SCANIA - kolekcija muzeja "Markus Wallenberg"

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Moja bivsa Scania :(,vozio sam je punih 11 godina.Najveci kvar je bio cilindar kvacila...savrsene masine.Motor redni 6-ak od 360hp.Uz Begaljicko brdo redovno sam drao Bugare i Turke u actrosima od 400hp.:palci_gore:.I onako stara(1989god),sa 1.200.000 km,imala je potrosnju od 24-25l solo,sa prikolicom 35-36.I da,imala je klimu koja je savrseno hladila:cool1:
 

Attachments

  • Picture 291.jpg
    Picture 291.jpg
    153.8 KB · Pregleda: 23

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Nesto mi ne stima u tom novom dizajnu,previse je kockast novi model?
A i nadogradnja na kabini mi nije sjela.
Gdje su otvori na boku kabine?
Stari model mi je ljepsi.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ovaj novi dizajn udubljenja na kabini je omogucio najvece smanjenje potrosnje goriva za razliku od ostalih koncepta pa je zato izabran za proizvodnju. :)
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
U redu,zrtvovati dizajn radi potrosnje.
Gleda se svaka kap goriva.
Ovo je jedan od dizajna koji ili ti se svidja ili ne.
A jos im nisam oprostio sto vise ne proizvode T model.
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Na r500 ne vidim cuvenu V8 oznaku kao na 730.Ne verujem da je r500 samo sa 6 cilindara!?
 

Mon

 
Osoblje foruma
Sve sto je uradjeno na novom kamionu je po zelji kupaca koji sve vise i vise daju znacaj potrosnji i udobnosti za vozace nego svemu ostalom, pored kvaliteta izrade naravno.
Isto T serije su izbacene iz proizvodnje zbog samih kupaca kod kojih je pobedila zelja za sto manjim gabaritima samih vozila. :neznam:
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Ako se ne varam,T je izbacen zbog premale potraznje u Europi poradi ukupne duzine?
Znam ih vidjeti tu i tamo na cesti,ali samo sa kiperima i cisternama.
Jos su uvijek pojava bez obzira na godinu proizvodnje.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Jeste, duzina je bila problem.
"Njuska" je oduzimala kvadraturu koja se je mogla upotrebiti za tovar tako da se odlucilo da se kamioni te vrste vise ne proizvode.
Drugi problem koji je isto negativno uticao je bio problem tezeg manevrisanja u skucenim gradskim podrucjima.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh