Teret - cargo u minijaturi

Davor

Veteran foruma
Znaš kako Mon, ima tu istine. Kao klinac me tata vodio sa sobom u firmu ponekad a da bi se došlo do nje prečicom moraš preći nekoliko koloseka, pa je tu pored bila NS ranžirna. A vozova (za današnje pojmove) k'o u bajci...sve je to ostavilo uticaj. :)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Verujem ti.
Ja sam sa decom iz komsiluka is'o na zeleznicku i bukvalno molio masinovodje JZ661 da "turaziraju i sviraju";
koja je to "muzika" bila!
:palci_gore:

Nego, da se vratimo na temu, evo sta moze da se uradi s' ostatkom pragova.
 

Attachments

  • Last56.jpg
    Last56.jpg
    39.9 KB · Pregleda: 196

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Dobra ideja Mon.. imam ih koliko hoces a imam i slucajno vagon koji ce mi posluziti da ih prevozi!
Vagon je prelep!!!
 

Attachments

  • PB110002.JPG
    PB110002.JPG
    134.9 KB · Pregleda: 195
  • PB110004.JPG
    PB110004.JPG
    111.3 KB · Pregleda: 191
  • PB110005.JPG
    PB110005.JPG
    126.1 KB · Pregleda: 190

Davor

Veteran foruma
Malo sam čeprkao i rezultat tog rada je pred vama. Teret sam prilagođavao veličini E kola.
Spremno za otpremu iz pilane.
teret2.jpg


A tu je "čelična mreža" koja čeka ponovno farbanje i stavljanje na drvenu paletu. Malo sam eksperimentisao i nisam koristio mrežu za komarce već mrežastu bandaž traku koja se koristi za bandažiranje sastava gipsanih ploča. :)
teret3.jpg


teret4.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Odlicno je ispalo brzi. :palac_gore:

Negde sam video da je umesto one zice s kojom si povezao daske koriscen
tanak pleteni konac, naravno zaprljan kao i neki obicni, tanji lancic/ogrlica.

Probaj s tim ukoliko ti se nalazi po kuci.
U nedostatku obicnog lancica, moze i zlatan. :D
 

Attachments

  • KonacUze01.jpg
    KonacUze01.jpg
    55.1 KB · Pregleda: 128

Davor

Veteran foruma
Ko kaže da sam koristio žicu? :D Koristio sam malo deblji konac tj vrlo tanak kanap koji se inače u vreme radova u vrtu koristi za povezivanje paradajza a u jesen za nizanje feferona. :) Sve prirodni materijali. ;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
E onda moram da promenim naocare (ili kupim komp sa boljom grafikom) posto sam ja "video" zicu . :D
Nego brzi, sta bi sa lancicem (onim zlatnim) jel mozda ostalo viska za posuditi?
Znam znam, odgovor je >:finger: !

Salu na stranu, ona ideja sa mrezom uz kombinaciju kamencica se moze iskoristiti i kao tovar za kamione.
 

Attachments

  • MBlast05.jpg
    MBlast05.jpg
    91.4 KB · Pregleda: 97

Davor

Veteran foruma
Mon zlato i ostale plemenite metale volim samo u polugama. Nikakvi lančići i druge trice. :D Učinilo ti se da je žica zbog sunca (nenormalnog za ovo doba godine).

Nego, mislite li da je izvodljivo napraviti ovakav elevator <a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/download/file.php?id=17289" onclick="window.open(this.href);return false;">download/file.php?id=17289</a> ili ovaj sistem punjenja vagona <a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/download/file.php?id=17285" onclick="window.open(this.href);return false;">download/file.php?id=17285</a>
:plaza:
 

Davor

Veteran foruma
Evo jednog predloga za teret. Setio sam se da sam početkom leta napravio fotku zanimljivog tovara.

celicne-cevi.jpg
 

Josip1311

Član foruma
Za ovaj elevator bi mogla poslužiti neka cijevčica ili slamka za sok,odreže se na zadanu dužinu,a kao postolje gdje se kipa neki teret (kukuruz,pšenica itd.) uzme se nekakva plastika i malo se obradi npr. od cd-a al' ona mekana crna plastika jer je laka za obrađivati. ;)
 

Davor

Veteran foruma
Mnogi su već videli a mnogi i nisu ali izuzetno lepo rešenje za one koji imaju potrebu za utovarom rastresitog tereta. :palac_gore:

 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Evo kako sam ja pravio imitaciju tereta u ovom slucaju ugalj za vagone koje ih prevoze..
Naravno u pitanju je STIRODUR heheheehe ali sta cu kad ga volim :)
 

Attachments

  • PB160015.JPG
    PB160015.JPG
    146.6 KB · Pregleda: 99
  • PB160014.JPG
    PB160014.JPG
    142.2 KB · Pregleda: 98
  • PB160013.JPG
    PB160013.JPG
    123.6 KB · Pregleda: 98
  • PB160011.JPG
    PB160011.JPG
    151 KB · Pregleda: 99

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Drugi deo..
 

Attachments

  • PB160022.JPG
    PB160022.JPG
    174.3 KB · Pregleda: 103
  • PB160023.JPG
    PB160023.JPG
    172.1 KB · Pregleda: 103
  • PB160020.JPG
    PB160020.JPG
    171 KB · Pregleda: 102
  • PB160019.JPG
    PB160019.JPG
    135.8 KB · Pregleda: 101
  • PB160018.JPG
    PB160018.JPG
    172 KB · Pregleda: 100

Davor

Veteran foruma
Damir mi neće zameriti što citiram njegovu rečenicu napisanu meni na drugom forumu a vezano za upotrebu stirodura kao osnove za ugalj.
Damir kaže:
Ne stirodur jer je tvrd za te radnje ;)

Bravo Brojcile, odlična ideja. :palac_gore:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
A evo i jednog krs tereta gde ima svega i svacega.. kad sam sve poredjao polio sam bezbojnim nitro lakom pa kad se sve osusilo malo doterao AIR BRASH-om..
Za pocetak ovaj Mehano vagon je posluzio a kasnija imam jednog Liliput-anca da sredim..
 

Attachments

  • PB160025.JPG
    PB160025.JPG
    226.4 KB · Pregleda: 103
  • PB160026.JPG
    PB160026.JPG
    152.7 KB · Pregleda: 105
  • PB160027.JPG
    PB160027.JPG
    144.3 KB · Pregleda: 104

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
piccolo kaže:
:palci_gore: brojcile, sta drugo reci - jednostavno, jeftino, ljepo
Tako je piccolo mora se stedeti.. a stvarno je jeftino mislim pesak nadjes u prirodi a jedino stirodur i lepak moras kupiti a nije ni to skupo kad pogledas koliko tovara mozes napraviti sa tim materijaloom ihhaaaajj!
 

Damir

 
Osoblje foruma
Odlično brojcile za 5+ :palac_gore:
Ovih dana ću i ja pokušati sa nekim vagonom što će voziti željezni otpad
pa šta ispadne ispast će ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh