Teškoće s povezivanjem na forum

Status
Not open for further replies.

mmatja

Poznati forumaš
Pozdrav i ujedno i pitanje,
Šta se poslednjih dana dešava sa linkom za povezivanje na ovaj forum? Vrlo često se naime dogadja, da se ne može uspostaviti veza sa serverom na kojem se ovaj forum nalazi... :??:
L.P.
 

Didy

 
Osoblje foruma
Evo, konacno, sve stvari su legle na svoje mjesto sto se tice foruma, portala i selidbe na novi server. :palci_gore:
Svi veci problemi su otklonjeni i ne bi trebalo biti novih, ali ako se neki problem i pojavi obavezno nas obavijestite ili ovdje u ovoj temi ili putem PP.

Hvala na strpljenju i uzivajte!
 

Jevra

Poznati forumaš
Da li je ovo kraj mukama ili da očekujemo još jer ova nekoliko dana su bila kao večnost.
 

thomcro

Aktivan član
Napokon
64950631.gif
...
 

Didy

 
Osoblje foruma
Ah joj ova tri dana su bas bila muka i vama i nama.

Evo ukratko, samo da vas informisemo sta se desilo:

Znaci prva nedostupnsot foruma je bila posljedica preseljenja. Ova, "druga" koja je trajala 3 dana je bila posljedica intenzivnih DDoS napada na nekoliko web stranica koje su smjestene na istim serverima kao i malezeljeznice.net (po informacijama hosting providera radi se o 10gbps+ DDoS napadima)

Zbog tih napada svi serveri su bili iskljuceni sa mreze tj. interneta a nasem hosting provideru je otkazan ugovor sa datacentrom u kojem su smjesteni ti serveri a to znaci da su serveri fizicki morali biti premjesteni na drugu lokaciju, ponovno spojeni, podeseni, dodjene nove IP adrese itd. Jednom rijecju ogroman posao. Malezeljeznice nisu imale nikakvu ulogu u cijelom tom procesu pa tako nismo mogli niti pomoci niti pozuriti sam taj proces tako da smo samo mogli cekati i nadati se da ce sto prije proraditi.

Po svemu sudeci sada bi sve trebalo biti OK, ali stvarno je tesko to tvrditi sa 100% sigurnosti ali se iskreno nadamo da ovo vise necemo dozivjeti :molitva :molitva

Uglavnom, isprika svim clanovima zbog ovih problema i hvala Vam na razumijevanju :naklon: :palac_gore:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
vule kaže:
pa ko nas napada,jel to u pitanju servera da se kome zameril??????
U vrijeme globalne borbe protiv SOPA i ACTA prijedloga, nažalost izgleda da nitko i ništa na webu nije sigurno.

Svi mi uzimamo zdravo-za-gotovo neke stvari u životu. Srećom, hobi forum nije baš najvažnija stvar na svijetu, ali zamislite da netko ima firmu koja mu hrani obitelj, a direktno ovisi o pristupu na net... U tri dana možeš nagomilati gomile gubitaka, desetine tisuća minusa, izgubiti kupce/partnere koje si sticao godinama... Brrrrr... :(

Nadajmo se da će ovaj (koliko vidim vrlo brzi) server dobro poslužiti mz.net, i da ćemo zaboraviti ovih par dana bez foruma. >:finger:
 

vule

Poznati forumaš
meni sve te stvari stom informatikom nije jasno(virusi ,spamovi,i kaj ti ja znam kak zovu te raznorazne bacile)kak veliš ja to držim zdravo za gotovo,ali neko komu ovisi egzistencije o kompu je u banani....
 

MrVirus

Poznati forumaš
e to je peh... odlučiš preseliti se na novi server, a onda imaš ovakve probleme. nek je ovo sve proradilo, a i to je sastavni dio ovog posla...
 

thomcro

Aktivan član
Thommo kaže:
... ali zamislite da netko ima firmu koja mu hrani obitelj, a direktno ovisi o pristupu na net... U tri dana možeš nagomilati gomile gubitaka, desetine tisuća minusa, izgubiti kupce/partnere koje si sticao godinama...
Dobro kažeš! Za čas sve ode u vjetar a ti ni kriv ni dužan. Zato je dobro raditi backup (bez obzira je to 4um ili računalo doma) što ja stalno tupim onima oko sebe ali neki to dobro prihvate ali nekima se to baš i ne lijepi ...
 

hyperion

Veteran foruma
thomcro kaže:
Zato je dobro raditi backup (bez obzira je to 4um ili računalo doma) što ja stalno tupim onima oko sebe ali neki to dobro prihvate ali nekima se to baš i ne lijepi ...
Mali OT: unatoč tome što je za Megaupload pisalo, da je sasvim siguran, ja sam ipak radio backupove (prženje na dvd). Uzdaj se use i u svoje kljuse.
 
Status
Not open for further replies.

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh