Srpska lokomotiva JZ 26000

crhav

Aktivan član
Nazvao sam ju Srpska lokomotiva zato jer je citav projekt radjen u Beogradu 20-tih godina, sa idejom da vozi po ondasnjim prugama Srbije.
No to nije toliko vazno, koliko je vazno da sam poceo sa modelom te interesantne lokomotive. Specijalna kombinacija (radjena u Njemackoj..) pruskih lokomotiva i novog postolja sa razmacima izmedju pogonskih osovina oko 2400mm.
Eto to me je zainteresiralo i tako sam poceo.

1.Srpska-loko_zpsrtjvpe4j.jpg


Tema nece biti velika, posto izrada modela je slicna onoj sto sam napravio sa MAV342.

Plocica jedan komad i sve na njoj............

2.26001_zps71zmtg1r.jpg

Sve pocinje sa sasijom..........

3.26003_zpsotjvan4h.jpg

Evo je polako ju sastavljam..............

4.26022_zpsicjnqaoh.jpg

Poslje toga dolazi na red kotao, i gornji dijelovi lokomotive...........

5.26013_zps5dyvj6lt.jpg

Velimir
 

1borna

Veteran foruma
Ne mogu riječima jednostavno opisati koliko je to Velekrasno :in_love::palci_gore::ples2::palac_gore::slinim:(zato imamo smajliće)
To je pravo modelarstvo od komadića lima do lokomotive vjerne u svakoj zakovici!
Previše sam zaglibio sa Maerklinom da bih se "prešaltao" na samogradnju?
 

1borna

Veteran foruma
Priznajem da sam se bojao da ćeš to reći :(
Za sada imam dugogodišnju Veeliku želju završiti svoje makete a kasnije ako me zdravlje posluži tko zna?
(uostalom lokomotivama se lako doda skija, jedino bi sa (pre)malim radijusima mogao biti problem :neznam:
 

1borna

Veteran foruma
Zanimljiva je to lokomotiva (u originalu mislim) jer dok su obično lokomotivama povećavali broj osovina i dodavali prateće
kako bi smanjili osovinski pritisak na prugu kod ove je napravljeno suprotno!
 

nik

Veteran foruma
Zanimljiva je to lokomotiva (u originalu mislim) jer dok su obično lokomotivama povećavali broj osovina i dodavali prateće
kako bi smanjili osovinski pritisak na prugu kod ove je napravljeno suprotno!
Nije u pitanju osovinsko opterećenje nego opterećenje po dužnom metru zbog slabih mostova.
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Odlično. Izgleda da ti želiš da i našu 28 ubrzamo. Pa neče tek tako. Ti si ipak legenda tog posla a nas dvoje sa Dušanom idemu u prvi razred i čak nemamo nijednog školskog druga ,;) Nema ni nastavnika.
pozz
 

crhav

Aktivan član
Da...da....kasti!! Ja sam mislio da si tvoju 28 vec zvrsio..............
Vidio sam da ti dobro napreduje posao iako ste, kako ti kazes, prvoskolci.............
Velimir
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Velimire slika 28 slijedi . Reci mi broj lanterni koje si stavio na 26. Ne mogu se odlučiti koje lame staviti na 28.
pozz
 

nik

Veteran foruma
Velimire slika 28 slijedi . Reci mi broj lanterni koje si stavio na 26. Ne mogu se odlučiti koje lame staviti na 28.
pozz
Mislim da bolje od ovih nećeš naći.
Nude se samo sa bijelim ili sa bijelim i crvenim svjetlom (jedno- i dvobojni LED).
http://www.fischer-modell.de/loklaternen-lampen-h0.php
Nabavio sam uzorak i izgleda isto kao na CAD prikazu.
Cijena je relativno visoka ali mislim da i vrijede toliko.
 

nik

Veteran foruma
Nove (električne) H0 laterne.
http://www.fischer-modell.de/deutsche-reichsbahn-h0.php

Lampendurchmesser: 3,3 mm
20016000.jpg

20016004.jpg

20016003.jpg

20016006.jpg

20016009.jpg
 
Last edited:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh