JZ 361 / FS E626

nik

Veteran foruma
wiggum kaže:
Zgodne su te parnjače. Zbilja Vas dosta ima parnjaču(e) u kolekciji... Ne, ne planiram kupnju jer nije moje interesno područje :D , ali jednu Micrometakit ću jednog dana kupiti. :zvizdi:

Ne vrijedi to te novce koje košta. Detalji su donedavno bili bolji nego kod velikoserijskih modela ali u međuvremeu se situacija promijenila i razlika više nije velika. A vozne osobine obično nisu niti blizu kvalitetnom velikoseriskom modelu.

Evo ovaj željkov 'Marjan' vrijedi samo zato jer je riječ o prvoj zagrebačkoj elektrolokomotivi i zato jer sam ga uspio izbidati za niti pola cijene novog pa je ispao samo duplo skupji od nekakvog novijeg Roco modela (i to jer je bio bez kutije i malo oštećen).
marjan011.jpg

http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... 13#p108413
Nema zamašnjak, nema nikakva svjetla, nema umetnute prozore nego samo zataknuto 'iza pleha', nema modelarsko kvačilo (samo 'pravo'), bučna je i ne vjerujem da ide ispod radijusa 600mm. Izgleda bolje nego Roco ali ne i bolje od Big Models modela.
 

damir661

Veteran foruma
Re: Damirovi HO modeli

Vidim da se nešto Roco ponovo angažovao oko ovih FS E626 lokomotiva, mogli bi taman da izbace baš i jednu ovakvu
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: Damirovi HO modeli

nik kaže:
...Pokraj ovoga što je napravio Big Models za malo preko 200 eura ne vidim smisla da se sada Roco opet tu gura...

Na osnovu fotografije detalji su joj vise nego odlicni.
Sumnjam da ce BM odraditi JZ model, iako se nikad ne zna...
 

nik

Veteran foruma
Re: Damirovi HO modeli

Zasad nema ali karoserija je u ovom slučaju samo možda 10% od cijelog modela.
 

matija

Član foruma
Re: Sve o JZ 631 / FS E626

nik kaže:
wiggum kaže:
Zgodne su te parnjače. Zbilja Vas dosta ima parnjaču(e) u kolekciji... Ne, ne planiram kupnju jer nije moje interesno područje :D , ali jednu Micrometakit ću jednog dana kupiti. :zvizdi:

Ne vrijedi to te novce koje košta. Detalji su donedavno bili bolji nego kod velikoserijskih modela ali u međuvremeu se situacija promijenila i razlika više nije velika. A vozne osobine obično nisu niti blizu kvalitetnom velikoseriskom modelu.

Evo ovaj željkov 'Marjan' vrijedi samo zato jer je riječ o prvoj zagrebačkoj elektrolokomotivi i zato jer sam ga uspio izbidati za niti pola cijene novog pa je ispao samo duplo skupji od nekakvog novijeg Roco modela (i to jer je bio bez kutije i malo oštećen).
marjan011.jpg

http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... 13#p108413
Nema zamašnjak, nema nikakva svjetla, nema umetnute prozore nego samo zataknuto 'iza pleha', nema modelarsko kvačilo (samo 'pravo'), bučna je i ne vjerujem da ide ispod radijusa 600mm. Izgleda bolje nego Roco ali ne i bolje od Big Models modela.
Potpisujem svaku reč. Imao sam prilike (prvi put u životu) da se sretnem sa Metakit-ovom parnjačom, koja je dospela kod mene na opravku, naime čoveku je ispala sa metar i pol na pod, skoro je završio u bolnici :crk: . Zaista sam totalno razočaran. Ona jeste izradjena filigranski precizno, ali ništa više. Meni i da sam teški bogataš ne bi trebala ni u komšiluk a kamoli kod mene. Svaka čast Mikro metakitu ali ni slučajno ne-ne
 

alsbgd

Član foruma
Re: Sve o JZ 631 / FS E626

nik kaže:
Potpisujem svaku reč. Imao sam prilike (prvi put u životu) da se sretnem sa Metakit-ovom parnjačom, koja je dospela kod mene na opravku, naime čoveku je ispala sa metar i pol na pod, skoro je završio u bolnici . Zaista sam totalno razočaran. Ona jeste izradjena filigranski precizno, ali ništa više. Meni i da sam teški bogataš ne bi trebala ni u komšiluk a kamoli kod mene. Svaka čast Mikro metakitu ali ni slučajno

Apsulutno verujem vama svima na rec koji ste testirali Micro-Metakit, ja sam ga video samo u vitrinu u radnji, i mogu samo reci
model je da ga pozelis... :ples
Ipak, postoje ljudi koji su samo kolekcionari, i ti modeli imaju pogon cisto radi reda...

A, u ostalom ko drzi cvece u kineskoj vazi dinastije Ming...???
 

nik

Veteran foruma
Re: Sve o JZ 631 / FS E626

Molio bi onoga tko je premjestio/odvojio ovu temu da popravi naslov (JŽ 361)...
:D
 

KAPO

Poznati forumaš
Re: JZ dodatci - JZ accessories

361 201 nema veze sa originalnoim bojom! U HŽ "muzeju" je upropaštena... :(
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: JZ dodatci - JZ accessories

Ovakva je bila 361-201 za vrijeme svoje službe (sken iz revije iTreni 205)...
JZ 361-201_iTreni 251 (2003)_resize.jpg

Ovakva je bila HZ 361-103 aprila 1971 u Ljubljani (na žalost nemam bilješke oko autora)
JZ 361-103 Ljubljana, 9 apr 1971.jpg

A evo još jednog primjerka iz serije 0, JŽ 361-006, slikana u Ljubljani jula 1966 (isto tako mi je autor nepoznat)
JZ 361-006 Ljubljana, 5.7.1966.jpg


Sini, mislim da ćeš morat bojat plug lokomotive ;) Ako trebaš boje od one iz Ilirske Bistrice, možeš se obratiti na mene ali Uroš mi je rekao, da boje na lokomotivi nisu sasvim tačne.
 

mmatja

Poznati forumaš
Re: JZ dodatci - JZ accessories

Stigli "brojači kovica"... :zvizdi: Ajde nek onda netko stavi original sliku JŽ 361-007 (kakav je i model!!!), pa da vidimo, da li je stvarno tako, kao što kažete...
L.P.
 

mmatja

Poznati forumaš
Re: JZ dodatci - JZ accessories

Gorchi kaže:
...Sini, mislim da ćeš morat bojat plug lokomotive...
Zakaj pa?? :zvizdi: Pokaži sliko originala JŽ 361-007, pa da vidimo, če je res ta "narobe pobarvana"... :zvizdi:
L.P.

P.S.
Sini,
Ja nič, če je temu res tako kot trdijo tukaj "strokovnjaki" :hmmm , bo treba vzet penzl v roke pa to popravit... ;) :plaza:
 

nik

Veteran foruma
Re: JZ dodatci - JZ accessories

mmatja kaže:
Stigli "brojači kovica"... :zvizdi: Ajde nek onda netko stavi original sliku JŽ 361-007 (kakav je i model!!!), pa da vidimo, da li je stvarno tako, kao što kažete...
L.P.

Ako je tebi tako nebitno kakve je boje 20% čeone plohe lokomotive onda ti je najbolje da pređeš na Playmobil ili LEGO vlakove... ;)
 

mmatja

Poznati forumaš
Re: JZ dodatci - JZ accessories

nik kaže:
mmatja kaže:
...nek onda netko stavi original sliku JŽ 361-007 (kakav je i model!!!), pa da vidimo, da li je stvarno tako, kao što kažete...
L.P.

Ako je tebi tako nebitno kakve je boje 20% čeone plohe lokomotive onda ti je najbolje da pređeš na Playmobil ili LEGO vlakove... ;)
Jesi li dobro u cjelini pročitao moj post? :??:Ajde da vidimo več jadnom taj dokaz klopa !!!!
 

nik

Veteran foruma
Pa lijepo ti je sini napisao da se ravnao prema lokomotivi iz HŽM koja je, kao što je poznato, totalni promašaj.
 

nik

Veteran foruma
Re: JZ dodatci - JZ accessories

Gorchi kaže:
Ovakva je bila 361-201 za vrijeme svoje službe (sken iz revije iTreni 205)...


Ovakva je bila HZ 361-103 aprila 1971 u Ljubljani (na žalost nemam bilješke oko autora)


A evo još jednog primjerka iz serije 0, JŽ 361-006, slikana u Ljubljani jula 1966 (isto tako mi je autor nepoznat)


Sini, mislim da ćeš morat bojat plug lokomotive ;) Ako trebaš boje od one iz Ilirske Bistrice, možeš se obratiti na mene ali Uroš mi je rekao, da boje na lokomotivi nisu sasvim tačne.

Lokomotiva iz Ilirske bistrice je odlično napravljena i jedina zamjerka koja bode oči, barem meni, su žute slavine i priključci na zračnom vodu 10 bara a iste bi trebale biti plave; trebao bi netko otići tamo sa kanticom plave boje i to 'srediti' kistom. Plava bi trebala biti otprilike kao boja zagrebačkog tramvaja.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh