Teškoće s povezivanjem na forum

Status
Not open for further replies.

mmatja

Poznati forumaš
Mon kaže:
Trenutno se rade neka poboljsanja na forumu pa zato ponekad "zapne".
;)
Sa ovim odgovorom se ja žao ne mogu zadovoljiti, jer mislim da nije u tome razlog. Smatram, da su razlozi negdje drugdje. Zašto tako mislim? Zato, jer ako bi se radila "neka poboljšanja na forumu", onda bi se to dogadjalo samo tada, kad bi neko od pristojnih moderatora bio prisutan i to "sredjivao". Pošto ja mnogo puta pogledam ko je sve trenutačno prisutan na forumu i mnogo puta nema prijavljenog ni jednog moderatora, a otvaranje pojedinih stranica svejednom traje neobično dugo, mislim da razlog posoji na nekom drugom mjestu. Ja mislim, da je krivac ovaj novi server, jer se takve stvari vrlo često događaju baš od preseljenja na novi server. Dakle???
L.P.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Mmatja, radimo poboljsanja tako da cete uskoro svi moci da se uverite u to. ;)
Dovoljno ce biti da pogledate Index board stranu pa cete se iznenaditi.

Samo malo strpljenja, par sati ili dan-dva nikad se nezna, al' bice sigurno. :)
 

Stanley

Poznati forumaš
jjevra kaže:
Napokon.....Ljudi molim vas nemojte ovo da mi radite,poludeh ovih nekoliko dana :D
Ja nisam baš poludio, ali sam svaki dan izgubio po neki milimikron živaca pokušavajući otvoriti stranicu. :??:
Na forumu zeljeznice.net već je plasirana vijest da je ovaj forum blago u Gospodinu preminuo tj. da je ukinut. >:)
 

U47

Član foruma
Stanley kaže:
Na forumu zeljeznice.net već je plasirana vijest da je ovaj forum blago u Gospodinu preminuo tj. da je ukinut. >:)

Hvala bogu, da ta novica ni resnična!!!!
 

Mon

 
Osoblje foruma
Tehnicki problemi se desavaju, sto neznaci da se ne mogu rijesiti,
kao u ovom slucaju.

A dok ima nas zaiteresovanih za ovaj hobby, bice i ovog portala i foruma
tako da nema ni govora o nekakvom "gasenju" Malih Zeljeznica.

Ustvari, tek smo bili krenuli kak' treba!
;)
 

Didy

 
Osoblje foruma
Uf bas smo ovaj mjesec napatili se sa serverom...
Uglavnom opet su bili tehnicki problemi kao i prosli put. Desi se napad na servere hosting providera onda (zbog jacine napada) data centri kod kojih su smjesteni nasi serveru jednostavno samo ugase servere odnosno iskljuce ih sa mreze. U tom trenutku stotine web stranica koje se hostaju na istom mjestu kao i mi jednostavno nestanu sa interneta.

E sad, malo smo pogrijesili prilikom izbora servera jer smo bili primorani ici sa VPS ili dedicted serverom a posto svi ovo radimo iz hobija nismo mogli bas uzeti varijantu koja bi nas kostala skoro 900-1000$ godisnje. Zato smo bili primorani zakupiti server kod manje firme koja pruza super uslugu VPS hostinga ali po jeftinijim cijenama kako bi mogla konkurirati na trzistu. Ali problem tih malih firmi je upravo sto su osjetljive na ovakve stvari kao sto su DDoS napadi jer nemaju vlastite data centre vec moraju svoje servere smjestiti u neki od postojecih data centara.

Ovo sam malo detaljnije pokusao objasniti kako bi smo demantirali price da se gasimo ili da je neki drugi problem sa mz.net-a.

U buduce, kako bi smo sprijecili da se ovakve stvari ponovo dese poduzeti cemo zakupiti neki jeftiniji (ili mozda vidjeti neku free opciju) shared servera na kojem cemo prekopirati cijeli forum i svaka dva do tri dana osvjezavati bazu sa postovima sa ovog foruma. Ako se opet desi isti slucaj, jednostavno cemo preusmjeriti posjete na taj backup server, gdje ce se moci nastaviti rasprave i sve ostalo dok glavni server ne proradi.
Iskreno se nadam da za upotrebnom tog backup servera nece nikada vise biti potrebe ali neka ga za svaki slucaj.
Vise informacija o ovome kada zavrsimo sve potrebne aktivnosti

Znaci, malezeljeznice.net su online ponovo i nema govora o bilo kakvom gasenju a istovremeno se nastavlja rad na svim vec zapocetim projektima ;)

Pozdrav svima
 

thomcro

Aktivan član
S obzirom da držim trenutno 3 svoja 4uma znao sam gdje leži problem i da treba bit strpljiv dok se ne riješi problem sa serverom a nebuloze o zatvaranju pišu oni koji pojma nemaju o čemu se radi.

Nego mene zanima jedna druga stvar, s obzirom da je za 4um plaćen hosting, hoće li ti Diddy na račun ovog "izbivanja" sa neta dat kakve pogodnosti? Je li te tko u ime provajdera kontaktirao zbog ovog podužeg "gašenja"?

Inače, ja imam 4ume otvorene na forumation-u koji je besplatan i mogu reći da prilično dobro radi a i zaštita je jako dobra (nema robota, nema spamera [istina, registracija nije automatska nego od strane admina], bekapira se svakodnevno ...) ...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Thomcro, mislim da promet tvojih foruma i ovog foruma ne mogu stati u istu rečenicu... >:)

Nažalost je ovaj forum daleko prerastao free i entry level hosting servere, a kako nije komercijalni tu leži najveći problem - najlakše bi bilo pljusnuti milju $$ i riješiš sve probleme... :plaza:

Nadajmo se najboljem, a ovaj backup server možda ni ne zatreba!
 

Didy

 
Osoblje foruma
@Thomcro
Kao sto Thommo vec rece, malezeljeznice.net su preprasle standardne shared hostinge a da ne spominjemo one besplatne. Da se odma razumijemo, nema nista lose u tim forumima koji su hostani na takvim hostinzima vec jednsotavno resursi koji se tu nude nisu dvoljni za nesmetan rad foruma.

Problemi koji su se prvo pojavili (prije preseljenja) kada je forum bio jaako spor i kada je bila cista lutrija da se ucita (tj. da se ne pokaze max_user_connected error) je upravo bio direktna posljedica ogranicenja shared hostinga. Jednostavno u pojedinim trenutcima je bilo vise pokusaja konekcije na bazu nego sto je hosting mogao pruziti. Sada su male zeljeznice na, da tako kazem, vecoj stepenici kada je hosting u pitanju. Trenutni resursi koje imamo na raspolaganju nam sigurno mogu trajati narednih 5 godina uz ovaj tempo rasta :) :) eh jos kad ne bi smo imali ove probleme oko nedostupnosti... Ali kao sto sam vec rekao moralo se ici sa nekim kompromisom. Nazalost ovakve nedostupnosti po nekoliko dana su ipak malo vise od onoga na sto bi smo pristali ali kad smo vec platili i podesili sve sto se trebalo podesiti sada je tesko izdvojiti istu ili duplu sumu za preseljenje i ostaje nada da se ovo vise nece ponavljati.

Sto se tice pogodnosti. Da momci koji su vlasnici servera su obecali neke pogodnosti ali jos nista konkretno.
 

ZlayoZg

Novi član
thomcro kaže:
Inače, ja imam 4ume otvorene na forumation-u koji je besplatan i mogu reći da prilično dobro radi a,...
Sve 5,ali kad hoćeš doći do svoje baze u cilju prebacivanja na drugi hosting ne daju ti je jer je njihovo vlasništvo i kažnjivo ako je netko pokuša uzeti.Koga zanima,šaljem link na PP gdje to piše.

Bježite od Forumotiona što dalje. :prof: Bolje odmah prijeći na plaćeni hosting ili na nekog providera koji nema ovakav princip rada.
 

thomcro

Aktivan član
Thommo kaže:
Thomcro, mislim da promet tvojih foruma i ovog foruma ne mogu stati u istu rečenicu... >:) ...
Jasno, jasno, nemogu se uspoređivati nikako.
Didy kaže:
... Sto se tice pogodnosti. Da momci koji su vlasnici servera su obecali neke pogodnosti ali jos nista konkretno.
Ajd barem nešto :D
 

Killer9990

Poznati forumaš
Nekako sumnjam da će se baš iskazati ''obećanim pogodnostima'' !

A čini mi se da im poslovna politika baš nije dobra (tjedan dana je forum bio izvan pogona zbog njih) ...

:evil:
 

thomcro

Aktivan član
ZlayoZg kaže:
... kad hoćeš doći do svoje baze u cilju prebacivanja na drugi hosting ne daju ti je ...
Ne kužim zašto bi uopće i prebacivao kad su forumi stabilni i imaju dobru zaštitu. A između ostalog nude i osobnu domenu. Jasno, za određenu svotu novca kao i svi ostali davatelji hostinga! Otkako sam otvorio svijet simulatora, zeljeznice.forumhr i S.i.r.m. niti jednom nije bilo registracije robota, upada spamera, rušenja 4umá ... registracija ide ručno i ja je potvrđujem.

Naravno, sve je stvar osobnog izbora hostinga. Onoliko koliko meni (i onima koji su registrirani na tim 4umima) treba forumation je dobar (a nije da nisam probao i druge izbore koje sam napustio).

Btw, na forumationu su i vlakovi-ri-hr i ships i nitko se tamo ne žali i ima želju za prebacivanjem >:) na drugi hosting.

Zastranio sam, sorry. Ponese me ponekad :zvizdi: ... :D
 
Status
Not open for further replies.

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh