SNCF modeli

zglajzan

Aktivan član
Supporter (2019)
Mene je vodila informacija iz STU za 1955. iz Železnickog muzeja Ljubljana da je u uputstvima za teretne kompozicije stoji kako bi u kampanji prevoza trebalo čuvati vagone posebno s oznakom S za transport za Frsncusku. Da, fotografija ima malo ali kad se koja iskopa, uvijek novo iznenađenje. U knjizi Luft Band 104 je foto iz Celja i vidi se cisterna ermwewa ili kako se to piše... prema STU bi bilo da jedino Francuska je imala zahtjev i tehničke mogućnosti za režim S (100km/h).

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Mene je vodila informacija iz STU za 1955. iz Železnickog muzeja Ljubljana da je u uputstvima za teretne kompozicije stoji kako bi u kampanji prevoza trebalo čuvati vagone posebno s oznakom S za transport za Frsncusku. Da, fotografija ima malo ali kad se koja iskopa, uvijek novo iznenađenje. U knjizi Luft Band 104 je foto iz Celja i vidi se cisterna ermwewa ili kako se to piše... prema STU bi bilo da jedino Francuska je imala zahtjev i tehničke mogućnosti za režim S (100km/h).
Da, Bahn im Bild 104, Normalspurdampf in Jugoslawien. Ermewa cisterna.

zglajzan

Aktivan član
Supporter (2019)
ALGECO cisterna u Skoplju na fotografiji koja je po podatcima uslikana pre 1972. godine u okolini depoa.
Ovo je prvi put da naletim na fotografiju ovih cisterni na našim prugama.

View attachment 107901

Sličan model u H0 ima REE (REWB433):
View attachment 107902
Dal se može ošacati dal su natpisi iz 4. ili 3. epohe? Postoji li bolja rezolucija? Očito je INA npr. imala velike potrebe za prevozom pa su unajmljivali od stranih firmu.... kao i Petrol.

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
A koji bi to bio tip cisterne koja je uletjela u kadar magistra Lufta.

Najprije dio fotografije iz Celja iz godine 1960. Na njoj se vidi vrlo mali dio cisterne Ermewa, najvjerojatnije namijenjene za prijevoz vina.

IMG.jpg

Nažalost na internetu (kak sam i očekivao) nisam mogao pronaći baš ništa o ovom tipu cisterne. Međutim, pronašao sam jednu fotografiju vjerojatno istog tipa u knjizi Beograd Bar iz godine 1972, koja se prije nekog vremena prodavala na internetu (mislim da za blizu 100 EUR), i tada sam na svoje računalo pohranio fotografije nekih stranica:

329371aba71842b70899aba698311aaf8.jpg

Iz relativno loše fotografije mislim da je vidljivo da je cisterna bila registrirana kod FS. Nije mi poznato da bi postojao model tog tipa cisterni.

Ako netko ima knjigu Beograd Bar:

3dbc753fc598c29ea1a4cb73ea3c589f6.jpg

bio bi vrlo zadovoljan ako bi mogao kvalitetnije skenirati fotografiju i objaviti je.

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Na vrh