Stariji poštanski vagoni (ne Y) i pripadajuća 'oprema' (kolica itd.)

Stanley

Poznati forumaš
Od modelarskog kolege Tomislava dobio sam mailom nekoliko zanimljivih fotografija poštanskih vagona starijih tipova.

Štuka - takav vagon sam viđao u Zagrebu šezdesetih, a pripadao je PTT Ljubljana:

Desni tip vagona i danas viđamo u voznom parku Infrastrukture, a posebno je zanimljiv onaj iza njega:

I dvije slike vagona novijeg tipa u vlasništvu PTT Beograd:

Mon

Osoblje foruma
Jedan od starih poštanskih vagona za koji sam siguran da je vozio na mreži JŽ bila je štuka, a pripadala je poštansko-prometnom centru Ljubljana i prometovala je kao putujuća pošta Ljubljana - Zagreb - Ljubljana.
Iako je i o tom vagonu već pisano, stavljam još jednom sliku modela Fleischmann.
Model bi približno odgovarao uz uvjet da mu se promijeni krov, jer ljubljanska štuka nije imala svjetlarnik već je krov bio zaobljen kao i kod putničkih vagona. I ima istu ''bolest'' kao i onaj Liliputov - prolaz za putnike. Nedopustiv propust za renomirane (i skupe) proizvođače modela:

...
...i druga strana Fleischmannovog modela istog tipa vagona:
Flm5079.JPG

Ovaj bi Fleischmann možda mogao biti odgovarajući model i bez promene krova:
1.05.jpg
PS: još kad bi saznali na kojoj je kompoziciji zakačen!?

.

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Na vrh