Teret - cargo u minijaturi

A

Anonymous

Guest
SSM-tereti u ili na vagonima

Zahvaljujuci brzom_vozu_sa puno brojki rodila se ideja o teretima na ili u nasim vagonima u reziji SSM (sam svoj majstor) (jadna li mi majka ako ova tema vec postoji) :D :D :D
Dakle decki, ideje, izrade tereta, za vagone na vidjelo...dakako sa malim objasnjenjem, kako,, zasto..od cega...a sta bi trebalo predstavljati to se mora vidjeti. Kako sam se danas salio sa gore navedenim clanom evo mog doprinosa...
 

Attachments

  • DSCN2133.JPG
    DSCN2133.JPG
    234.8 KB · Pregleda: 162
  • DSCN2134.JPG
    DSCN2134.JPG
    233.9 KB · Pregleda: 162
  • DSCN2136.JPG
    DSCN2136.JPG
    228.6 KB · Pregleda: 164

Jevra

Poznati forumaš
Re: SSM-tereti u ili na vagonima

:D Nasmejao si me do suza,dobra ti je ona fora sa šećerom i mravima :D Izvinjavam se svima ali nisam se mogao suzdržati
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: SSM-tereti u ili na vagonima

jjevra kaže:
:D Nasmejao si me do suza,dobra ti je ona fora sa šećerom i mravima :D Izvinjavam se svima ali nisam se mogao suzdržati

:palac_gore:

Piccolo a zašto neprobaš sa soli.. ima je od sitne do krupne??? a nema najezde mravi :>idea:
 
A

Anonymous

Guest
Re: SSM-tereti u ili na vagonima

djzlaja kaže:
jjevra kaže:
:D Nasmejao si me do suza,dobra ti je ona fora sa šećerom i mravima :D Izvinjavam se svima ali nisam se mogao suzdržati

:palac_gore:

Piccolo a zašto neprobaš sa soli.. ima je od sitne do krupne??? a nema najezde mravi :>idea:

Nema beda, djzlaja - svaki smjeh produzi zivot...

Hm, hm, sol - nisam razmisljao o tome, ali zamisao sa secerom je bila sljedeca: doneses si kavu do makete i onda ti dodje vagon sa secerom, a i cisterne sestosovinske bi se dale napuniti necime :D
 

Davor

Veteran foruma
Piccolo kako je krenuo, ovako će počinjati recept za kolač jednog modelara:

Najpre iz garniture vagona Eas-z pretresti brašno u posudu. Na plato vagonima dovesti 5 jaja i jedan kvasac. Pomešajte i onda polako dodajte toplo mleko iz obližnje kompozicije cisterni. Do kraja mešenja treba da pristigne voz sa šećerom u količinama po ukusu. Dodajte ga, promešajte i stavite da se peče. :D :D :D
 

Carllo

Aktivan član
Pošto je jučer cjeli dan padala kiša, a još uz to nije bilo struje iskoristili smo trenutak za izradu tereta za naše vagone.

Prvi teret su metalne ploče složene na paletu i osigurane trakama za vezivanje tereta.

Materijal: komadi pp trake, šibice i papir u boji.


Drugi teret su armaturne mreže.

Materijal: traka protiv komaraca, šibice i konac.
 

Attachments

  • IMGP3938-1.jpg
    IMGP3938-1.jpg
    456.2 KB · Pregleda: 78
  • IMGP3947-1.jpg
    IMGP3947-1.jpg
    433.7 KB · Pregleda: 82

Damir

 
Osoblje foruma
Carllo kaže:
Pošto je jučer cjeli dan padala kiša, a još uz to nije bilo struje iskoristili smo trenutak za izradu tereta za naše vagone.

Naši su stari delali dicu kad bi pal mrak i ni bilo struje,a ti terete za vagone :D :D
Zafrkavam se! Super ti je ova fora sa mrežom za komare,baš izgleda kao armatura :palac_gore:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Vidis.. imam te mrezice protiv komaraca mogao bih napraviti neki teret! Imam par ravnih teretnjaka pa trebaju teret! Moze i od stapica za ciscenje uha pa da se napravi teret imitacija cevi!
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Fora tereti, pogotovo armaturna mreža! To si bojao nekom "rost" bojom? Ili smeđom?

Carllo kaže:
Pošto je jučer cjeli dan padala kiša, a još uz to nije bilo struje iskoristili smo trenutak za izradu tereta za naše vagone.

Prvi teret su metalne ploče složene na paletu i osigurane trakama za vezivanje tereta.

Materijal: komadi pp trake, šibice i papir u boji.


Drugi teret su armaturne mreže.

Materijal: traka protiv komaraca, šibice i konac.
 

Carllo

Aktivan član
Bojao sam običnom smeđom temperom i poslje posipao malo sa usitnjenom smeđom kredom ali nije došlo do izražaja. Ako netko krene u realizaciju tog tereta, ja sam najprije sljepio mrežu i onda bojao, tako da mi se sva boja taljepila za male rupice, riješio sam to tako da sam pomoću slamice ispuhao tu boju,. Preporučam taj korak da se napravi vani u vrtu.
 

vule

Poznati forumaš
18010.jpg

"staro železo"
bum poslikal svoje terete sa kojima sam otvoril temu,ali su greškom izbrisani
 

Damir

 
Osoblje foruma
Za ovaj teret potrebno je kupiti jednu parnu lokomotivu od cca 100 eu rastavite je i osovine u vagon,a ostatak bacite!

041.jpg


Šalim se naravno :D :D Loksa čije su ovo osovine je davno istrčala svoje kilometre,ali ipak su neki njeni
djelovi dobro došli za rezervne dijelove i ovaj teret na slici.
 

Mon

 
Osoblje foruma
damir kaže:
Za ovaj teret potrebno je kupiti jednu parnu lokomotivu od cca 100 eu rastavite je i osovine u vagon,a ostatak bacite!
:D :D :D

A ukoliko zelite jos uverljiviji dojam na maketi, kupite jos par njih, rastavite ih i delove razbacajte oko stare lok-shupe! :palac_gore: :)
 

vule

Poznati forumaš
20111109_1.jpg

tanji šper i žica
20111109_9.jpg

natur grančice
20111109_3.jpg

furnir
20111109_4.jpg

20111109_5.jpg

več spominjana mrežiza protiv komaraca
20111109_6.jpg

flaks za ribičiju 0,25
20111109_7.jpg

CD plastika
20111109_8.jpg

potenciometar starig radia
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Simpaticno.. svasta se moze napraviti od krsa po kuci! Zato ja nista ne bacam ali mi moja mama kaze stalno"Covece ti samo unosis a nista ne iznosis iz te sobe" :D :D :D :D :D :D :D
 

Davor

Veteran foruma
I meni se sviđaju kalemovi sa žicom. Valjda zato što mi je tata 30 godina radio u Novosadskoj fabrici kabela pa sam se od malih nogu susretao sa njima. :)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh