SBB stvarčice

Thommo

 
Osoblje foruma
Najava - Rivarossi 2455 BLS Ce 4/6 #307

rivarossi2455.jpg
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
dakle, koliko je meni poznato, niklovana Re460 nije nikad postojala u mjerilu 1:1..... HAG je inače poznat po tome da s vremena na vrijeme izbaci neku loksu u LIMITED EDITION verziji koja među strastvenim kolekcionarima izazove pravu tuču unatoč tome što takav model nikada nije niti će postojati u 1:1 :)

ja osobno nemam ništa protiv, dapače otvoren sam za neke fiktivne modele.... zašto ne? Modelarstvo uopće NE MORA egzaktno pratiti 1:1 svijet.... Modelarstvo bi bez male doze mašte bilo suhoparno i ni u pola zanimljivo kao što to ovako jest... ;)
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Prošlo ljeto sam u Švicarskoj na jednoj privatnoj izložbi vidio HAG Re460 u klasičnom CARGO bojanju, ona naravno ne postoji u 1:1 kao takva... međutim ovih je HAG napravio čitavih 8 (!!!!!!) komada :D..... ne sjećam se koja joj je bila cijena.... samo znam da su si neki kolekcionari htjeli vene rezati jer je nemaju :D
 

cisalpino

Aktivan član
dakle, koliko je meni poznato, niklovana Re460 nije nikad postojala u mjerilu 1:1..... HAG je inače poznat po tome da s vremena na vrijeme izbaci neku loksu u LIMITED EDITION verziji koja među strastvenim kolekcionarima izazove pravu tuču unatoč tome što takav model nikada nije niti će postojati u 1:1 :)

ja osobno nemam ništa protiv, dapače otvoren sam za neke fiktivne modele.... zašto ne? Modelarstvo uopće NE MORA egzaktno pratiti 1:1 svijet.... Modelarstvo bi bez male doze mašte bilo suhoparno i ni u pola zanimljivo kao što to ovako jest... ;)
...nemam što nadodati, kolega je svo detaljno objasnio:aplauz:eto nekoliko HAG-ovih lokomotiva od 24 karatnog zlata...
HAG Re 4/4 II 11365 Goldlok Gleichstrom Digital Fr. 899,00
goldlok.png
HAG Ae 4/4 11456 Olten Goldlok Gleichstrom Digital Fr. 1.100,00
Ae_66-Goldlok.jpg
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
dečki, dugujem ispriku! zbilja nisam vjerovao da postoji :eek:

snimljeno u St.Gallenu 10.05.1997 za 150.obljetnicu SBB-a

re-460-werbeloks-164679.jpg


Bože.... taj narod stvarno VOLI željeznicu..... a gdje smo mi.... :(
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
:p :D

za onu Borninu ne znam... moguće da je i ona varijanta postojala ali oni to ponovno prebojaju za drugu prigodu... iako, ponavljam, HAG zbilja izbaci dosta imaginarnih varijanti lokomotiva ;)
 

wiggum

Veteran foruma
no no Wiggum, to je već brojanje zakovica :D :p
:plac:uvijek obilježen s tim zakovicama... ja samo prenosim što su drugi primjetili i napisali. :p inače lok mi se u ovom izdanju jako sviđa, jedna 075.01 bi mogla jednog dana naći put do mene...:in_love:
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
:plac:uvijek obilježen s tim zakovicama... ja samo prenosim što su drugi primjetili i napisali. :p inače lok mi se u ovom izdanju jako sviđa, jedna 075.01 bi mogla jednog dana naći put do mene...:in_love:

ah jednog dana kad se odlijepiš od taurusa... :D :p a to će potrajati :D
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Nije poniklana, a još manje niklovana :p , nego je kromirana. ;)

Ova sa slika koje si pronašao je ova:
http://www.ebay.com/itm/HAG-HO-SBB-...=Model_RR_Trains&hash=item1e7a2d4670&x=34&y=6

http://www.rarelocos.com/product.php?id_product=1718

.... a ne ona koju ima Borna. Da li onda i ta Bornina postoji?

Postojala je. Ta loksa 'Helvetia' je povod obilježavanja 150-te obljetnice švicarskih željeznica, bila odjevena u nekoliko različitih 'krom' verzija, pa između ostaloga i u ovu verziju sa grbovima svih kantona CH (kao Bornina).
Danas ta loksa nosi svoju standardnu crvenu boju....
 

1borna

Veteran foruma
Maerklin ponovo ove godine imade u ponudi poseban vlak (sa posebnom cijenom naravno) samo za ovu godinu. (doduše i pred 15-ak godina se
prodavao isto samo godinu dana. Meni je taj pretprošle jeseni izmakao jer po završetku godišnjeg nijesam imao slobodnih 500 E (a na bayu ide
i do 900!). No i ovogodišnja cijena mi je previsoka...isto tako ravno 900 E!
marklin-39540-slika-23705839.jpg

Spur: H0 Epoche: IV

Vorbild: Viersystem-Elektro-Triebwagenzug Serie RAe, 1. Klasse, der Schweizerischen Bundesbahnen (SBB/CFF/FFS). 6-teilige Einheit mit 1 Steuerwagen, 1 Großraumwagen, 1 Motorwagen mit Küche, 1 Barwagen mit Großraum-Abteil, 1 Großraumwagen und 1 Steuerwagen. Purpurrot/beige TEE-Grundfarbgebung als RAe TEE 1052 "Cisalpin". Einsatz im internationalen TEE-Verkehr von Milano über Domodossola - Simplon-Brig - Lausanne - Vallorbe - Dijon nach Paris. Betriebszustand Mitte der 1970er Jahre.

Modell: Mit neuem Digital-Decoder mfx+ und umfangreichen Geräuschfunktionen im Motorwagen untergebracht. Geregelter Hochleistungsantrieb mit Schwungmasse im Motorwagen zentral eingebaut. 4 Achsen über Kardan angetrieben. Haftreifen. Fahrtrichtungsabhängig wechselndes Dreilicht-Spitzensignal und 2 rote Schlusslichter konventionell in Betrieb, digital schaltbar. Serienmäßig eingebaute Innenbeleuchtung, separat digital schaltbar. Führerstandsbeleuchtung am Führerstand 1 und 2 jeweils separat digital schaltbar. Beleuchtung mit wartungsfreien warmweißen und roten Leuchtdioden (LED). Vier verschiedene Dachstromabnehmer in versetzter Anordnung, detaillierte Dachausrüstung. Angesetzte Griffstangen aus Metall. Führerstände und Fahrgasträume mit Inneneinrichtung. Kurzgekuppelte mechanische und elektrische Spezialverbindung zwischen den Wageneinheiten. Fahrstrom-Schleifer in den beiden Steuerwagen, automatische Umschaltung auf den jeweils vorderen Schleifer. An den Enden Darstellung der Scharfenberg-Kupplung (ohne Funktion). Gleisbogen befahrbar ab Mindestradius 360 mm. Länge des Zuges ca. 161 cm.

Control
UnitMobile
StationMobile
Station 2Central
Station
Spitzensignal····
Innenbeleuchtung····
E-Lok-Fahrgeräusch····
Signalton····
Direktsteuerung····
Bremsenquietschen aus···
Führerstandsbeleuchtung···
Bahnhofsansage - CH···
Führerstandsbeleuchtung···
Türenschließen··
Schaffnerpfiff··
Panto-Geräusch··
Schienenstoß··
Rangier-Doppel-A-Licht··

Highlights:
  • Ausgestattet mit dem neuen Digital-Decoder mfx+.
  • Spielbetrieb zusätzlich im Halbprofi-, Profi- und Spezialisten-Modus möglich.
  • Simulierter Betriebsmittelverbrauch.
  • Realistische Fahreigenschaften wie beispielsweise Beharrungsfahrt.
  • Simulierter Führerstand im Display der Central Station 2.
  • Steuerung des Modells im Führerstands-Modus über den Touchscreen der Central Station 2.
  • Diese neuen Funktionen stehen nur in Verbindung mit der Central Station 2 ab Firmware größer Version 3.0 zur Verfügung.

Einmalige Serie.

Eigenschaften:
1015.gif

B_32.gif

1002.gif

D_33.gif

D_8.gif

E_11.gif

1013.gif

F_1.1.gif

D_23.gif

E4.gif

1_93.5.gif





Veröffentlichung(en) in: Neuheiten-Prospekt 2014 - Export-Modelle 2014
37547.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh