Savjeti/pitanja/mišljenja o preradama cestovnih modela

Herbie

Član foruma
Konačno gotov. Bio je to kamion u kojem sam kao mali proveo sate i sate na suvozačevom sjedalu. Ustajao bih u pola 6 ujutro, a ponekad i ranije samo da bih se vozio. Sjećam se još dan danas toga kamiona i podosta često opečenog jezika od vruće čokolade jer malcu od 7, 8 godina nisu dali da pije kavu :D





 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    73 KB · Pregleda: 3
  • 2.JPG
    2.JPG
    75.3 KB · Pregleda: 3
  • 3.JPG
    3.JPG
    71.6 KB · Pregleda: 3
  • 4.JPG
    4.JPG
    84.3 KB · Pregleda: 3

Herbie

Član foruma
U tijeku je nova prerada kamiona kakvog ima moj susjed. Sjećam se da je stigao negdje 1997. godine u Hrvatsku. Za mene je to u ono vrijeme bio pojam od kamiona jer je tata imao TAM-a 130T11. Originalno je bio zelene boje, ali sudjelovao je nažalost u nesreći. Nakon toga promijenjena je kabina i obojan je u bijelo iz razloga jer ima još jedan MB SK s kranom bijele boje.



Od našeg forumaša nabavio sam Herpin model. Hvala kolegi na povoljnoj cijeni. :)



Za sada su kabina i sanduk obojani u bijelo. Čekam od drugog nam kolege da mi stignu retrovizori pa da mogu sklapati model. Na kraju mi još preostaje izvesti auspuh iza kabine gore i obojati sitnice.

 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
@Herbie nek si ti nama tu ;)

Pitanje .. koja je farba ova bijela boja.. mislim na fabrikanta i pakovanje .. naravno i RAL il sta imas vec..
Odlicno je sjela a ova bjela je bas zeznuta za prekrit neku drugu (vjerovatno si prije isao nekim primerom??sivim ili?? )

U svakom slucaju ima finu bistrinu pa me ponukalo da pitam :)
 

Herbie

Član foruma
@Herbie nek si ti nama tu ;)

Pitanje .. koja je farba ova bijela boja.. mislim na fabrikanta i pakovanje .. naravno i RAL il sta imas vec..
Odlicno je sjela a ova bjela je bas zeznuta za prekrit neku drugu (vjerovatno si prije isao nekim primerom??sivim ili?? )

U svakom slucaju ima finu bistrinu pa me ponukalo da pitam :)

Farba ti je Hobby line matt. Kupujem ju u Zagrebu pa ju zato i koristim.



Uvijek naprije model obojam u sivu boju. Potom nanosim željenu boju. Bijelu izvodim tako da nanosim rijetku boju u više slojeva s dugačkim pauzama. Na kraju složim fuul rijetku tek toliko da zagladim boju. Na kraju stavljam prozirni lak. Sve to ti radim običnim kistom jer ne mogu u stanu baš koristiti kompresor kao što sam mogao u Zagorju :D
 

Herbie

Član foruma
Još jedan Poznanovčanec je gotov. Poznanovec je inače moje rodno mjesto.





Ova slika nastala je namjerno jer najčešće se u tom položaju kran na kamionu vraća na parking. Vjerojatno vozač žuri doma pa mu se kran neda pospremati :D

 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh