Stadler Flirt za ŽS

Davor

Veteran foruma
Na sajtu Stadlera pojavile su se slike Flirta koji su Železnice Srbije kupile od ove kompanije.
Isporuka prvih, od ukupno 21. komada, počinje između jeseni 2014. i leta 2015.
No, sve to nas ne ograničava da na vreme počnemo razmišljanje o preradama.:dada:
Animacija sa Stadlerovog sajta
flirt_serbien_jpg_580x290_crop_q95.jpg

I jedna fotka pokupljena sa neta, nadam se vrlo inspirativna.
136489754953_8.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Na osnovi velicine ruke rekao bih da je 1:87 ili cak mozda neki veci razmer...

U svakom slucaju ce biti poslastica za zaljubljenike domacih ukoliko ga neki proizvodjac izbaci u ZS bojanju.
Ako ne, onda se slazem sa Davorom da treba na vreme poceti sa razmisljanjem o preradi.:palac_gore:
 

Železničar

Poznati forumaš
Koliko je meni poznato ŽS su poručile najnoviju verziju, tojest Flirt 3.

On ipak izgleda drugačije (dobio je "facelift") od ovog modela koji je bio izložen (Flirt 1/2) odnosno ove animacije na Beograd GS.
Nije mi poznato da li je neki proizvođač najavio izradu Flirta 3 u HO, ali siguran sam da će i njega jednog dana biti.

Evo vizuializacije najnovijeg modela (preuzeto sa Stadlerovog sajta):
flirt3_panto_korr_01_fenster_jpg_960x350_crop_q95.jpg
 

Politikolog

Član foruma
Boro zar nije bilo price da cemo uzeti Stadler Flirt 3, ali sa maskom od starog Flirta(kao sto je Davor okacio)? To samo mi mozemo :fp:
 

Politikolog

Član foruma

Mozda se nisam lepo izrazio, pa je ispalo smesno - ako se smejes meni! Ako se smejes ZS-u, razumem te :)
ZS kupuje Stadler Flirt 3 sto se tice opreme i broja mesta - posto za razliku od Flirta 1/2 ima 20-tak sedecih mesta vise, ali na zahtev ZS-a kabina ce biti nesto drugacija od kabine Flirta 3 odnosno izgledace kao prehodni Flirtovi i takodje bice i bocna vrata za ulaz u upravljacnicu, nece se ulaziti iz putnickog prosotra - to je ZS zahtevao. Zasto tako - niko ne zna...
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
bravo ŽS. odluka o vratima u upravljačnicu je vrlo pametan potez.po starom JŽ zakonu koji je prepisan i u ŽS i u HŽ strojovođa NE SMIJE OTVARATI VRATA ZA IZLAZ PUTNIKA NA OTVORENOJ PRUZI, a recimo moraš izaći na pružni telefon ili kvar na vlaku ili slično ako putnik ispadne kriv je strojovođa. za razliku od " stručnjaka" u HŽ odluka o vratima je ispravna!!!
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
I ja mislim, da to s vratnima nije slaba odluka. No oko čudnih odluka, JŽ je bio poznat po specialnim odlukama, recimo kad se naručivalo Brižite, skinuli su dvoja vrata, umjesto statičkog generatora zahtjevali su dinamički... Opet kod Taurusa, ima nekih razlika od onih na ÖBB iako su više manje identični ali to je več kod SŽ...
 

Politikolog

Član foruma
Cudna je odluka jedino iz razloga sto kod DMV-ova koji su kupljeni od Rusa pre 2 godine u upravljacnicu se ulazi iz putnickog prostora - tu nisu zahtevali zasebna vrata! Znaci tu se nisu drzali propisa ili se prosto toga nisu setili :D odjedanput sad zahtevaju vrata... Mada to je nebitno, bitno je da kako za sad stvari stoje model ZS Flirta tesko da cemo skoro imati, posto ce biti unikat - nit obican Flirt, nit 3-ka, a sumnajm da ce neko skoro proizvesti ovaj model - posto nismo neko jako trziste...
 

Mon

 
Osoblje foruma
Al' su ga :wc:sa bojenjem!

Pa šta je falilo onom prvobitnom bojanju koje je bio zamišljeno (ukoliko je bilo zamišljeno), kao onaj model u prvom postu!?
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Uff kako nemaštovito bojanje, kao da su samo zastavu preslikali na bok. :-/

Ovo BLB bojanje je puno modernije i atraktivnije.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh