serije modela elektrolokomotive SŽ 541 "Živa"
Lokomotiva dolazi u dvije izvedbe, DC-analog i AC-digital po preporučenoj cijeni od 178€ i 247€
U prednarudžbi i u ponekim trgovinama mogu se nabaviti DC verzije već za cca 160€
AC verzija pod kataloškim brojem 68489 DC verzija pod kataloškim brojem 62489 Požurite sa narudžbama, izgleda da je jako popularna :plaza:
Lijep model, u originalnom bojanju oznake 541-008 koji ljubitelji slovenskih željeznica nebi smijeli propustiti!

Priča se o brojci od 250+250 komada, dakle požurite sa nabavkom!
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: Isporučene Roco SŽ 541 lokomotive (Žive, tj. Taurusi)

Znam, vidio sam, ali sam htio staviti slike...

Ufff... :ljubav >:D:

IMG_2311.JPG


Slika je sa http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... 361f2404e1
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: Isporučene Roco SŽ 541 lokomotive (Žive, tj. Taurusi)

Ovo je prvi kontingent 20 loksi, koje smo narućili skupa i sutra u subotu će biti svećano podjelenje. Još nekoliko sati i ja ću dobiti jedno iz ovog kontingenta u plavoj kutijici :) Inaće AC varianta ima ugradjen dekoder sa funkcijom preklopa lampica u stilu dugačke-kratke :D
Inaće da, zanimanje je jako veliko i na sjeveru ali ništa se ne zna, jel će Roco možda izraditi još jednu seriju ili ne. Ali skoro bih mogao reći, da do nove godine neće biti više primjeraka u prodavaonicama (barem koliko sam ja čuo).
 

NClight

Hybernated
Re: Isporučene Roco SŽ 541 lokomotive (Žive, tj. Taurusi)

Gorchi, ima li kavih naznaka da bi se mogao opet pojaviti i poneki "domači" vagon?

Sada, kada je "led probijen" možemo li očekivati renumeracije ove lokse, od Roco-a (druga serija npr.) ili od nekoga iz slovenske ekipe modelara?

Kalve su mogućnosti drugačijeg bojanja (sorry nisam upoznat sa trenutnim bojanjima na SŽ)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: Isporučene Roco SŽ 541 lokomotive (Žive, tj. Taurusi)

E, pa kolege Slovenci sad već imaju solidnu mješovitu kompoziciju samo od Roca:

SŽ 541 + Habbillns + Hbbins + Gbs + Zas + Zaes + E

Super! Da je bar tako i za HŽ... :mad::
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: Isporučene Roco SŽ 541 lokomotive (Žive, tj. Taurusi)

NClight kaže:
Gorchi, ima li kavih naznaka da bi se mogao opet pojaviti i poneki "domači" vagon?
Za vagone ne znam, šuška se o Adria transport Taurusu.
NClight kaže:
Sada, kada je "led probijen" možemo li očekivati renumeracije ove lokse, od Roco-a (druga serija npr.) ili od nekoga iz slovenske ekipe modelara?
Sve je moguće ali ne znam. No čuo sam, da je N amater več dobio molbu za farbanje u Adria Convention - t.j. lokica 541-001 koja je bila ofarbana sa nalepnicama prošlog ponedeljka. Vidi ovu temu.
NClight kaže:
Kalve su mogućnosti drugačijeg bojanja (sorry nisam upoznat sa trenutnim bojanjima na SŽ)
U osnovi ova 541-008 ima isti kalup kao Weltrekord Vmax=357 i ÖBB 1216 koje su sve sestre. Ali u Sloveniji vozi sada 20 loksi i ako odmislimo ovu sa nalepnicama, onda su sve jednake. Prije toga je bila 001 drugčija (kada je još bila u crveni boji) zbog drugčije stavljenog napisa. Okej, ima malena razlika imeđu 541-0xx i 541-1xx na vani i to je samo razlika u tipu (ES64U4-B2 za seriju 0xx i ES64U4 F za seriju 1xx) ali to je sve koliko mi je poznato. Drugih razlika nema tako da ne vidim neke potrebe za drugčije bojanje osim ako će biti još koja lokomotiva sa nalepnicama.

Inaće u subotu smo se dobili u CD Moste Ljubljana i dobili svoje lokice, nakon toga smo mogli da se razgledamo po delavnicama i na kraju je sledio fotoshooting na pravoj lokici. Fotke možete vidjeti:
- u temi o Roco 541-008 na forumu vlaki.info
- na stranici Tineta Jarma www.miniaturna-zeleznica.com
- u mom albumu na Webshots

Thommo, nisam siguran, da si sve nabrojao. Koliko se sječam moraš dodati još Mimara voz (kojeg tražim već noekoliko vremena) i 2 cisterne od Petrola, jedna srebrna i jedna smeđa. Ka tome možemo dodati još vagon Postl (Pošta Slovenije, Sachsen modelle) i Heris Gbs-z, kojeg baš ne volimo jer se vagoni iza njega radi otklapljaju...

Pozdrave iz Slovenije,
Goran
 

NClight

Hybernated
Re: Isporučene Roco SŽ 541 lokomotive (Žive, tj. Taurusi)

Gorchi, hvala ti na odgovorima!
Mislim da nećemo dugo čekati na veći broj slovenskih modela... a tome svakako pridonosi i modernizacija SŽ :palci_gore: (eh, kad bi kod nas ostalih bilo tako :( )

Ima li pomoći oko Herisovog Gbs-a? Promjena kupplunga?
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: Isporučene Roco SŽ 541 lokomotive (Žive, tj. Taurusi)

@ Goran: naveo sam samo Roco teretnjake. Dvije Petrol cisterne su ti Zas i Zaes! ;) Zaboravio sam Tams, istina. Rijedak model.

Ni mi ne volimo "naš" HŽ Gbs. Stvarno me nervira da izvana vrlo, vrlo dobro napravljen vagon ima dosta loše vozne osobine, prema Rocu je kao blagi reumatičar! :evil:

Nije stvar u kopčama, već u postoljima za kotače, koja nemaju dobro izvedenu plastičnu oprugu s malim hodom koja vraća kotače ravno nakon zavoja... Fantastičan vagon za parkirati kraj nekog skladišta, ali radi probleme u vožnji... :mad::
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: Isporučene Roco SŽ 541 lokomotive (Žive, tj. Taurusi)

Thommo, onda se opraštam! Nisam ja dobar u tim oznakam zato se ispričavam. Ali što se tiće Gbs-z, imam neke fotke za preradnju pa možda će valjati. Inaće dobio sam ih na slo grupi zeleznica @yahoo. Nadam se da zbog objave ovdje neće biti problema :zvizdi:
 

Attachments

  • Predelava_HERIS_Gbs2.jpg
    Predelava_HERIS_Gbs2.jpg
    80.4 KB · Pregleda: 729
  • Predelava_HERIS_Gbs1.jpg
    Predelava_HERIS_Gbs1.jpg
    112 KB · Pregleda: 728

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: Još jedan Roco SŽ Taurus!

Nažalost, od HŽ vozila i dalje ništa...... :( :(
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: Još jedan Roco SŽ Taurus!

Eh, da je HŽ kupio Taurus ili koju Helgu, bilo bi pitanje samo prebojavanja. Rocovi SŽ modeli su primjer da ograničena serija od 500-tinjak modela ima smisla, i za proizvođača, a i za modelare.

Naša je ne(sreća) da imamo "Đuro Đaković" koji proizvodi većinu naših 1:1 vagona, pa se oni razlikuju od DB/SBB/OBB modela... Ne znam ni za jedan npr. teretni vagon koji bi se mogao samo prebojati, a da bude 99% točan. Osim Gbs vagona, a njega je Heris već "potrošio" onim nesretnim pokušajem... :S:
 
A

Anonymous

Guest
Re: Još jedan Roco SŽ Taurus!

:idea: :idea:

Trebali bi svi zajedno dati prilog i kupiti jednog taurusa te ga frknuti u boje ASEA-e podserije 300 i poslati ga u upravu HŽ-a. Pa nek si onda misle kaj hoće!

:D
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: Još jedan Roco SŽ Taurus!

Thommo kaže:
Eh, da je HŽ kupio Taurus ili koju Helgu, bilo bi pitanje samo prebojavanja. Rocovi SŽ modeli su primjer da ograničena serija od 500-tinjak modela ima smisla, i za proizvođača, a i za modelare.

Naša je ne(sreća) da imamo "Đuro Đaković" koji proizvodi većinu naših 1:1 vagona, pa se oni razlikuju od DB/SBB/OBB modela... Ne znam ni za jedan npr. teretni vagon koji bi se mogao samo prebojati, a da bude 99% točan. Osim Gbs vagona, a njega je Heris već "potrošio" onim nesretnim pokušajem... :S:

Vidiš, meni je stalno na pameti naš Habbinss-z...
Iako su teme ovakvog tipa prožvakane već tisuću puta, al' uvjeren sam da bi se iz kalupa ova dva Roco modela mogao fino dobiti naš Habbinss-z:





(Slika skinuta sa službene stranice Đuro Đaković Holding d.d.)
 

Attachments

  • HZ Habbinss-z (5).jpg
    HZ Habbinss-z (5).jpg
    74.3 KB · Pregleda: 511
A

Anonymous

Guest
Re: Još jedan Roco SŽ Taurus!

Ovo je povoljan vagon za preradu. Dekali bi sjeli točno na rub ispupčenog dijela lima i sve bi izgledalo kao tvornički. Vagon imaš ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh