SHUCA , stariteti-noviteti "N"

SHUCA

Poznati forumaš
Iskljuci blic, osloni aparat na stabilnu podlogu (bez pomeranja), dobro svetlo okolo (bolje dnevno) i
pusti da auto focus odradi svoje.. BR 23 je snimana mobilnim LG starim 5-6 godina sa 15-cm udaljenosti
Bocno svetlo dodatno pojacava detalje senkama..
To je cela filozofija...:citaj:
 

SHUCA

Poznati forumaš
Kad zasvrbi đžep, nema odbrane..:slinim:

Arnold BR 95, slucajno naletelo...Tako brzo, da se nisam mogao skloniti..:hahahaha:
IMG_3734.jpg
IMG_3735.jpg

Jos opasniji je bio moj nekadasnji SNCF model:ljubav'navalio da mi se posle 20 leta VRATI...:hahahaha::palac_gore:
Nisam imao herca odbiti ga... Odlicno je cuvan u egzilu... Evo ga ponovo u vitriNi..:aplauz:
Dobro izgleda, obzirom da je kupljen nov, daleke 1977.....
IMG_3738.jpg
 

SHUCA

Poznati forumaš
Kada je navala na vitriNu, onda ne stignem sve lepo predstaviti.:neznam: Zaboravio sam na------

Minitix novije generacije sa DCC pripremom u sebi... BR 24 sa Wagner vindplehovima.." STEPSKI KONJ "
Ona je cekala decenijama da udje u moju zbirku..:naklon: Uvek je iskrsavalo nesto drugo, prece...
Napokon je stigla...:palci_gore:
IMG_3746.jpgIMG_3744.jpgIMG_3747.jpgIMG_3736.jpg
 

SHUCA

Poznati forumaš
Pa ljudi, jeli to moguce...???:o (citat-Mladen Delic)
Ma ni dva dana nije provela samnom, i neverna francuskinja je :pilot:, otisla sa mladjim.:(.:vrag:.
20190822_094302.jpg
Ma, neka im je sa srecom i mnogo metara voznje im zelim..:papa:...
Tipicno za francuskinje-- Starija je od novog momka skoro 2 decenije..:hahahaha::yes
 

SHUCA

Poznati forumaš
Novi staritet sa pocetaka "N" ere....Ovaj Minitix model BR 89 je verovatno najduze
proizvodjen modellokomotive u "N"... Od 1969. do kraja 20-tog veka.
Cista metalika, jednostavna, istrajna.. Imao sam vec nekoliko primeraka.
Ovaj mi je stigao sa severa EU, zagonetnim putevima...:neznam:
IMG-dd013a244755f4312eaf076f7c992c4a-V.jpg
 

SHUCA

Poznati forumaš
Lepo je znati da si ispred fabrika i koliko si ustedeo.:dada::yes

Ovaj Delprado static model kineske lokomotive, sam motorizovao pre 10 godina.
Zivot je dala jedna 6 osna Mehanotehnika lok.+ komp. motor.
Vozi bolje no mnoge fabricke "N" lok. Metalna sasija daje dobru stabilnost i adheziju.
20191202_194558.jpg
Sinoc lutam po E-bayu kad spazim NAPOKON fabricki "N" model !

bay china.jpg
Pa.... Ako nista drugo, moja je mnooogo jeftinija..:palac_gore:
 

SHUCA

Poznati forumaš
Otpad....
Rivarossi -Atlas lokomotive "Pacific" i "Mikado"....
-Na Pacific se totalno raspala sasija (kuga) ostalo je tu.. Motor - pregoreo kolektor.
-Mikado. Nedostaju dve pogonske osovine, medjuzupcanici i pozicioneri... Sasija odlicna..Motor nema.
Zasto ovo pisem ?
Verovatno ima neko ko poseduje slican srott, ili mu treba bas nesto od ovih delova sa fotke.
Slobodno se javite. Makar neko da ima koristi od ovoga.. Ili ako neko ima delova da se kompletiraju .
Lok. Pacific.
20191217_131213.jpg
Mikado
20191217_103612-1.jpg
Ako moderator smatra da ovo treba da bude u drugoj temi, slazem se unapred..( kao na partijskom.):hahahaha:
 

amadeuss

Novi član
Nemam reci za ovo sve, sto sam video. Ja sam pravi amater. Polako ima vremena, jos sam mlad, ha ha . Stvarno je fantasticno sta ovaj covek radi.
 
  • Like
Reactions: Mon

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh