Sachsenmodelle H0 Posta Slovenije

wiggum

Veteran foruma
kolko vidim već po logu SŽ-a da to i nije neki model baš?

zna neko više kakav je model?
 

Mon

 
Osoblje foruma
alsbgd, sta ti je to trebalo, stavio si me na muke! :hihihi:

Na sledecoj fotografiji je izmedju jos jednog 1:100 vagona i Rocove 1043 koja je garantovano u 1:87. E sad, ukoliko je ovaj postanski vagon
ceo u 1:100 (vis+duz+sir) onda pokusavam da zamislim koliko bi veci bio kad bio u 1:87!? Rocovka bi bila kao TT u odnosu na njega! :??:
Post01.jpg Post02.jpg postxx.jpg Post3.JPG
 
Last edited by a moderator:

alsbgd

Član foruma
Pa, na stranici lepo pise: Länge über Puffer 250.00 mm,
sto bi znaciloda je on u stvarnosti pola metra duzi od
Y vagona...
 

Mon

 
Osoblje foruma
Zato i kazem da mi nije jasno jel se 1:100 odnosi samo na duzinu ili na sve mere...
 

polval

Član foruma
Taj postanski vagon je u stvarnosti dugacak kao i ostali Y vagoni, dakle 24600 mm a samo razmer za duzinu je 1:100 (odnosno 1:98.4) , dakle priblizno 250 mm ostalo je 1:87. Usporedi ga sa Y kusetom MZ, videces da je isti po sirini i visini a da se samo duzina razlikuje. Bas se lepo vidi kolika je razlika u duzini izmedju MZ kuseta 1:87 i ovog postanskog 1:98.4.

Pozdrav
Tino
 

Mon

 
Osoblje foruma
Tako i ja mislim Tino!
Zakljucak je da se razmer 1:100 kod modela ustvari odnosi samo na duzinu a ne i na visinu+debljinu (oni ostaju u 1:87).
Meni to uopste ne smeta tako da cu ovog mog sigurno preratiti u postanski JZ.
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
To se slažem. Veliki, ooops, dugački exact 1:87 putnički vagoni izuzetno loše i nerealistično izgledaju na malim radijusima. Kad se otvori jaz između dva vagona, ima da proguta cijelu maketu... :D
 

Mon

 
Osoblje foruma
Slazem se!
Mislim da R1 treba potpuno izbaciti iz upotrebe, iznimak mozda na industrijske delove maketa ranijih epoha.
S obzirom da jedan vagon sa duzinom 1:87 na R2 izgleda kao 1:100 vagon na R1 na misljenu sam da cak i R2 nije vise bas dobro resenje ako se rade novije epohe.
E sad, gde da se nadje toliko mesta za H0 maketu koja ce da obuhvata R3 pa navise!?
:S:

PS: zabranjeno komentarisanje svim N-ovcima! :D
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Mon kaže:
PS: zabranjeno komentarisanje svim N-ovcima! :D
Zaboravio si one sa TT, Z i sličnim mikro merilima :D
 
A

Anonymous

Guest
Ova cijela stranica je lagani OT. Mogao bih podijeliti temu i nazvati ju 1:100<-->1:87.
306.gif

No dobro.

@ Gorchi :D

H0 - mjerilo :palac_gore:
TT - mini mjerilo
N - mikro mjerilo
Z - nano mjerilo
T - piko mjerilo

:D :D
 

NClight

Hybernated
nightrain kaže:
Ova cijela stranica je lagani OT. Mogao bih podijeliti temu i nazvati ju 1:100<-->1:87.
306.gif

No dobro.

@ Gorchi :D

H0 - mjerilo :palac_gore:
TT - mini mjerilo
N - mikro mjerilo
Z - nano mjerilo
T - piko mjerilo

:D :D

... i onda na sve to bacimo jednu I loksu i od svega ostanu flekice, ne zove se badava mjerilo I (1) "Königspur" ("Kraljevsko mjerilo")... >:)

@ Mon
[bez komentara]........ >:) ........[/bez komentara]

Apropos dijeljenja... slobodno... može i kopirano ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh