'Samo za prijevoz sitne željezne rudače Bakar-ÖBB'

nik

Veteran foruma
Moje fotke.


Ovaj tip exJŽ vagona je, navodno, KMB imao u planu prije nego se 'ugasio'...


13.02.1995.
 

Attachments

  • p1.jpg
    p1.jpg
    734.6 KB · Pregleda: 509
  • p2.jpg
    p2.jpg
    823.9 KB · Pregleda: 509

Izidor

Član foruma
Odlične fotke Nik.
Vidi ti ovaj Fals-z sa starijim UIC postoljima. Jel to bila prva generacija tih vagona sa njima ili druga? Ja znam da je ĐĐ radio stare sa tim postoljima, a nove sa Y 25, koje još viđamo i dan danas?
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Mene uvijek jako interesiraju ti vagoni za ugljen/rudaču. Nikad nisam vidio HŽ Fals s ovim starim postoljima (s lisnatim oprugama).

Roco ima odnedavno Fad vagon u OBB bojanju, očito još jedan reciklirani Klein Modellbahn alat. Osnovnim oblikom i gabaritima je sličan JŽ/HŽ Fals vagonu, iako ima dosta razlika.

67822Fad.jpg
 

damir661

Veteran foruma
Thommo kaže:
Mene uvijek jako interesiraju ti vagoni za ugljen/rudaču. Nikad nisam vidio HŽ Fals s ovim starim postoljima (s lisnatim oprugama).

Roco ima odnedavno Fad vagon u OBB bojanju, očito još jedan reciklirani Klein Modellbahn alat. Osnovnim oblikom i gabaritima je sličan JŽ/HŽ Fals vagonu, iako ima dosta razlika.

http://i191.photobucket.com/albums/z278 ... 822Fad.jpg

Mislim da mu je osnovni problem dužina, ovaj OBB model je kraći.

Onaj 47408 je mnogo približniji, ali normlano ni on nije 100% isti kao i JŽ
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh