TENT vagoni i lokomotive - modeli za prerade

Davor

Veteran foruma
Kompleksan železnički sistem u sastavu Termoelektrane Nikola Tesla u Obrenovcu (kod našeg Brojcila) verujem zaslužuje da bude podrobnije istražen i ispitan iz ugla modelarstva.
Evo jedna fotka da zagolicam intetesovanje neupućenih.
IMG_7896.jpg

Photo: Dulevoz
Izvor: railserbia.net

Malo
sherlock.gif
došao sam do prvog modela za preradu.

TENT ima preko 300 vagona serije F, tipa ARBEL.
img0501xm6.jpg

Photo: Damir661
Izvor: railserbia.net


Model za preradu proizvodi Electrotren sa SNCF oznakama. Postoje dva slična vagona art. 0905 i 0906 pa treba videti koji je najpodesniji.
 

Attachments

  • Electrotren 0905 SNCF.jpg
    Electrotren 0905 SNCF.jpg
    34.9 KB · Pregleda: 231
  • Electrotren 0906.jpg
    Electrotren 0906.jpg
    37.5 KB · Pregleda: 231
  • tent vagon.jpg
    tent vagon.jpg
    310.1 KB · Pregleda: 231

damir661

Veteran foruma
Ne znam da li jos uvek postoji, ali u Ceskoj je postojao covek koji je izdradjivao kaputaze za 443,odnosno MAV V46 i sl.

441 i 661 se mogu dobiti uz male korekcije
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Mene malo nerviraju ovi vagoni.. nocu se cuju cak do moje kuce i ne mogu spavati
 

nik

Veteran foruma
brojcile kaže:
Mene malo nerviraju ovi vagoni.. nocu se cuju cak do moje kuce i ne mogu spavati

Pa to je muzika/uspavanka za vozoljubitelja kao što si ti... :D

Trebaš kupiti te modele pa u njih ugraditi zvučni dekoder sa odgovarajućim zvukom koji možeš sam snimiti pokraj pruge. :)
 

Davor

Veteran foruma
brojcile kaže:
Mene malo nerviraju ovi vagoni.. nocu se cuju cak do moje kuce i ne mogu spavati
Zahvalni smo bučnim vagonima koji ti prouzrokuju nesanicu jer nas izjutra obraduješ nekim svojim radom. :zvizdi: :D

Nik, jel postoji brat blizanac za ovakve vagone?
IMG_7899.jpg

Photo: Dulevoz
Izvor: railserbia.net
 

Davor

Veteran foruma
Shuca mi je skrenuo pažnju da model TENT 443 postoji i to na polici kod Slavka Jovanovića.
 

Attachments

  • 443.jpg
    443.jpg
    99.3 KB · Pregleda: 159

damir661

Veteran foruma
To je ja mislim od onog Čeha, što sam spominjao.
Inače TENT ima i svoje klasične Eas u svojoj boji.
 

sdz362

Novi član
A ima i jedna 661-2 doduse boja nije bas pogodjena ali ima decala pa je mozda i prefarbam...
 

Attachments

  • IMG_9988.JPG
    IMG_9988.JPG
    38.6 KB · Pregleda: 64

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh