Sky - modeli H0

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Temu ću započeti sa slikama svojih nastarijih H0 modela, koje sam dobio prije ravno 40 godina!
1977. godine sam od tetka na dar dobio svoj prvi Mehanotehnika set, koji se sastojao od tri teretna vagona, lokomotive, pruge i kontrolera na baterije. Ovo su sačuvani vagoni iz tog seta, sa svim originalnim dijelovima (kopče, plastične osovine), jedino su prije kojih desetak godina bili podvrgnuti bojanju (čisto iz hira da ne budu u onim svojim izvornim tvorničkim dječjim bojama):

View attachment 86807
View attachment 86808

View attachment 86809
Osim tih vagona, u setu se nalazila još i žuta SHELL cisterna, ali ona je rastavljena zbog dotrajalosti i puknuća nekih dijelova, dok je lokomotivica još uvijek u komadu, doduše sa potrganim dodacima tipa ogradice i kojekakvih drugih detalja (ipak je trebalo preživjeti odrastanje jednog sedmogodišnjeg dječaka), ali još uvijek u voznom stanju! Trebala bi joj jedna generalna opravka, u vidno je lošem stanju, pa je nisam niti slikao.
Svaka cast kako si ocuvao,odrzavao prve primerke Mehano modela . Ne kaze se dzaba,da prva ljubav zaborava nema.:respect: Mnogi su poceli tako a onda kasnije bacali drvlje i kamenje po onome sto ih je cinilo veoma srecnim:palac_dolje:
Zato veliki LIKE za Mehano kojeg si predtavio na samom pocetku:palac_gore:

Sve sto si do sada predstavio je top:palci_gore: Sledi nastavak:gladan
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ne kaze se dzaba,da prva ljubav zaborava nema.:respect: Mnogi su poceli tako a onda kasnije bacali drvlje i kamenje po onome sto ih je cinilo veoma srecnim:palac_dolje:
Zato veliki LIKE za Mehano kojeg si predtavio na samom pocetku:palac_gore:
@Aca 33 , lijepo napisano!:aplauz:
Mehano je 'krivac' za sve, zbog čega sam zapravo ja tu sad zajedno sa vama! :pozdrav:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Švicarski vagoni sa upravljačnicom su mi uvijek bili van svake konkurencije!
Pogotovo stari tip EW I 1./2. razreda ...:palac_gore:

RailTop 11303 SBB vagon sa upravljačnicom oznake ABt 50 85 38-33 906-2 (Zu 12.10.76):in_love:

P1010720 - Copy.JPG

P1010721 - Copy.JPG


Velika šteta što se RailTop, kada je radio ove modele vagona sa upravljačnicom, nije upustio u izradu i ostalih Einheitsvagona tipa I i II....:(
 

Thommo

 
Osoblje foruma
A evo i 1:1 modela:
siem_20758_89.jpg

siem_20758_52.jpg

http://www.railcolor.net/index.php?nav=1406157&lang=1&id=27517&action=portrait
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023

wiggum

Veteran foruma
Uh ja sam prošle godine bio baš zagrejan za Klein Modellbahn 5223 ali nisam uspeo nigde da ga nađem. :(
Jako rijedak model, pojavi se možda jednom ili dva puta godišnje na Ebay-u.Kao i Roco 66452 SŽ Habbillns. A cijena im je 50-60 EUR.
 

Domagoj Vu

Aktivan član
... evo onda i njega...:fotic:

Roco 66452 SŽ Habbillns 31 79 278 0 002-7 (REV WN 04.05.00.):
View attachment 87352

View attachment 87353

A evo i njegov original. ;) 31 79 2780 002 - 7 uhvačen u Vinkovcima 19.11.2015 na vlaku 45801 (Sl Brod - Šid). Na kraju kompozicije je imala tri ŽGP Plasser podbijačice za Vreoce. Nedostaje SŽ logo.

Vagonska iskaznica. Kotač ručne kočnice se nalazi do prvih postolja dok na modelu do ovih drugih postolja (slika ispod)



Fotka je moja ali ne baš tako dobar ugao za slikanje...
 
Last edited:

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Kotač ručne kočnice se nalazi do prvih postolja dok na modelu do ovih drugih postolja.
To ti je zato, jer si vagon poslikao s druge strane! Nego, imaš li malo bolji snimak broja tog vagona?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh