SHUCA , stariteti-noviteti "N"

GP 18

Aktivan član
Ako presretne moj paket iz inostranstva i otme kolacice koji su u njemu bojim se da ce mu skociti secer na 200! Sav ce se useceriti!:hahahaha::hahahaha:
 

SHUCA

Poznati forumaš
Stiglo danas od prijatelja iz Slovenije...
Limited serija "DM toys"-a, vagona MAV, na bazi Fleischmann..
Vrlo lepo uradjen model sa kinematikom... Nisam bas neki "modernista", ali ovo je vredno paznje...
IMG_2620.JPG IMG_2624.JPG IMG_2625.JPG
 

SHUCA

Poznati forumaš
Uh, ovo mi nešto poznato....
Stiglo od preko velike vode, zaslugom Nj.K.V. GP-18.:aplauz:
O, koje ću zadovoljstvo imati, da ovo crno-zeleno iskasapim.....:sutim
A liči....Pa liči jako...
Čekaj , koji je ovo sistem ???:hmmm:
IMG_2671.JPG
IMG_2670.JPG
IMG_2667.JPG

Znate za izreku-"Pozeleneo od muke"...
Mislim, kompanija ex."Burlington" je imala crvena vozila.
"Northern pacific" beše zelenko....A onda se spojiše i nasta haos...:plac:
 
Last edited:

SHUCA

Poznati forumaš
Ne volim kada mi ujutro postar legne na zvono. Jos ako mi nenadano preda neki paketic... Pogledam posiljaoca,NECITKO...Samo videh nesto kao Sodertale ??? Sveden ..??? Koji li je taj :hmmm:
IMG_2706.JPG
Otvorim paket , kad unutra prelepi "N" vagon za prevoz piva :daj_pivu:
IMG_2707.JPG .
Uh, gde to meni bezalkosu :hihihi:...Svejedno, ode u vitinu...:palci_gore:
IMG_2714.JPG
I stvarno, koji je to gospon drug Soderle koji mi ovo posla ??
Da ladim pivo za revans, pa makar cekao sve do narednog leta:hmmm:

Da nece i gospon drug Soderli (ili kako vec?) da uskoro predje na "N" ??
Sad skoro je Aca 33, nabavio jedan vagon i vec ide u nabavku jos "N"-a..
.To neka epidemina NANANISTICKE groznice krenula...:hahahaha::neznam:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ne volim kada mi ujutro postar legne na zvono. Jos ako mi nenadano preda neki paketic... Pogledam posiljaoca,NECITKO...Samo videh nesto kao Sodertale ??? Sveden ..??? Koji li je taj :hmmm:
View attachment 82291
Otvorim paket , kad unutra prelepi "N" vagon za prevoz piva :daj_pivu:
View attachment 82294 .
Uh, gde to meni bezalkosu :hihihi:...Svejedno, ode u vitinu...:palci_gore:
View attachment 82293
I stvarno, koji je to gospon drug Soderle koji mi ovo posla ??
Da ladim pivo za revans, pa makar cekao sve do narednog leta:hmmm:

Da nece i gospon drug Soderli (ili kako vec?) da uskoro predje na "N" ??
Sad skoro je Aca 33, nabavio jedan vagon i vec ide u nabavku jos "N"-a..
.To neka epidemina NANANISTICKE groznice krenula...:hahahaha::neznam:
"Drug Soderli" neće da pređe na N jer da je to hteo ne bi ti poslao tog "pivara" u N-u! :hihihi:
Nego lepo ti je leg'o u vitrinu pored ostalih bombončića, možemo mi uloviti još po nešto ukoliko imaš još mesta. ;) :palac_gore:
.
PS: za pivo i revanš ćemo drugi put. ;)
.
 

SHUCA

Poznati forumaš
Nego jesi saznao tko ti je poslao pivski vagon?
Da nije neka mafija pa da u tankovima švercaju bijelo ili žuto hahahha :) :_) Porvjeri tankove... ja bi provjerio i dvostruke podove :_)

Mene je vise plasila mogucnost da u tankovima uzvratno posaljem ka severu, nekoliko Muhameda , Ahmeta.... Ipak, ODOLEO sam iskusenju.:cuska:
Nije taj tip sa jugosevera, tako los... ODLICAN je cak...:aplauz:

........

Davore, ja sam se nagledao FS-G kola, ali i vozio se kao dete u njemu..:dada: Bio je veliki nedostatak putnickih vagona 50-ih , pa su za kratke lokalne linije koristili teretna kola sa drvenim sklepanim KLUPAMA poredjanim uzduz...
A ulazak i izlazak su bili za komediju... Vagoni su imali drvene merdevine koje su se spustale u stanici, a potom uvlacile.:hahahaha::hahahaha:
 

1borna

Veteran foruma
Malo je off ali sam uvjeren da mi Shuca neće zamjeriti...tender je poseban po tome što je blisko vezan uz lokomotivu
yRqf0mT8MMkER0KPd33NR1iw8Wgl_3UCcmkR7NXQC4rcG3mI2JfqbyL6536_GsEAqlmFA_NDb2S4kRUpofBOiE3CWzOEFXa3WmOpjvpn6CcxhwSbOGGeo0CYhtqeF_1Lt4UXoUi3ztJiOBDfM-tPVhPShrEn1mRlysCpVR-ge-Zgda-zmJXUd4C1aVgDfHyrbPlekJFrdyqkGWpND1T48K33fGFqDRv5ioA0nzral0Iz2pjZyG_MHapr1_lGEnwypMTJk7QISaVJLgLAOvi5z5twUFR0IwyhX4Dw6SOx35wOuhoYcj2r-EDujOG9jqYO4wl9QnOVo3BuXyNTeL7Jfsq5cNLyyX-0qhD_fKClmNDAGZgiYP8CqLSylf_bS1gIvOIRwUNf4xGhRJMn1Nr-nGyXXzCp5StUG6L7ggB8IMV9dsaFn68a_1afqvTUvLxYnx9_xVyUtzafdmfC_iGOb3q4pJYc74c_hcEaVYp1NpBGtkNoHQ-xuAlrfPntM4Hw0r0vF4g80tL2AJw1TE19d75p3UdbnwbqRYDnkRs87np4umKnzJLwx45oBPcDW1aoFV4OjvZbV0JELs8YZo5amXbCPEfF5wghoEm0Srj1TxxEV75jCg=w1184-h638-no

DO_abDGsIhtsL_6hnH82W3UQySHZTV4X0TYmDZFs7HljVsTDp5DBqeLM7q8NY-0rkLnDMueJeCwgMmZRbr53GAoic6JnC8_SFfGyWaGuiO_XxIUo5aMpYHviPKMCqms9xQoRl8Kuha0hrAQBUixq_RXQmAS5gBkSMwCND2GgcVEGu4yQ5u33BzH1cr_rwy7kCKusY75ZfQLuy4cyRBI6B171Al7jSQOjy6KAfNSs7NU1eScytQRGTJYZN5YGaBy2WlGoQl89waqnLEHGh7IzymBfADJ1_tYUp6QnJ2VHW8P2F1g_6NUoMPNKNW4_gKDjN6F7RTjljrM4zERp_robQvE0Rw4UOs73WZ6Ulnn_BEkUlxl3HtT_iPuNyPjGxR845K21hbtfEEEzUxePfHJAaGo_nOk9sCwZmGoGm5nkB3dOSXP-FExlaaX2AQ6v9dxh4k53ilW-LYpsNF_HxmbZ9LCAzxWLKfT8V74D_tnAHlyHNiXzEWZ6Gk0lT1MQQNu4OMoE9UkPhbFf8I80am2X9qljYboJ2z4ADGlx4bb_JjkHy_RPfPYPZRk_ito4KpZgjA9aYB9DPiEZTBxSmwgH3Xs63NAwvxzUVfyHelE59ftVJM-t=w1098-h638-no

Kuhinja lokomotive je zatvorena prema otraga i kroz ovaj otvor direktno ulazi ugljen
GeAZ45X3piqrdUsx_Q1KG63AIzxRYsgDOJI-t1m0BG1c6CH0bTbuCbzaVXQX_uOeB--I3Ub3xRI8WYDyBSavQbeYVw4eXNtKIiNQSencH6Y5lfHdu1fuJKjTlzI5OlK57WA7XcCvLBnI0LIhkVgNDriJiZQI6w1jCML3iexEb8yfX94nlJkHIMjklCe5j37qDpns73w_i-mAVIjX3P_3gYn4iFtR4ijpWR3uuFTJCCn7ZkPmqfGIciO7wGuVKrzhiCiGhOViXSdqBE0hjr1OlmPXySbo1KQneJ6vp1pjN7yDyBhSLXS811M-WzQiMw6oLkTSkjx77YotB1RPFZe7MgD4Cyn75aoQ4aqognq5uPPBilgqp6er92O2QYJwgJHhCBVqwhQ4s93sA-A20WszogtlilBozoSLL3wqSArUqpX4epvWyngmC2LQXX4eolsFtUhU-q_cEKI2m-C-pdaTEWIqKNahmMdUBIl3i8SWc517xPakstviOGsMj8oMt-GHDFjFn1oBa9mBkGNgrBxfUMeSfm-SlWEZYNIh6Na_rady4j_JhmXFZQIWmfao6V8eJfnm5SwGT30q63y879gxVtlKB-nAq0Wfq8PtqmBLw1iik2_A=w851-h638-no

Slike su iz Hrvatkog željezničkog muzeja
 
Last edited:

SHUCA

Poznati forumaš
Nisam video irvase, ali zatekoh u kuci nove vagone... A blizi se pravoslavni Bozic .

Taman za zamisljenu kompoziciju voza 220-Simplon exp. Pariz-Beograd.
Francuska kola-stari proizvod Arnold-a iz 70-ih godina, koji je i za danasnje standarde sasvim korektno uradjen, sa zamerkom na drehgestelle i nedostatak unutrasnje opreme, kao i
FS letnja kursna kola RomaT.-Beograd...
IMG_2764.JPG
IMG_2769.JPG IMG_2765.JPG IMG_2770.JPG Zanimljivost u vezi FS vagona-
Ovo je proizvod pod etiketom LIMA !!! Oko 1996,g firma Rivarossi, koja je i autor ovog FS vagona, zapada u nevolje i proglasava bankrot.

Prava za proizvodnju i alate preuzima LIMA,.:hahahaha:
 

SHUCA

Poznati forumaš
Ovo bih nazvao- " Od bastlera do vitrine..!"

Ili, lepotica spasena od smrti..." Rivarossi" model lok. "Chapelon" koji se prestao proizvoditi pocetkom 90-ih, kada je firma bankrotirala.

Imam crnu verziju dugi niz godina (bolje reci decenijama), a pre nekoliko godina sam skinuo sa Baya jednu zelenu...Bese u jadnom stanju vizuelno, sa brojnim falinkama, ali je vozila...
Trebalo je nabaviti haubu tendera , jer bese puna riseva i fleka od lepka .
Ni dekla mehanike u tenderu nije bila dobra, kontakti losi te je stucala u voznji...
I polako....Deo po deo, korak po korak radjena je generalka...
Uz pomoc prijatelja iz Izole dosao sam do nove haube tendera, a kasnije i do originalne dekle..
Kontakte (klizace ) sam sam sredio, remontovao i motor, i evo rezultata...

LEPOTICA u "N".
IMG_2785.JPG IMG_2786.JPG
IMG_2789.JPG IMG_2787.JPG
Imao sam rezervnu opciju- :zvizdi: Umesto sto sam se zafrkavao sa uredjenjem Rivarossi modela, mogao sam :plac::hladno: jednostavno kupiti slican model od firme "Fulgurex"..:hahahaha:
Ma sta je tricavih 1600 evrica..:hahahaha:
Fulgurexob_3656d2_img-0030.JPG
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh